مشاوره خصوصی علیرضا افشار
اخبار آموزشی

در ترمیم معدل کنکور 1402 شرکت کنیم یا نه؟

بهترین زمان شرکت در ترمیم معدل کنکور ۱۴۰۲ شهریور، دی یا خرداد است؟

ازآنجایی‌که تأثیر نمرات نهایی دوازدهم بر کنکور ۱۴۰۲ و حتی ۱۴۰۳ نیز قطعی است، برای تعداد زیادی از داوطلبان کنکور این سؤال مطرح شده است که چگونه ترمیم معدل کنند؟

این بخش یک مرجع مناسب برای پاسخ به سؤالات مهم کنکور و جزئیات ترمیم معدل 1402 است. چنانچه قصد ترمیم معدل دارید باید به‌دقت به مطالب عنوان شده در این جا توجه کنید.

ترمیم معدل چیست؟

ترمیم معدل به معنای شرکت مجدد در امتحانات دروسی نهایی است که قصد داریم نمرات آنها را بهتر کنیم.

ابتدا درمورد تأثیر نمرات نهایی بر کنکور صحبت کنیم. در سال ۱۴۰۳ و ۱۴۰۲ نمرات نهایی سال دوازدهم تأثیر مستقیم دارد. برای کنکور سال ۱۴۰۴ علاوه بر نمرات نهایی سال دوازدهم، نمرات نهایی سال یازدهم نیز دخیل است و از سال ۱۴۰۵ نمرات پایه دهم، یازدهم و دوازدهم تأثیر مستقیم بر کنکور دارند.

به همین جهت داوطلبینی که نمرات نهایی کمی دارند، باید برگردند و نمرات خود را اصلاح کنند. درست که ترمیم معدل کمی وقت‌گیر برای کنکور است اما باتوجه‌ به جامعه آماری چند ده‌ هزارنفری معدل بالایی، می‌صرفد که ترمیم معدل انجام دهید.

اما به‌هرحال شما داوطلب باید فارغ‌التحصیل باشد و اگر درسی را افتاده است، ابتدا باید آن درس را بگذراند و سپس می‌تواند به دنبال ترمیم معدل باشد.

داوطلب برای ترمیم معدل حتما باید فارغ التحصیل باشد

ترمیم معدل نظام قدیم  کنکور ۱۴۰۲چگونه است؟

یکی از رایج‌ترین سؤالات مرتبط با تأثیر معدل بحث نظام قدیم و نظام جدید است. در این مورد نیز موضوع با ترمیم معدل حل می‌شود.

اگر شما نظام قدیم هستید، می‌توانید معادل دروس نظام جدید را برای نظام قدیم امتحان دهید. به عنوان مثال در نظام قدیم درس دین و زندگی در سال سوم و چهارم نهایی بود. قانون به این شکل است که تاثیر قطعی نمرات دروس نهایی سوم دبیرستان ۳۰ درصد و تاثیر نمرات نهایی پیش دانشگاهی به میزان ۱۰ درصد خواهد بود.

ترمیم معدل در چه زمان‌هایی برگزار می‌شود؟

برای ترمیم معدل می‌توانید خرداد، شهریور و دی شرکت کنید. اما نکته‌ای که مشاهده کرده‌ایم بعضاً پیش می‌آید این است که برای شهریور سال کنکور، ترمیم معدل انجام می‌دهند. دفت کنید که اگر می‌خواهید برای سال ۱۴۰۲ کنکور دهید، باید شهریور ۱۴۰۱ یا دی‌ماه ۱۴۰۱ یا خرداد ۱۴۰۲ ترمیم معدل کنید و نمی‌توانید روی شهریور ۱۴۰۲ حساب باز کنید چرا که تا آن زمان کنکور برگزار شده و انتخاب رشته‌ها نیز صورت‌گرفته است.

ترمیم معدل حتما باید قبل از کنکور خرداد-تیر ماه انجام شود

توصیه علیرضا افشار برای ترمیم معدل کنکور

بهتر است فردی در دی‌ ماه درخواست ترمیم معدل کند که یک یا دو درس را می‌خواهد بهتر کند. یعنی تعداد درس‌های امتحانی کمی دارد. مورد بعدی دانش‌آموزی است که اساساً پایه کنکور ضعیفی دارد و می‌خواهد ترمیم معدل تمام دروس را انجام دهد، چون به‌احتمال زیاد کنکور برای این دسته از داوطلبین در تیرماه به نتیجه خوب می‌رسد، زمانی که پایه خود را قوی کرده است.

برخی از داوطلبین نیز عنوان می‌کنند که قصد دارند برای کنکور دی‌ ماه به‌ شدت درس بخوانند و وقت خود را صرف ترمیم معدل نکنند. یعنی اولویت با کنکور دی‌ ماه است و بعد از کنکور دی‌ماه، اگر خواستند که برای کنکور تیرماه درس بخوانند، درس‌ها را کاملاً دوره کرده‌اند و وقت دارند تا برای امتحانات نهایی خرداد نیز آماده شوند.

در مجموع برای عموم داوطلبان کنکور ترمیم معدل در دیماه و کنکور در تیر را مناسب تر می بینم ؛ با استدالا اینکه ماه پایانی کنکور تیر برای جمع بندی تستی دروس تخصصی و حل آزمون های جامع صرف شود و نه کار تشریحی .

نکته دیگر این است که باید سایت ترمیم معدل به نشانی https://dipcode.medu.ir مراجعه کرده و حتماً چک کنید که نمره ترمیم شده شما ثبت شده باشد.

اگر بخواهیم در رشته دیگری کنکور بدهیم باید ترمیم معدل انجام دهیم؟

نکته مهم دیگر بحث شرکت در کنکور رشته دیگر است. شما تنها در صورتی می‌توانید ترمیم معدل انجام دهید که در آن درس امتحان‌ داده باشید. به عنوان مثال داوطلب کنکور تجربی با مدرک فارغ‌ التحصیلی رشته تجربی، می‌توان درخواست ترمیم معدل برای درس زیست را بدهد.

در این باره باید با مراکز آموزش از راه دور تماس بگیرید تا راهنمای دقیقی به شما ارائه دهند. حتی در برخی موارد دیده شده است که فردی تغییر رشته داده و مدرک جدید کسب کرده است اما از کنکور آن سال جامانده است. به عنوان مثال شما پس از گذراندن امتحانات نهایی رشته تجربی و کسب مدرک تجربی، تصمیم گرفته‌اید تا سال بعد مجدداً کنکور دهید، می‌توانید ترمیم معدل کنید.

طبق قانون سازمان سنجش در تاریخ 1401/08/16 داوطلبان تغییر رشته ای باید در دروسی رشته جدید خود امتحان دهند در غیر این صورت نمره دروس عمومی و اختصاصی که در آن های شرکت نکرده اند صفر در نظر گرفته خواهد شد.

مثال: مثلا اگر داوطلب رشته ریاضی هستید و تغییر رشته به انسانی داده اید باید در امتحان در عربی اختصاصی ، روانشناسی، اقتصاد و… شرکت کنید.

نکته مهم برای ترمیم معدل کنکور ۱۴۰۲

درصورتی که با رشته ریاضی می‌خواهید رشته تجربی امتحان دهید، شما هیچ نمره‌ای از امتحان نهایی درسی مثل زیست کسب نخواهید کرد و درصد آزمون درس زیست‌ شناسی شما به‌تنهایی اهمیت دارد.

برای سال دوازدهمی‌ها اولویت با کنکور است یا معدل امتحان نهایی؟

برای سال دوازدهمی که می‌شوند داوطلبین اصلی کنکور ۱۴۰۲، هم معدل و هم کنکور مهم است پس باید برای کنکور و امتحان نهایی درس بخوانند. بسیاری از سال دوازدهمی‌ها به این مسئله فکر کرده‌اند که چه کاری درست است. برخی موارد دیده می‌شود که دانش‌آموز تصمیم می‌گیرد تا به علت اهمیت و تأثیر مستقیم معدل، سال دوازدهم را به معدل اختصاص داده و برای دروس کتبی درس بخواند و سال بعد از را بماند تا تستی مطالعه کند. این مسئله متأسفانه باعث می‌شود تا تعداد پشت‌کنکوری‌ها زیاد شود.

اما یک دانش‌آموز قوی یا زرنگ مطمئناً با برنامه‌ ریزی می‌تواند به‌درستی این بحث را مدیریت کند. مسئله‌ای که بسیاری از دانش‌ آموزان نادیده میگرند اما از دید دانش‌آموزان زرنگ جا نمی‌افتد این است که باید به مطالب تشریحی و پایه تسلط داشت تا بتوان به‌خوبی از پس نکات ریز سؤالات تست بر آمد. به همین جهت توصیه این است که ابتدا بر مفاهیم دروس تکیه کنید و بیاموزید، در این صورت به‌خوبی از پس امتحانات نهایی بر می‌آیید و سپس می‌توانید با قدرت در کنکور آماده شوید.

توضیحات کامل استاد علیرضا افشار در مورد شرکت در ترمیم معدل کنکور

دانلود ویدیو

یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که بعد از اعلام تغییرات در کنکور ۱۴۰۲ به وجود آمده است بحث ترمیم معدل است. بسیاری از افرادی که برای کنکور سال ۱۴۰۲ صبر کرده‌اند از ما می‌پرسند که آیا باید ترمیم معدل کنیم؟ آیا معدل در کنکور سراسری ۱۴۰۲ تأثیر دارد؟ آیا تأثیر معدل در کنکور ۱۴۰۲ مستقیم است؟ چه درس‌هایی را باید برای کنکور ۱۴۰۲ ترمیم معدل کنیم؟

این‌ها سؤالاتی که قصد داریم در این بخش، به طور کامل و دقیق برای شما عزیزان توضیح دهیم. پس تا انتهای این مقاله را بادقت بخوانید.

آیا تأثیر معدل در کنکور سراسری ۱۴۰۲ قطعی است؟

باتوجه‌به تغییرات پیش‌آمده، باید گفت بله! تا این لحظه آخرین اخبار موثق تأثیر قطعی معدل بر روی کنکور را تأیید کرده‌اند. تأثیر کنکور ۶۰ درصد است. به همین جهت ریز نمرات دروس نهایی به‌صورت مستقیم بر نتیجه آزمون کنکور داوطلب تأثیر می‌گذارد. در اینجا توصیه می‌کنیم که تمامی داوطلبان که شامل افراد پشت کنکوری و افرادی که تازه در این سال کنکور دارند، می‌شود؛ بهتر است برای امتحانات نهایی یا ترمیم معدل نهایت دقت و تلاش خود را انجام دهند تا خوش بدرخشند.

آیا همه کنکوری ها نیاز به ترمیم معدل داریم؟

اگر معدل شما خوب است، خیر نیازی نیست. اما اگر نمرات شما پایین است باید ترمیم معدل انجام دهید تا تأثیر معدل بر کنکور شما مثبت باشد. بازهم تأکید می‌کنیم که تأثیر معدل قطعی است و این به این تنها به این معنا نیست که اگر معدل شما بالا باشد، رتبه شما بهتر می‌شود، بلکه در کنار افزایش رتبه، اگر معدل شما کم باشد باعث افت رتبه شما نیز خواهد شد.

شرایط ترمیم معدل 1402 چگونه است؟

اولین سؤالی معمولاً پرسیده می‌شود این است که اگر در صورت ترمیم معدل، نمرات ما کمتر شد چه می‌شود؟ پاسخ واضح است:

خوشبختانه برای ترمیم معدل این موضوع در نظر گرفت شده است که اگر نمرات ترمیم معدل شما از نمرات قبلی کمتر باشد، همان نمرات قبلی برای شما لحاظ شود.

مورد بعدی که باید به آن دقت کنید این است که بعد از ترمیم معدل هیچ مدرک فارغ‌التحصیلی با معدل جدید برای شما صادر نخواهد شد و صرفاً نمره جایگزین نمره قبلی در صورت بهتر بودن، برای سازمان سنجش ارسال خواهد شد.

برای درخواست ترمیم معدل باید فارغ‌التحصیل باشید که این شامل افرادی که درس افتاده دارند نیز می‌شود. یعنی اگر شما یک درس را افتاده باشید، نمی‌توانید درخواست ترمیم معدل کنید. می‌توانید بعد از پاس کردن درس افتاده، برای نوبت بعدی ترمیم معدل، درخواست بزنید.

نکته‌ای که بسیار مهم است و باید به آن توجه کامل داشته باشید این است که شما بر هر درس، فقط یکبار می‌توانید درخواست ترمیم معدل بزنید. به همین جهت باید با نهایت آمادگی برای ترمیم معدل مراجعه کنید.

محدودیتی در انتخاب نوبت ترمیم معدل نیز وجود ندارد و شما می‌توانید در هر نوبتی که ترمیم معدل انجام می‌شود (خرداد، دی و شهریور) شرکت کنید. برای این کار باید با کمک آموزش از راه دور که در هر شهری وجود دارد، درخواست بزنید و البته هزینه ترمیم معدل را پرداخت کنید. هزینه ترمیم معدل بالا نیست.

آیا شرکت در ترمیم معدل ارزش دارد و می‌توان روی آن حساب باز کرد؟

بگذارید با مثال برای شما توضیح دهیم:

میانگین یک درسی مثل درس زیست‌شناسی در رشته تجربی، از صددرصد ممکن حتی هشت درصد هم در کنکور گذشته نبوده است. حتی بیایم با کمی ارفاق آن را ده درصد در نظر بگیریم. گویی که ده درصد قضیه دارد اتفاق می‌افتد. مثل اینکه شما از یک امتحان بیست نمره‌ای مدرسه، نمره دو را کسب کنید که یعنی ده درصد آن اتفاق افتاده است.

درحالی‌که میانگین پاسخ به زیست‌شناسی در کنکور ۱۰ از ۱۰۰ است، در امتحانات نهایی، میانگین ۱۳. ۵ از ۲۰ نمره است. یعنی حدود ۶۷ درصد از ۱۰۰ درصد نمره نهایی!

این مقایسه نشان می‌دهد که کسب نمره از امتحانات نهایی بسیار راحت‌تر از کسب نمره از کنکور سراسری است. یعنی اگر کسی نمره کمی دارد، مجبور است با کسب درصد از کنکور آن را جبران کند. همان‌طور که واضح است کسب درصد نیز بسیار سخت است! شما باشید کدام یک را انتخاب می‌کنید؟ پس می‌توان گفت ترمیم معدل یک فرصت بسیار مناسب است که نباید بگذاریم از دست برود. دقت کنید که کسب یک الی سه نمره در امتحانات ترمیم معدل کار بسیار سختی نیست اما تأثیر‌گذار است.

چه مبنایی برای ترمیم معدل در نظر بگیریم؟

این بستگی به سطح درسی دانش‌آموز است. برای دانش‌آموز قوی، توصیه می‌کنیم که حتی اگر همه نمرات آن بالای ۱۸ یا ۱۹ است، غفلت نکند چراکه یک نمره هم می‌تواند تأثیر بگذارد و در نهایت نیز چیزی از دست نداده است چراکه بهترین نمره لحاظ می‌شود. اما وسواس به خرج ندهد. یعنی درصورتی‌که معدل ۱۹.۷۵ است نیازی به صرف وقت چندهفته‌ای نیست! چرا که احتمال کسب آن نمره نه‌تنها کم است بلکه می‌تواند وقت خود را برای مورد بهتری صرف کند و روی کنکور تمرکز کد.

برای دانش‌آموزان خوب و متوسط بهتر است دروس زیر ۱۸ یا ۱۷ را مجدد شرکت کند و برای آن‌هایی که معدل پایینی دارند، برای دروس زیر ۱۷ اقدام به ترمیم معدل کنند.

حتی اگر معدل بسیار کمی دارید، بازهم شرکت کنید و با خود نگویید که نمی‌توانید، چراکه حتی یک نمره بیشتر یا تبدلی نمره ۱۳ به ۱۵ هم مفید است.

یکی از مواردی که نیاز است در این بخش مطرح شود، پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی است. یک مورد جالبی که امسال در انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱ مشاهده شد؛ همین است که پذیرش دانشجو در رشته‌های پیراپزشکی مانند مامایی، هوشبری و علوم آزمایشگاه نیز با سوابق تحصیلی صورت گرفت. علاوه بر آن تعداد زیادی رشته روزانه یا شبانه (نوبت دوم) بر اساس سوابق تحصیلی داشتیم!

هرساله شاهد هستیم که کد رشته‌های پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در حال زیادشدن است که در این صورت معدل بهتر، به کار شما می‌آید.

در ترمیم معدل کنکور 1402 شرکت کنیم یا نه؟

 

تا کی وقت داریم در ترمیم معدل 1402 شرکت کنیم؟

برای کنکور ۱۴۰۲ نهایت تا خرداد ۱۴۰۲ می‌توانید در ترمیم معدل شرکت کنید. یعنی ترمیم معدل در ۱۴۰۲ هیچ تأثیری در نتایج کنکور ۱۴۰۲ ندارد چرا که جواب آزمون تا آن زمان نیز آمده است.

سوالات متداول در مورد ترمیم معدل کنکور

در این بخش به سوالات متداولی که در مورد ترمیم معدل کنکور مطرح است پاسخ میدهیم:

امکان تقسیم دروس ترمیم معدل در دو نوبت دی و خرداد هست؟

طبق شنیده هایی که در تا تاریخ 1 آذر مطرح شده بله امکان تقسیم دروس ترمیم معدل در دو نوبت به این معنا که مثلا 3 درس را در نوبت دی و 5 درس دیگر را در نوبت خرداد ترمیم معدل کنید هست.

گرچه طبق پیگیری های صورت گرفته تا این لحظه این خبر به مدارس بزرگسالان ابلاغ نشده است پس حتما از مدارس آموزش از راه دور منطقه خود و یا آموزش و پرورش سوال فرمایید.

اگر مصوبه قطعی در این زمینه منتشر شود در همین صفحه اطلاع رسانی میکنیم.

اگر قبل از این قوانین کسی ترمیم معدل انجام داده است مجدد میتواند در ترمیم معدل شرکت کند؟

بله آموزش پرورش با اطلاعیه ی جدیدی اعلام کرد که کسانی که قبل از این مصوبه های 1402 و قوانین جدید اقدام به ترمیم معدل کرده اند میتوانند یکبار دیگر در ترمیم معدل شرکت کنند.

متن تبصره آموزش و پرورش:

به متقاضیانی که قبل از ابلاغ این مصوبه از فرصت ترمیم استفاده کرده‌اند، اجازه داده می‌شود یک بار دیگر نمرات امتحانات نهایی دروس مورد نظر خود را ترمیم کنند.

آیا نمرات ترمیم معدل در کارنامه هم ثبت میشود؟

خیر، نمرات ایجاد سابقه و ترمیم صرفاً به عنوان سابقه تحصیلی اعتبار خواهد داشت و در کارنامه تحصیلی داوطلبان منظور نمی‌شود.

تکلیف تغییر رشته ای ها برای ترمیم معدل چیست؟

تغییر رشته ای ها باید در درس های رشته جدید خود حتما شرکت کنند وگرنه نمره سوابق تحصیلی آنها در کنکور صفر در نظر گرفته میشود.

مثال: مثلا اگر داوطلب رشته ریاضی هستید و تغییر رشته به انسانی داده اید باید در امتحان در عربی اختصاصی ، روانشناسی، اقتصاد و… شرکت کنید.

بنظر شما چه نمراتی را ترمیم کنیم؟

دروس عمومی و اختصاصی: اصلی زیر ۱۹ و سلامت و هویت زیر ۱۸ اگر به کسب نمرات کامل در ترمیم دی خوشبین نیستید بهتر است برای ترمیم خرداد برنامه ریزی کنید.

برای ترمیم نمره معدل دهم و یازدهمم را باید دقیق بنویسم؟

بله از مدرسه بگیرید و معدل را درست بنویسید.

کد دانش آموزی و کد ناحیه اخذ دیپلم را از کجا بیارم؟

اگر دوازدهم همان ناحیه هستید و مدرسه خود را عوض نکرده اید از بالای کارنامه دهم یازدهم.

کد بخش محل تولد و دهم و یازدهم و دوازدهم را از کجا بیارم؟

از جدول دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری که سایت سنجش منتشر کرده.

کد سوابق تحصیلی شاگردان دوازدهم چی بنویسم؟

شما نیازی به نوشتن مشاهده کد سوابق تحصیلی ندارید. شاگرد دوازدهم معدل کتبی دیپلم چی بنویسم؟ مهم نیست معدل یازدهمتو بنویس

شاگرد دوازدهمم تاریخ اخذ دیپلم چی بنویسم؟ روز و ماهش مهم نیست سالش مهمه مثلا بنویسید ۱۴۰۲/۳/۳

نمرات ترمیم شده برای کنکور دی هم لحاظ میشه؟

نمرات نهایی خرداد چه ترمیم کنید چه نکنید هم برای برای کنکور دی و هم برای كنكور تير در نظرفته میشود نمره کل کنکور:
تراز سوابق + تراز درصد کنکور دی تراز سوابق + تراز درصد کنکور تیر

مجموع نتیجه نهایی و رتبه با هر کدام از دو کنکور دی ماه یا کنکور تیرماه نتایج که بهتر شد میتوانید در مرداد انتخاب رشته کنید.

آیا تقسیم دروس بين امتحانات ترمیم دی و خرداد امکان پذیر است؟

خیر نمیشود، امکان تقسیم دروس نیست چنانچه دیپلم گرفته اید ( درس افتاده نداشته باشید) فقط یکبار و در یک مرحله باید هر تعداد درس که میخواهید، میتوانید امتحان بدهید.

ثبت نام ترمیم معدل دی تا کی هست؟

تا 1 آذر

ثبت نام ترمیم خرداد تا کی هست؟

ثبت نام  در ترمیم معدل خرداد ماه کی آغاز میشود و تا کی فرصت هست؟

ثبت نام ترمیم معدل خرداد از ۸ بهمن ماه شروع شده است و باید به مدارس بزرگسالان شهر سکونت مراجعه فرمایید.

مهلت پایان ثبت نام: تا پایان بهمن ما

مدارک لازم ثبت نام ترمیم معدل:

 • کپی صفحه اول شناسنامه
 • کپی گواهی موقت
 • یک قطعه عکس
 • یک عدد پوشه
 • کپی کارنامه فارغ التحصیلی
 • تاییده تحصیلی
 • فرم مخصوص

برای کنکور دی چقدر خونده باشیم خوبه؟

حداقل: پایه دهم + ترم اول ۱۲

ایده آل: کل پایه + ترم اول ۱۲

قوی: كل دروس اختصاصی ۳ سال

توضیحات کامل استاد علیرضا افشار در کنکور ترمیم معدل کنکور شرکت کنیم یا نه؟

دانلود ویدیو

نوشته های مشابه

1,014 دیدگاه

 1. سلام .. وقت بخیر.
  من رشتم ریاضیه و معدل کتبی نهاییم 18.77 شد
  بنظر شما برای رتبه زیر هزار، نیاز به ترمیم هست؟

  1. سلام
   دروس زیر ۱۸/۵ بهتر ترمیم کنه
   چون در هر صورت کسب نمره نهایی راحت تر از کسب درصد کنکور است

   1. سلام وقت بخير
    كسى كه سابقه تحصيلى ندارد (قبل ٨٤)بايد چكار كند ؟
    دوباره بايد ديپلم بگيرد ؟؟

    1. خیر نیاز به دیپلم مجدد نیست
     ملاک صد در صدی برای شما درصدی هست که از کنکور میگیرید

     1. عرض ادب مجدد
      استاد طبق اطلاعيه جديد سنجش مورخ ١٤٠١/٦/٣٠ كه گفته همه بايد سابقه تحصيلى داشته باشند آيا ديپلمه هاى قبل ٨٤ هم شامل ميشود ؟توضيحات اطلاعيه ناكافى و گنگ است .
      تشكر از پاسخ و زحمات صادقانه شما .
      برقرار باشيد .

     2. سلام
      خیر نیازی نیست
      ملاک ۱۰۰ درصدی کنکور شماست احتمالا
      باز هم اگر خبر جدیدی اومد حتما خدمت شما ارائه خواهم کرد

     3. سلام اگر سال ۸۶ امتحان نهایی داده باشیم (سوم دبیرستان) ولی پیش دانشگاهیمون نهایی نبوده چطور؟
      معدل کتبی نماییم ۱۸.۰۷ بوده ولی
      رشته ام ریاضی بوده می‌خوام کنکور تجربی بدم. واقعا ممنون میشم راهنمایی کنید .

     4. ملاک چهل درصد احتمالا کلا از سال سوم دبیرستان شما خواهد بود

     5. دیپلم و پیش دانشگاهی بنده هم ریاضی فیزیک سال ۷۸ و ۷۹ بود الان تجربی میخوام شرکت کنم
      تاثیر معدل و تکلیف دروس عمومی ما چی میشه؟

     6. سلام استاد . با توجه به اصلاحیه امروز سازمان سنجش ، ما دیپلمه های قبل از 84 باید چیکار کنیم ؟ خیلی ممنون

     7. ببخشید الان مصوبه تغییر کرد؟ طبق شکایت در دیوان عدالت اداری که در ۱۶ آبان اعلام شد؟

     8. سلام
      در حال حاضر تغییر رشته ها باید دروسی که نمرات نهایی ازش ندارند امتحان نهایی دوازدهمش شرکت کنند

     9. سلام.. به تازگی برا ثبت نام ترمیم اقدام کردم ولی میگند ک نمیشه دروس رو بین دی و خرداد تقسیم کرد و باید همه را یا دی یا خرداد انجام داد..
      ب نظرتون چیکار کنیم..؟!
      چون توی 1 ماه خوندن همه ی درس ها برام سخته یکم

     10. سلام
      دیماه بهتره
      تیر میخوای کنکور خوب بدی باید قبلش خیالت راحت باشه از زمانی که از ماه پیش داری برای جامع زدن

     11. سلام خسته نباشید
      من امسال دوازدهم رشته ی حسابداری هستم و میخوام در کنکور تیر ماه تجربی شرکت کنم
      ولی نمیدونم که نیاز هسته برای دیپلم مجدد رشته ی تجربی اقدام کنم یا ن
      عمومی های مشترک که از همین نمرات امسال برداشته میشه
      نیاز هسته که در امتحانات نهایی تجربی برای زیست شیمی فیزیک شرکت کنم؟
      ممنون میشم جواب بدین💜

     12. سلام
      برای داشتن سهم ۴۰ درصدی معدل در کنکور که مستقیم تاثیر داره باید حتما دوازدهم تجربی امتحان بدی

     13. سلام خسته نباشید
      ببخشید ب نظرتون نمره ۱۷.۵ اجتماعی و ۱۷.۲۵ سلامت رو ترمیم کنم؟[رشته تجربی] یعنی تاثیر خاصی داره؟
      و اینکه زیست ۱۹.۵ چطور؟

     14. عمومی زیر ۱۸/۵ داری حتما ترمیم کن چوون تاثیر نمره نهایی دوازدهم اش از درس تخصصی ها بیشتره

     15. سلام وقت بخیر
      در بخشی از مقاله نوشتین رشته ای مامایی ، هوشبری و علوم آزمایشگاهی در دفترچه انتخاب رشته 1401 به صورت بدون کنکور ارائه شده ، من تا حد زیادی گشتم ولی پیداش نکردم لطفا صفحه و مشخصات دفترچه رو بفرمایید ، ممنونم

     16. کاردانی در بخش تعهدی های دفترچه های امسال برای برخی شهرها

    2. سلام وقت شما بخیر.من خرداد ۱۴۰۲دیپلم می گیرم درس زمین پایه یازدهم جز برنامه امتحانی گذاشتن برا ترمیم معدل من ۱۸شدم آیا مجدد امتحان بدم. و چه تاثیری داره برا کنکور

   2. سلام
    اگر کسی برای اینکه نره خدمت رفته باشه در یک رشته و در یک دانشگاهی اسم نوشته باشه تا معافیت تحصیلی دانشجویی دریافت کنه و از سربازی غیبت نخوره ، آیا میتونه ترمیم معدل دی ماه شرکت کنه؟
    دیپلم تجربی هستم و دیپلم نظام جدید خودم رو دو سال پیش گرفتم و مشکل نظام وظیفه ندارم و اینکه معافیت دانش آموزی ندارم و به جاش معافیت تحصیلی دانشجویی(مرخصی یکساله) دارم ، اشکال نداره؟

     1. سلام استاد من ازمون قلمچی میدم رشتم تجربی هست و در مجموع در آزمون۲۲ مهر و ۶ آبان ۳۷۰ الی ۳۸۰سوال نزده دارم و به بودجه بندی آزمون نرسیدم الان هم جمعه آزمون دارم بازهم نرسیدم به بودجه بندی آزمون تونستم ۳۰درصد بودجه بندی را بخونم میخوام ۳ درس ترمیم کنم در دی می تونم نمرات خوبی بگیرم چون معدل کتبی من خیلی پایینه در حدود ۱۰الی ۱۲ لطفا راهنمایی کنید؟

     2. سلام
      بهتره برگردی عقب و تا ۴ آذر دوره همه ۳ آزمون قبلی داشته باشی و به آنها فول فول و مطلوب برسی
      اینجوری خیال خودت راحت هست که حداقل ۱ آزمون عقبی ولی تا قبل از آذر هر چیزی که خوانده ای مسلط هستی

   3. سلام
    آیا فارغ التحصیل دو سال پیش فنی حرفه ای رشته الکتروتکنیک برای شرکت در کنکور زبان ۱۴۰۲ برای نمره دروس عمومی حتما باید ترمیم معدل انجام دهد؟

    1. سلام
     برای شما ترمیم نیست اسمش ولی مثل ترمیم امتحان نهایی پایه دوازدهم عمومی دارید
     فنی حرفه ای میرن آموزش از راه دور و میگن میخواییم برای ثبت نام کنکور سوابق تحصیلی عمومی بسازیم

    2. سلام من دانشجوام و دیپلم قدیم تجربی دارم ،الان میخوام برای ترمیم معدل دی ماه نظام جدید امتحان بدم ، فقط چنتا درسو میخوام امتحان بدم ، امکانش هست آیا ؟ یا باید کل دروسو امتحان بدم تا معدلم تغییر کنه؟!

     1. سلام
      برای تجربی بخوای کنکور بدی هر درسی که دوست داری و به نظرت کم شده
      مثلا زیر ۱۸/۵ امتحان میدی

    3. سلام وقت بخیر من دیپلم حسابداری گرفتم 4 سال پیش الان میخام تو کنکور انسانی شرکت کنم کدوم درس هارو باید برای امتحانات نهایی بخونم شامل کل درسها میشه یا فقط درس های تخصصی؟؟ درس زبان و عربی هم میاد؟

     1. سلام
      همه دروس کنکور انسانی اعم از تخصصی و عمومی پایه دوازدهم باید کنکور بدی

     2. سلام ۲ تا سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید…سوال اول ایا ترمیم معدل رویپذیرش بدون کنکور هم تاثیر میذاره؟ سوال دوم ایا واسه ترمیم معدل میشه دروس رو در چند نوبت امتحان داد یعنی بین چند نوبت تقسیم کرد؟

     3. سلام
      بله
      پذیرش بدون کنکور هم نمرات نهایی ملاکش هست و سنجش نمرات ترمیمی شما لحاظ میکنه
      درباره سوال دوم تون هم بله میشه

    4. سلام
     ببخشید من پشت کنکوری هستم ودوتا درسو پاس نکردم ودر طرح ترمیم معدل نمی تونم شرکت کنم.
     آیا با معدل کم میشه در کنکور ۱۴۰۲ پزشکی قبول شم

     1. درس ها با درصدهای بیشتر در کنکور پشت سر بذاری چرا که نه
      به شایعات موسسات برای ترساندن شماها که بیایید کلاس تشریحی ترمیم و از دهم و یازدهمی ها جذب کنند توجه نکن
      کار خودت عالی انجام بده و محکم بخون و بدون که درصد های کنکور مهمتر هستند

   4. سلام خسته نباشید
    ببخشید میخواستم بدونم داوطلبان زبان باید چیکار کنند برای ترمیم یا چه درسهایی باید نمره‌ی خوب کسب کنند؟

     1. سلام. اگه کسی دیپلم سال ۸۲ و پیش دانشگاهی سال ۸۳ در رشته ریاضی گرفته باشه، حالا بخواد کنکور تجربی بده، ترمیم معدلش چطوری میشه؟؟

     2. سلام
      همه دروس دوازدهم دبیرستان باید امتحان بده کلهم اجمعین
      فقط لطف کردند و گفتند که میشه تقسیم کنید و مثلا طی دو مرحله دی و خرداد اینکار کنید تا فشار نیاد

    1. سلام
     ببخشید ما سال ۱۴۰۰_۹۹دیپلم گرفتیم کتاب هویت اجتماعی نداشتیم
     الان برای ترمیم این درس باید چیکار کنیم؟

   5. سلام خسته نباشید
    ریاضی ۱۸.۷۵
    زیست ۱۸.۲۵
    شیمی ۱۹.۷۵
    فیزیک ۱۹
    دینی ۲۰
    ادبیات ۱۹
    زبان ۱۷
    عربی ۱۸.۵
    سلامت و بهداشت ۱۹
    علوم اجتماعی ۱۸
    کدام را به نظر شما می ارزد از وقت کنکورم بزنم و ترمیمش کنم ؟
    ممنون

    1. سلام
     فقط زبان ترمیم کن
     خیلی بخوام وسواسی و سخت گیر باشم هم زبان و هم ریاضی
     اما چون سهم عمومی ها در تاثیر مستقیم معدل بیشتر از تخصصی هست برام درس زبان خیلی مهمتره

     1. عذر میخوام زبان و ریاضی رو اگر نتونپ به ۲۰ برسونم ، به چند برسونم خوبه؟ مثلا ریاضی ۱۹ و زبان ۱۸ خوبه؟
      ممنون

   6. سلام با عرض ادب آیا برای هر درس 40درصد مال امتحان نهایشه و ۶۰درصد مال کنکور تقسیم بندیش چجوریه ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

   7. سلام استاد
    آیا کسی که ترمیم هم زده و معدلش بعد ترمیم شده ۱۸.۲۰ باید قید قبولی پزشکی رو بزنه؟
    شده کابوس شب و روزم واقعا که میگم نمیتونم
    ممنون میشم راهنماییم کنین تا یه حد و حدودی دستم بیاد که سر جلسه کنکور هر درسی رو چند درصد بزنم که بتونم کمبود نمرمو‌ جبران کنه .

    1. نه بابا این حرفا چیه
     سال دیگه معدل ۱۷ کارنامه هاش میذارم که پزشکی قبولی گرفته

   8. سلام استاد خسته نباشید
    احتمالش هست بیان و بگن کسانی که دی ترمیم زدن دوباره خرداد هم میتونن بزن ؟ مثل شهریوری ها که گفتن دی هم‌ میتونن بزن( اما‌ ناگفته نمونه دوست منم شهریور ترمیم زده بود و دی نگذاشتن بزنه)

    1. سلام،من دیپلم ریاضی سال ۸۶ دارم،میخوام کنکور تجربی شرکت کنم،سوالم اینه به جز زیست و زمین،باید واسه سلامت بهداشت و علوم اجتماعی هم ایجاد سابقه کنم؟

     1. خیر نیاز نیست
      چهل درصد شما از همان دروسی که خودت نهایی دادی تشکیل میشه

   9. سلام استاد خسته نباشید
    احتمالش هست بیان و بگن کسانی که دی ترمیم زدن دوباره خرداد هم میتونن بزن ؟ مثل شهریوری ها که گفتن دی هم‌ میتونن بزن( اما‌ ناگفته نمونه دوست منم شهریور ترمیم زده بود و دی نگذاشتن بزنه)

   10. سلام خسته نباشید
    بنده فارغ التحصیل سال ۱۴۰۰ رشته تجربی هستم . در کارت ورود به جلسه ام جلوی کد دانش آموزیم عدد صفر درج شده . اشکال نداره؟
    ممنون

   11. سلام وقت بخیر
    رشته ی من ریاضیه و با احتساب 40 درصد قطعی معدل نهایی اگر معدلم بالای 18 بشه چه رتبه ایی رو میارم؟

   12. سلام ببخشید من چندتا سوال داشتم اول که هر سه تا پایرو میتونم ترمیم کنم؟
    بعدشم اگر خرداد ماه ترمیم کنم تاثیرش هم توی کنکور تیره هم کنکور دی ماه؟

   13. سلام استاد خسته نباشید
    استاد اولا که من ترمیمم رو دی ماه زدم . دوما خواهشا یه لطفی بکنین خیلی رک و صادقانه بهم شرایطمو بگین که خوبه یا نه
    استاد این نمرات منه : ادبیات 19/عربی 18.5/دینی 20/زبان 17.5/سلامت 19/هویت 18/ریاضی 18.5/زیست 18.25/فیزیک 15.75/شیمی 19.75 = معدل کتبی نهایی 18.35
    طبق این نمرات من از ۴۰ درصد تاثیر قطعی 37.3 رو بدست آوردم.
    حالا از شما خواهشی دارم اینه که به من بگین که 1. چه درسی باید توی کنکور بالاتر بزنم نسبت به بقیه تا جبران بشه کمبود نمراتم 2. آیا نمراتم خوبه یا بد از دیدگاه کلی 3. ایا اگر ۵۰ درصد بزنم اختصاصی هامو میتونم با این نمرات قبول بشم پزشکی روزانه دانشگاه تیپ ۲(یعنی حدود رتبه ۱۰۰۰ منطقه ۲)
    ممنونم پیشاپیش از لطفتون
    خدا خیر و برکت به کارتون بده .
    موفق باشید.

   14. سلام استاد
    ممنون میشم جواب بدین
    من دیپلم ریاضی95هستم میخواستم بپرسم ریاضی روهم ایجادسابقه کنم یاهمون نمره حسابان ودیفرانسیل برام حساب میشه چن اونارو20شدم
    و فیزیک رو ترمیم بزنم یاایجادسابقه ؟چن فیزیک ما یذره باتجربی فرق داشت

    1. اگر مدرسه بزرگسالان گفت تطبیق میدن که حله و اگر ندادند مجبور میشی فیزیک و ریاضی هم در کنار زیست امتحان بدی

     1. سلام استاد خسته نباشید
      استاد اولا که من ترمیمم رو دی ماه زدم . دوما خواهشا یه لطفی بکنین خیلی رک و صادقانه بهم شرایطمو بگین که خوبه یا نه
      استاد این نمرات منه : ادبیات 19/عربی 18.5/دینی 20/زبان 17.5/سلامت 19/هویت 18/ریاضی 18.5/زیست 18.25/فیزیک 15.75/شیمی 19.75 = معدل کتبی نهایی 18.35
      طبق این نمرات من از ۴۰ درصد تاثیر قطعی 37.3 رو بدست آوردم.
      حالا از شما خواهشی دارم اینه که به من بگین که 1. چه درسی باید توی کنکور بالاتر بزنم نسبت به بقیه تا جبران بشه کمبود نمراتم 2. آیا نمراتم خوبه یا بد از دیدگاه کلی 3. ایا اگر ۵۰ درصد بزنم اختصاصی هامو میتونم با این نمرات قبول بشم پزشکی روزانه دانشگاه تیپ ۲(یعنی حدود رتبه ۱۰۰۰ منطقه ۲)
      ممنونم پیشاپیش از لطفتون
      خدا خیر و برکت به کارتون بده .
      موفق باشید.

     2. سلام
      نمیشه گفت دقیقا چقدر از ۴۰ درصد معدل میگیری و این مساله بستگی داره به نمرات سایر بچه های رقیب و تراز بندی میشه
      ولی نمراتت کلا خوبن و درصدهات سر جلسه خوب باشه رتبه میشی انشاله
      الان همه فکر و ذهنت باشه درصدهای کنکور از تخصصی

     3. سلام من نظام قدیم هستم میخواستم ترمیم معدل سوم دبیرستان بکنم ، آیا برای ترمیم معدل کتاب های اون زمان خواهم خواند یا یازدهم و دوازدهم ؟

   15. سلام استاد خسته نباشید
    استاد اولا که من ترمیمم رو دی ماه زدم . دوما خواهشا یه لطفی بکنین خیلی رک و صادقانه بهم شرایطمو بگین که خوبه یا نه
    استاد این نمرات منه : ادبیات 19/عربی 18.5/دینی 20/زبان 17.5/سلامت 19/هویت 18/ریاضی 18.5/زیست 18.25/فیزیک 15.75/شیمی 19.75 = معدل کتبی نهایی 18.35
    طبق این نمرات من از ۴۰ درصد تاثیر قطعی 37.3 رو بدست آوردم.
    حالا از شما خواهشی دارم اینه که به من بگین که 1. چه درسی باید توی کنکور بالاتر بزنم نسبت به بقیه تا جبران بشه کمبود نمراتم 2. آیا نمراتم خوبه یا بد از دیدگاه کلی 3. ایا اگر ۵۰ درصد بزنم اختصاصی هامو میتونم با این نمرات قبول بشم پزشکی روزانه دانشگاه تیپ ۲(یعنی حدود رتبه ۱۰۰۰ منطقه ۲)
    ممنونم پیشاپیش از لطفتون
    خدا خیر و برکت به کارتون بده .
    موفق باشید

   16. سلام خسته نباشید ممنونم از تمام زحماتتون ی سوال داشتم عموما معدل ۲۰ چقدر تراز می دهد به ما طبق کنکور های قبلی؟

   17. سلام استاد من خرداد 1401 امتحان نهایی دادم یه درس پاس نشده داشتم تو شهریور نتونستم تو دی ماه 1401 تو مدرسع بزرگسال امتحان دادم قبول شدم فارغ التحصیل شدم الان میتونم ثبت نام کنم تو ترمیم معدل خرداد1402 شرکت کنم

  2. سلام ببخشید
   میشه مثلا 4 تا درسو دی 401 و مثلا 6 تا درسو خرداد 402 ترمیم کرد ؟

  3. سلام وقتتون بخیر من دیپلمم رو سال ۹۳ گرفتم اون موقع زبان فارسی بود نمرم ۱۷ هست الان میخام ترمیم بدم مثل اینکه معادلش میشه نگارش ،آیا نمره نگارش تاثیر داره تو کنکور ترمیم بدم یا نه؟

   1. خیر چون امتحان نگارش اصلا نهایی نیست
    ادبیات پایه دوازدهم امتحان میدی و بجای ادبیات سوم و پیش و زبان فارسی سوم

  4. سلام وقتتون بخیر
   میخواستم بدونم کی میشه برای ترمیم معدل خرداد ثبت نام کرد

   1. از ۸ بهمن لغایت ۳۰ بهمن
    به مدارس بزرگسال شهرتون مراجعه کنید.
    اگر نمیدونید که مدارس بزرگسال شهرتون کجاست باید برید اول آموزش و پرورش بپرسید.
    واسه ثبت نام ترمیم معدل خیلی پیگیر باشید چون از اولش تا آخرش فقط دردسر و پول دادنه.

  5. سلام استاد خسته نباشید من زبان رو 15.5 شدم برا انسانی می ارزه وقت بزارم ترمیم کنم چون رتبه دو رقمی میخوام از طرفی بقیه سوابقم باید ایجاد کنم تو خرداد آخه رشته خودم تجربیه میترسم زبانم وقت بزارم وقت کم بیارم برا مرور

   1. سلام
    بهتره ترمیم کنی چوون عمومی هست و تاثیر عمومی بیشتره

    1. سلام،من میخوام برای ترمیم معدل تاییدیه تحصیلی بگیرم.بعد اینکه من سال۹۶ تو مقطع پبش دانشگاهی تو مدرسه روزانه درس خوندم منتها خرداد ریاضی رو قبول نشدم و دی ماه توی مدرسه بزرگسال امتحان دادم و قبول شدم قبول شدم؛الان (مدرسه فارغ التحصیلی)و (نوبت فارغ‌التحصیلی) رو باید چی بزنم؟

     1. سلام
      دی ماه انتخاب کن
      مدرسه بزرگسالان اگر اسمش نیست در لیست بزن آموزش و پرورش

  6. سلام من امتحان فارسی ۳رو افتادم در شهریور و دی هم قبول نشدم و باید خرداد دوباره امتحان بدم آیا میتونم ترمیم بزنم
   ۱۴۰۲کنکورمه و آیا اگر نمیشه میشه شهریور ترمیم بزنم

 2. سلام اگه بخوام همه درسارو ترمیم انجام بدم دی ماه انجام بدم یا خرداد ؟نمراتم خیلی پایینه . و اینکه اگه ترمیم رو خرداد ۱۴۰۲ انجام بدم برای کنکور ۱۴۰۲ تاثیر نداره؟

  1. همه دروس بذار خرداد اگر هدفت کنکور دی هست و اگر خیر همه دروس دی ترمیم کن و با خیال راحت برای کنکور تیر ۱۴۰۲ بخوان

   1. سلام خسته نباشید سالی که من دیپلم‌ گرفتم امتحانات دیپلم نهایی و کشوری بود اما برای پیش دانشگاهی امتحانات ما بصورت عادی و داخل مدرسه ای بود حالا برای افرادی مثل من که سابقه تحصیلی سال سوم نهایی دارن اما پیش دانشگاهی نهایی ندارن ترمیم معدل به چه صورتی هست?

     1. آقای افشار ببخشید من عربی ۱۹.۵ گرفتم تو نهایی امسال نیاز هست که برای عربی هم ترمیم کنم یا خیلی مهم نیست؟

     2. سلام خوب هستین ببخشین من شهریور ماه امسال ترمیم معدل کردم رفتم مدرسه بزرگسالان اول گفتن نه نمیشه و بعد گفتم آخه اون موقع ترمیم میگفتن ۱۰ بار میشه انجام داد گفت باشه من این درس ها رو که ترمیم کردی رو مینویسم و پایینش نوشت این دانش آموز در شهریور ماه این درس ها رو ترمیم کرده و یک درس رو غایب بود کفت اگه سیستم قبول کنه میتونی بدی و هیچ تضمینی نمیکنم که سیستم قبول کنه یا نه من تمام سایت ها رو نگاه کردم دیدم که نوشتن میشه ترمیم کرد و یکی نوشته بود باید موافقت آموزش و پرورش رو دریافت کنین من موندم باید برم آموزش پروش موافقت کنن که رفتم گفتن اگه وزارت تایید کنه میتونی یا همون سیستم رو میگن که قبول کنه خواهش میکنم اگه کسی مثل منه ترمیم کرده کمکم کنه ببینم چطور ترمیم کرده یا از دوستانتان بپرسین خواهش میکنم استرس تمام وجودم رو فرا گرفته میترسم اینا منو سیاه کنن و نتونم ترمیم کنم و بقیه کنن

     3. سلام
      حق داری دربست
      منم که ۱۴ ساله مشاوره میدم از دست کارای اینا گیج شدم بکل

    1. سلام وقت بخیر
     درکنکور۴٠۲معدل نهایی لحاظ میشه یانمرات پایه دوازدهم یعنی اگربفرض مثال کسی معدلش ۱۴باشه ولی نمره زیست شناسی۲٠باشه نمره ۲٠براش لحاظ میشه یانمره معدل؟

     1. سلام
      بله بصورت تک درس تاثیر میذاره حتما

    2. سلام استاد من قصد دارم کنکور دی شرکت کنم میخواستم بدونم ترمیم معدل خرداد در کنکور دی تاثیر گذاره یا حتم باید برای دی قبل از دی ترمیم معدل کنم؟
     ممنون میشم پاسخ بدید

     1. سلام
      فرقی نداره هر موقع که ترمیم امتحان بدید

   2. سلام استاد اگ بخوام دی ماه 1401 کنکور بدم و خرداد ترمیم معدل انجام بدم تاثیری روی جواب کنکور دی ماه داره؟

   3. سلام وقتتون بخير
    من ديپلمم رو سال ٩٤ گرفتم و نمرات نهايي سوم و پيش دانشگاهيم رو اصللااااا ازشون راضى نيستم الان اگه من بخوام ترميم معدل بزنم بايد كتاباى سوم و پيش دانشگاهى رو بخونم يا كتاباى سال دوازدهم!؟مرسى

  2. elnazmiri333@gmail.com
   سلام وقت بخیر من دیپلم نظام قدیم از سال ۸۴ به پایین دارم قرار بود جلسه ای باشه برایه اینجوری اشخاصی اجازه بدن ترمیم معدل شرکت کنن درسته؟

   1. سلام
    شما باید همه دروس امتحان نهایی دوازدهم بدی و سوابق بسازی

    1. سلام خسته نباشید
     ترمیم معدل و یا سابقه برای نظام قدیم سال 81 طبق آخرین ابلاغیه چی هست،متشکرم از راهنمایی تان

     1. سلام
      تمامی دروس رشته ای که میخوای کنکور بدی باید از پایه دواردهم امتحان بدی
      هم عمومی و هم تخصصی

     2. سلام من سال ۹۷ دیپلم حسابداری فنی و حرفه‌ای گرفتم و سال ۹۸ خواستم کنکور بدم گفتن بدون آزمون هستش ولی الان سایت ها رو نگاه میکنم میبینم کنکور حسابداری برگزار میشه کلا گیج شدم، حالا از طرفی میخوام دوباره کنکور بدم، دروس عمومی‌ش حذف شده یا نه و کتاب هاش که عوض شده برای منی که نظام قدیم بودم، باید کتاب های نظام جدید رو بخونم یا نه؟ ممنون میشم جواب بدید و اینکه ثبت نام کنکورش کی هست؟

     3. سلام
      کنکور نظری خیلی درد سر داره برای شما
      بدون آزمون کاردانی بخونی برات بهتره

    2. سلام ببخشید من برا ترمیم معدل دیماه ثبت نام کردم اما الان میخوام تخصصی هارو خرداد ترمیم کنم . اینکار میشه مدرسه قبول میکنه؟

     1. صد در صد که میشه در دو نوبت خرد و تقسیمش کرد
      سوال بپرسید بببینید الان اینکار انجام میدن یا مهلتش تموم شده

 3. سلام وقت بخیر
  فارغ‌التحصیل نظام قدیم تجربی هستم. معدل پایینی دارم و باید در ترمیم معدل شرکت کنم. من دو درس ریاضی و فیزیک رو با شرایط تک ماده پاس کردم. میخواستم بدونم اگه بخوام ترمیم بزنم مشکلی پیش نمیاد؟
  یعنی حتما باید در آن دروس نمره بالای ۱۰ داشته باشم تا بتونم ترمیم بزنم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

   1. سلام خسته نباشید
    خرداد402 میشه ترمیم معدل انجام داد ؟
    آخه شبکه خبر زیر نویس کرد که فقط دی و شهریور میشه ترمیم کرد
    ولی من می‌خوام خرداد ترمیم بدم

    1. خرداد هم با دانش آموزان دوازدهمی نهایی و ترمیم برگزار میشه

   2. سلام خسته نباشید.میشه ما کنکور دی ماه ۱۴۰۱ رو شرکت کنیم وبعد بمونیم تذمیم معدل رو خرداد شرکت کنیم.؟سازمان سنجش منتظر میمونه برامون ترمیم تاثیر بده یا اینکه با همون نمرات قبل رابه رو اعلام میکنن

  1. سلام ببخشید من سال 81پیش دانشگاهی تجربی بودم آیا تاثیر معدل برا من هم هسم

   1. ترمیم از نظام قدیم نداریم دیگه
    اگر ابلاغیه بدهند میشه از دوازدهم دبیرستان امتحان داد و معادل درس نظام قدیم حساب کرد

 4. سلام استاد
  خسته نباشید
  من دوتا درس رو در امتحان نهایی سر جلسه شرکت نکردم ولی نهایتا با تک ماده تونستم قبول بشم و فارغ تحصیل شدم.
  الان بخوام این دوتارو ترمبم کنم، باید از اول امتحان بدم درسته؟ مشکلی که پیش نمیاد تو ترمیم شون؟

  1. تک ماده خودش یعنی قبولی
   پس مشکلی براتون پیش نمیاد و میتونی ترمیم امتحان بدی

   1. سلام
    آیا دیپلمه قبل از سال ۸۴ هم باید ترمیم انجام بده یا ملاک فقط کنکورش هست؟

 5. سلام‌ خسته نباشید
  من با آموزش و پرورش شهرم تماس گرفتم و اونها تاکید کردن که نظام قدیمی ها نمی توانند در ترمیم معدل شرکت کنند من خیلی نگرانم نمی دونم باید چه کار کنم

  1. انقدری براشون تاثیر مستقیم نهایی و ترمیم معدل درآمد زایی داره که نگوووووو
   مطمئن باش برای نظام قدیمی ها بد نمیشه
   یا ترمیم معادل دروس از پایه دوازدهم میذارند و یا اندر محالات ممکن مثل دیپلمه های قبل از ۸۴ میگن که تاثیر معل ندارید و ملاک ۱۰۰٪ همان درصد هایتان در کنکور است که البته بعید میدونم

   1. سلام اقای افشار خسته نباشید یه سوال من الان از تیر ماه تقریبا شروع کردم به درس خوندن الان این ابلاغیه جدیدی که دادنو دیدم کلا بهم ریختم، من نظام قدیمم یعنی باید برای ترمیم معدل کتابای نظام قدیمو بخونم، و در کنارش واسه کنکور نظام جدید بخونم؟؟ نمیتونم واسه ترمیم معدل با کتابای نظام جدید شرکت کنم و امتحان بدم؟ لطفا جواب بدین خیلی واجبه دمتون گرم.

    1. سلام
     چیزی به اسم ترمیم در نظام جدید نداریم و احتمال قریب به یقین چیزی که واضح بیان شده اینه که بیان برای نظامی قدیمی ها معادل درس های سوم و پیش دانشگاهی نهایی از نظام جدید قرار دهند

   2. درود برشما.من فارغ التحصیل سال ۹۹ رشته تجربی هستم،یکبار تابستان همون سال ترمیم معدل شرکت کردم. سال بعد هم کنکور دادم ولی الان از دانشگاه انصراف دادم و دارم برای کنکور مجدد آماده میشم ولی الان درصد تاثیر نمرات بیشتر شده و کنکور هم دومرحله ای برگزار میشه. گفتن احتمالش هست که بخشنامه بیاد که بیشتر از یک بار هم بشه امتحان داد. میشه دوباره ترمیم شرکت کنم؟

     1. ببخشید ، برای نظام قدیمیا درساییکه هم در سال ۱۲ و هم در پیش دانشگاهی نهایی بودن معادل سازی میشه با نظام جدید؟ و میشه اون درسارو ترمیم کرد با کتاب نظام جدید؟
      و اینکه با ترمیم ۲ درس معدل کل تغییر میکنه؟یا اینکه فقط نمره ی همون درسا تغییر میکنه ؟

     2. اگر تغییر رشته نداده باشند همان سوابق شون در نظام قدیم براشون به عنوان ۴۰ درصد قطعی در نظر گرفته میشه
      هر درسی هم که کم شدند میشه رفت و ترمیم کرد

 6. سلام، برای رشته های تاپ تجربی (پزشکی، دندون، دارو) در دانشگاه خوب، حدودا معدل باید چند باشه که با درصد هایی که در کنکور قبل این رشته هارو قبول میشدند، بشه قبول شد؟

  1. هرچقدر معدل بیشتر باشه برات بهتره
   کسب نمره و معدل بالا مهمتر و ساده تر از کسب درصد بالاست

   1. سلام وقت بخیر .استاد افشار ترمیم معدل انجام بدیم به درد ریز نمرات برای درخواست بورسیه خارج از کشور هم میخوره یا نه فقط برای کنکور ایران هست ؟

    1. خیر متاسفانه.این نمرات فقط به سازمان سنجش فرستاده میشن و هیچ جایی هم ثبت نمیشه.

   2. سلام وقتتون بخیر ممکنه دی یا تیر کنکور بدیم و شهریور ترمیم کنیم؟ یعنی بعد از کنکور امکان داره ترمیم معدل انجام بشه یا فقط مخصوص قبل از کنکوره؟

    1. خیر
     شهریور دیگه همه چی تمومه و انتخاب رشته هم اتفاق افتاده
     تارمیم فقط تا قبل از برگزاری کنکور میشه داشت وگرنه میره برای کنکور سال دیگه شما

  2. سلام اقاي افشار خسته نباشيد
   ببخشيد من معدلم ١٨/٨١ و فقط ديني ١٦/٥ و سلامت و بهداشت ١٧/٥ هستش
   زيست و فيزيك هم ١٨ .براي ترميم فقط ديني و سلامت رو انجام بدم يا فيزيك و زيست هم نيازه ؟؟خرداد ١٤٠٢ ميخوام ترميم انجام بدم

 7. سلام استاد وقت بخیر.دیپلم تجربی دارم میخوام کنکور انسانی بدم بنظرتون برای دیپلم مجدد اقدام بکنم یا فقط برای کنکور بخونم؟توی دیپلم تجربی عمومی هام بیست هستند

  1. سلام
   نیاز به دیولم مجدد نیست
   فقط برای کنکور انسانی بخوان
   با دروس غیر حفظی شروع کن و بیشتر بخوان

   1. سلام استاد من قبلاً ترمیم معدل کردم و معدلم 14.79شد رشتم تجربیه اگر درصد هام در کنکور خوب باشه شانسی برای قبولی در رشته های تاپ رو دارم؟

    1. سلامم
     هم درصدهات و هم نمرات نهایی اکی کن
     معدل خیلی کمی داری

   2. سلام وقت بخیر
    نمرات پایین درس هایی مثل نگارش ، سلامت ، هویت اجتماعی ، مدیریت خانواده در کنکور ۱۴۰۲ تاثیر منفی روی نتیجه کنکور دارد؟ و باید ترمیم شود ؟

   3. سلام آقای افشار من اگه تو ترمیم نمره برای کنکور ۴۰۲ شرکت کنم از این یازهرا تا کتاب نهایی رشته انسانی دوتا شو دی امتحان بدم سه تاش رو هم خرداد اما به هر دلیلی نتوانم شش تا کتاب دیگه رو امتحان بدم و بخوام بزارم این شش تا کتابو برای سال دیگه یعنی برای کنکور ۴۰۳ ترمیم کنم میشه یا نه ممنون

    1. سلام
     در حال حاضر گفتند ففقط میشه یکبار و در یک نوبت ترمیم کرد
     حالا دیگه الباقی داستان ها برمیگرده به ابلاغیه های بعدی

  2. سلام وقت بخیر،من دیپلم ریاضی دارم نظام جدیدم میخام تیر ماه کنکور زبان انگلیسی و انسانی شرکت کنم،واسه اینک کنکور انسانی بتونم شرکت کنم باید دیپلم انسانی بگیرم؟؟و معدلی ک میگن کدومش مهمه معدلی ک فقط مال نهایی ینی درسای دوازدهم هس؟یا معدل دیپلم نهایی ک این معدل معمولا کمتره همیشه نسبت ب خودت نهایی های دوازدهم.یا معدل کل ینی معدل سه سال دبیرستان؟
   بعد شرط معدل چقده از چند ب پایین لزوم ب ترمیم داره من ک انسانی شرکت کنم و بخام ترمیم کنم نمره های نهاییم رو باید درسای تخصصی ریاضی فیزیک مث حسابان،هندسه،ریاضییات و قیزیک شیمی اینارم ترمیم بدم؟چون انسانی میدم کنکور
   یا فقط لازمه عمومی هارو ترمیم کنم؟
   و اگ مثلا دی عمومی هارو ترمیم کنم ولی تیر فقط کنکور انسانی بدم اون موقه نمرات ترمیمم برای ۴۰۲ حساب میشه یا ن؟یا بمونم فقط خرداد برای ترمیم..
   مرسی.

   1. سلام
    نیاز به دیپلم مجدد نیست
    فقط دروس عمومی ترمیم نمره امتحان بده و در حال حاضر تمرکز بذار روی دروس تحلیلی و مهارتی تر از دروس انسانی مثل علوم و فنون و عربی و فلسفه منطقه و …

 8. سلام.من فارغ تحصیل رشته ریاضی سال1380هستم و می‌خوام در کنکور تجربی سال1402شرکت کنم.شرایط معدل چی میشه برای من؟با سپاس

    1. عمومی نهایی دوازدهم امتحان باید بدید احتمال زیاد و تخصصی با همون درصد کنکورتان سنجیده میشه

 9. سلام وقت بخیر
  ببخشید دروس سلامت و بهداشت و هویت هم تاثیر داره یا خیر اونا رو هم باید ترمیم کنیم؟

  1. مشخص نیست
   از طرفی نهایی هست و از طرفی در کنکور درسی به نمایندگی نداشته و نداره

   1. سلام استاد،
    من توی سایت دیپکد که میرم و میخوام سوابق تحصیلیمو ببینم میگه رمز عبور نامعتبره، و وقتی هم که برای ارسال رمز یکبار مصرف درخواست میکنم میگه شما یکابر این کار رو انجام دادین و دیگه نمیشه رمز عبور بگیرین…لطفا راهنماییم کنین خیلی نگرانم کرده

    1. سلام
     نمیدوم چرا این خظا به شما میده
     حضوری برید آمورش و پرورش اونا براتون درست می کنند

     1. سلام وقت شما بخیر ممنون میشم جواب سوالمو بدید
      اگه من امتحان های خرداد دوازدهم رو غیبت خورده باشم و دوباره امتحان بدم و درس ها رو پاس کنم باز هم فرصت ترمیم دارم یا جز ترمیم حساب میشه ؟

      برای ترمیم فقط مطالب کتاب میاد یا باید منابع کنکوری مثل کتاب های خیلی سبز و مبتکران و… هم مطالعه کرد

  2. سلام ممنون میشم جواب هردوتا سوال منو هم بدین
   من مدرک دیپلمم رو سال ٨٨ گرفتم و مدرک پیش‌دانشگاهی سال ٨٩
   تو دفترچه راهنما ثبت نام کنکور ۴٠٢ نوشته برای سالی واحدی ها ٣٠درصد مدرک دیپلم ١٠ درصد مدرک پیش دانشگاهی تاثیر داره
   حالا سوالم اینه تکلیف من که مدرک پیش‌دانشگاهی جز سوابق تحصیلیم حساب نمیشه چیه؟
   یه سوال دیگه هم داشتم برای ترمیم معدل سال سومم که برای من نهایی بوده بخوام ترمیم کنم باید پایه یازدهم امتحانتش رو شرکت کنم یا دوازدهم ؟
   با توجه به اینکه برای بچه های نظام جدید فقط سال دوازدهمشون نهایی برگزار میشه

   1. ملاک کل تاثیر معدل همان نمرات نهایی سوم شما میشه + درصدهای کنکوت
    یعنی چیزی از دست نمیدید

 10. سلام ممنون از استاد عزیز.دروس نهایی نظام جدید شامل چه دروسی میشه مثلا ما که نظام قدیم هستیم باید مطالعات دواردهم امتحان بدیم?

  1. سلام
   صبر بفرمایید اعلام کنند
   خودم نمی دونم بهداشت و سلامت هم ترمیم میخواد یا مسيولان محترم بی خیال میشن

 11. سلام خسته نباشید، وقتتون بخیر
  من رشته ریاضی هستم و امسال دیپلم گرفتم و قراره یه سال دیگه پشت کنکور بمونم، و میخوام کنکور زبان انگلیسی رو بدم، سوالم اینه لازمه من فیزیک یا حسابان رو ترمیم معدل کنم برای کنکور زبان؟ تاثیری داره؟ بعد عمومی های زبان انگلیسی هم قطعا حذف شده درسته؟ ممنونم میشم راهنمایی کنید

 12. سلام وقت بخیر ببخشید بهداشت و هویت هم تاثیر گذار هستند و باید ترمیم کنیم یا خیر؟

  1. هنوز نگفتند چیزی
   اینا عمومی هستند ولی در دروس کنکور نیستند و نبودند

 13. سلام من رشتم فنی میخوام کنکور انسانی بدم اون ۴۰ درصد چی میشه نظام جدیدم فوق دیپلم هم دارم لطفا راهنمایی کنید

 14. من که پرسیدم گفتن هر درس تاثیر خودش رو داره پیش دانشگاهی هم از اون ده درصد تبعیت خواهد کرد.بعد شما میگین میانگین گرفته میشه آیا با ضریب یکسان ؟الان زیست من در سوم دبیرستان ۱۹ هست ولی پیش دانشگاهی ۱۰ چرا باید میانگین گرفته بشه ؟ در این صورت حق ما خورده میشه. از همون سال های قبل پیش همیشه درصد تاثیرگذاری کمی داشت.و چندان اهمیت خاصی نمیدادیم‌‌.شما منظورتون برای ترمیم معدل بود یا در کل برای همه قراره میانگین گرفته بشه ؟

  1. من حدس خودم درباره میانگین گفتم
   هنوز قانونش نیومده که اعلام کنه چجوری بین اون ۴ درس پیش و دروس پایه سوم دبیرستان قضاوت می کنند

  2. سلام
   آیا با کسب میانگین ۴۰ درصد تخصصی در کنکور ریاضی ، ترمیم معدل باز هم نیازه ؟
   میشه با این میانگین درصد ، واسه فرهنگیان امیدوار بود ؟
   تغییر رشته ای هستم ، تجربی به ریاضی

   1. سلام
    زیر ۱۸ شدی ترمیم کن
    نمره آوردن راحت ترخ تا درصد آوردن

 15. سلام
  من شهریور ترمیم رو انجام دادم فقط تاریخ یه امتحان رو اشتباه کردم و نرفتم سر جلسه و غایب شدم.میخواستم بدونم الان برای اون درس میتونم دوباره دی ترمیم شرکت کنم یا نه دیگه فرصتم از دست رفته؟

  1. سلام
   چون یکبار ثبت نام کردی برات همون ۱ شانس ترمیم حساب میشه
   مگه شاید غیبت موجه باشه

 16. سلام وقت بخیر
  امکانش هست دروس عمومی رو در دی ماه ترمیم کرد و اختصاصی هارو در خرداد وبعد کنکور تیر داد یا همه دروس دریک بازه باید ترمیم بشن؟

 17. سلام
  میشه عمومی هارو دی ترمیم کردو اختصاصی هارو خرداد؟
  یااینکه همشون باید باهم توی دی یا خرداد ترمیم بشن؟

  1. سلام خسته نباشین.من دیپلم تجربی رو سال ۸۷ و پیش دانشگاهی رو سال ۸۹ گرفتم.با توجه به اینکه معدل دیپلم ۳۰ و پیش دانشگاهی ۱۰ درصد برای نظام قدیم تاثیر داره.اگه برای ترمیم معدل ،دروس سال دوازدهم رو امتحان بدم،در واقع ۳۰ درصد دروس یعنی دروس مربوط به دیپلم رو ترمیم کردم،ولی نمیدونم تکلیف ترمیم دروس پیش دانشگاهی چی میشه؟مگه دروس پیش دانشگاهی ترمیم ندارن؟خواهش میکنم راهنمایی کنین.

 18. سلام استاد خدا قوت
  استاد امکانش هست که نصف دروس مثل ریاضی و زیست و شیمی و فیزیک رو توی دی ماه امتحان داد
  و نصف دروس که عمومی هاست رو خرداد ماه امتحان داد؟
  در اصل سوال من اینه میشه دروس رو بین ماه های خرداد و دی تقیسم کرد یا مجبوریم هر تعداد درس که بخوایم ترمیم کنیم تو یک ماه امتحان بدیم ؟؟
  مچکر از لطف شما

  1. سلام آیا داوطلبینی که مدرک دیپلمشون رو سال ۹۰ گرفتن باید ترمیم معدل بدن یا معیار فقط کنکورشون هست

 19. سلام وقتتون بخیر
  فارغ التحصیل ۱۴۰۰ هستم. میخوام تیر ۱۴۰۲ در کنکور شرکت کنم در ۵ درس فیزیک و ریاضی و دینی و سلامت و هویت میخوام ترمیم انجام بدم.
  به نظر شما خرداد ترمیم انجام بدم یا دی؟
  و اینکه سلامت و هویت مهم هستن که ترمیم انجام بدم؟
  میتونم در دی ۱۴۰۲ کنکور ریاضی شرکت کنم ولی در تیر کنکور تجربی شرکت کنم؟
  و برا تغییر رشته کنکور لازم هست در دروسی که مشترک نبودن نمره نهایی قبولی داشته باشم؟

  1. چون تیر میخوای کنکور بدی ترمیم بذار برای دی

   درباره دو کنکور محتلف در دی و تیر هم نمی دونم

   1. سلام بنده میخام تو کنکور دی ماه انسانی شرکت کنم ولی من دیپلم نظام جدید تجربی دارم آیا لازم هست در ترمیم معدل شرکت کنم؟ واگر باید شرکت کنم دروس عمومی باید ترمیم کرد؟؟؟؟ لطفا پاسخگو باشین چون سردرگم شدم

    1. سلام
     تنها برات دروس مشترک محاسبه میشه و تخصصی های انسانی که نداری نمره در دیپلم خودت ملاک صد در صدی برات درصد همان کنکور است

 20. سوابق تحصیلی تاثیری در کنکور لیسانس و کنکور فوق لیسانس و کنکور دکترا نداشته باشد

 21. سلام
  من دیپلم نظام قدیمم و میخوام کنکور تجربی بدم،اینکه میفرمائید فقط دروس شیمی و عمومی تاثیر داده میشه،برای زیست یا زمین که نمره‌ای نداریم ،درصد معدل چطور محاسبه میشه؟
  یعنی درصد این دروس از ۶۰ محسوب میشه و ۴۰ درصد معدلو از دست می‌دیم؟

  و اینکه نیازی نیست دیپلم تجربی بگیریم؟؟

  1. هر چیزی بگیری برات ملاک از ۱۰۰ درصد خواهد بود
   نترس چیزی از دست نمیدی اگر درصدهات خوب باشند

 22. سلام من اگه بخوام دی ماه 1401 کنکور بدم میتونم خرداد 1402 ترمیم معدل کنم؟
  فارغ التحصیل نظام جدید هستم

  1. باسلام ،من سال ۸۹ دیپلم گرفتم و سال ۹۰ پیش دانشگاهی در رشته تجربی… الان برای شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۲ تاثیر معدل برای من به چه صورت خواهد بود؟؟ آیا میتونم در ترمیم معدل شرکت کنم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

   1. فعلا تستی کار کنید دروس تخصصی را تا قانون برای نظام قدیم بروز رسانی بشه

 23. سلام استاد افشار من مدرک پیش دانشگاهیم رو سال ۹۰ گرفتم ولی مدرک دیپلم رو سال ۸۹ ینی بعد از سال ۸۴ میخواستم بدونم که تاثیر مدل در کنکور برای من اعمال میشه آیا؟

  1. بله میشه
   شما ۴ درس پیش دانشگاهی نظام ترمی واحدی نهایی دادی و کل دروس پایه سوم

  2. سلام خانوم خالقی. منم سال 89 دیپلم تجربی گرفته و سال 90 پیش بودم. معدل کتبی ام خیلی بده. رفتم آموزش و پرورش به من گفتند دیماه دیپلم مجدد بگیری مثلا انسانی…. خیلی اعصابم بهم ریخته… چند سال از درس دور بودم اما تصمیم گرفتم شروع کنم خوندن و حالا هر موقع ثبت‌نام برای ترمیم معدل باشه که توی آبان است اونموقع خدا بزرگه یا میگن دوازدهم تجربی نظام جدید امتحان بدم یا میگن چاره ای نیست مگه دیپلم مجدد ی رشته دیگه بگیرم یعنی دوازدهم اون رشته را امتحان بدم. براتون آرزوی موفقیت دارم. دلتون شاد و لبتون خندان 🌹🌹🌹🌹

 24. سلام وقتتون بخیر
  ممنون از راهنمایی هاتون
  من فارغ التحصیل نظام قدیم هستم. زبان فارسی رو چه طور باید ترمیم معدل کنم؟

   1. سلام استاد وقتتون بخیر ، من نظام قدیم هستم میخوام کنکور دی ماه شرکت کنم ، خرداد ۱۴۰۲ میتونم ترمیم معدل شرکت کنم؟

    1. سلام.من نظام قدیمی هستم.اگه نزارن ترمیم معدل کنیم اونوقت با درصدای بالا تو کنکور پزشکی میشه اورد؟یا چهل درصد رو از دست دادیم؟

     1. سلام
      مسلما درصدهای بالاتر میخوای اونوقت

 25. با سلام آیا نمرات دروسی که هرگز در کنکور وجود نداشته اند مثل هویت اجتماعی، هم شامل تاثیر ۴۰ درصدی در کنکور میشود؟
  یعنی به عبارتی من که دانش آموز نظام قدیم بوده ام و میخواهم ترمیم شرکت کنم آیا باید آن دروس مثل نگارش را هم امتحان دهم؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   من دیپلم تجربی دارم میخوام کنکور ریاضی بدم دی ماه کنکور ترمیم معدل خرداد
   برای دورقمی میخونم واسه دروسی مث حسابان و هندسه که نمیتونم ترمیم معدل کنم چیکار کنم ؟ دیپلم ریاضی بگیرم 🥵

 26. سلام
  من فارغ تحصیل 97 هستم همون نظام قدیم میتونم معدل کتبیم خوبه میتونم با همین معدل تو کنکور شرکت کنم یا چون نظام قدیمم باید مجددا دیپلم نظام جدید بگیرم؟

 27. سلام خسته نباشید
  من دیپلمه نظام قدیمم ولی میخوام برای کنکور 1402دیپلم نظام جدید بگیرم و تو خرداد شرکت آیا همچین چیزی ممکنه چون نمیخوام ترمیم معدل نظام قدیم شرکت کنم

 28. سلام خسته نباشید
  من دیپلمه نظام قدیمم ولی میخوام برای کنکور 1402دیپلم نظام جدید بگیرم و تو خرداد شرکت کنم آیا همچین چیزی ممکنه چون نمیخوام ترمیم معدل نظام قدیم شرکت کنم

  1. دیپلمم نظام جدید را میتونی فقط در یک رشته دیگه بگیری که اگر اینجور بشه برات راحت ۱ سال زمان خواهد برد و از کنکور دادن میفتی
   بهتره ترمیم نهایی کنی و کنارش تستی بخوانی برای کنکور

 29. سلام وقت بخیر .استاد افشار ترمیم معدل انجام بدیم به درد ریز نمرات برای درخواست بورسیه خارج از کشور هم میخوره یا نه فقط برای کنکور ایران هست ؟

  1. خیر
   مدرک تحصیلی جدید برات صادر نمیشه
   فقط به درد کنکور میخوره

 30. سلام استاد روزتون بخیر

  مطالبی که اینجا نوشته شده در مورد ترمیم معدل نظام قدیمی ها حتمیه استاد؟؟
  مشخص شده ؟؟

 31. سلام من تجربی نظام قدیم هستم معدل نهاییم ۱۹/۴۹ است ،قبلا چند درسمو ترمیم زدم ،یکیش فقط افزایش نمره داشتم و بعضیاشون رو فقط ثبت نام کردم ولی شرکت نکردم ،الان من درسایی که ثبت نام کردم و نرفتم رو میتونم ترمیم کنم ؟اون درسی که افزایش نمره اش برام ثبت شد رو میتونم دوباره ترمیم کنم ؟

  1. سلام
   فقط یکبار حق ترمیم داری و نرفتن یعنی نمره صفر و نه حق مجدد برای ترمیم نهایی

   1. سلام… یه سوال دارم مثلا منى که ديپلم نظام قدیم ( سوم و پیش) رو دارم و همه درسام نه ولى بعضى از درسام مثل نمره پايين دارم يعنى رياضى بیست است ولى زيست هفده و نیم و من مى خوام براى زيست ترميم بزنم نميشه میدونم باید براى دوازدهم رو امتحان بدم اما سوالم اينه که ميشه فقط زيست رو بدم یا بايد کل درس ها رو بدم ؟؟؟؟ امیدوارم تونسته باشم که منظورمو برسونم.

    1. هر درسی که کم شده باید از معادل نظام جدیدش بری امتحان مجدد بدی

     1. سلام من برای ترمیم معدل دیماه ثبت نام کردم اما الان میخوام تخصصی هارو خرداد ترمیم کنم. اینکار میشه مدرسه قبول میکنه؟

     2. سلام
      با خودشون باید صحبت کنید
      ترمیم ثبت نام کرده باشی و نری سر جلسه امتحان برات صفر رد میشه مگر حذفش کنی و بذاری خرداد و اینم باید ببینی مهلتش تمام شده یا اجازه می دهند

  2. سلام خسته نباشید من میخواستم ترمیم معدل شرکت ولی به خاطر مشکل معافیت تحصیلی نتونستم شرکت کنم و معدل کتبی نهایی 12.35 به نظر شما اگه کنکور رو خوب بخونم میتونم قبول بشم؟

   1. سلام درود
    اگه واس ترمیم معدل فقط عمومیامو بدم و تخصصیارو کلا ندم
    درصورتی ک نمره تخصصیام اصلا خوب نیست در حده ۱۰ یا ۱۲ یا ۱۵ هست
    در این صورت اگه من عمومیارو همرو بالای ۱۸ بشم
    معدلم تاثیر خوب میزاره یا بد
    چون من یجا خوندم که تاثیر معدل عمومیا ۲۴درصد هستش و تخصصیا ۱۶ درصد ک باهم میشه ۴۰ درصد
    اگه من فقط عمومیارو بدم
    یعنی تاثیر معدل میشه ۲۴ درصد مثبت؟

    1. سلام
     بله ترمیم عمومی ها بزن مهمتره
     هر نمره ای که بگیرید از بازه باز ۰ تا ۲۰ از حسب داوطلبان مختلف کنکور و شرایط بقیه نمرات سهمی از ضریب تاثیر قطعی معدل خواهد داشت
     پس نمیشه گفت فلان نمره اثر خوب میذاره یا بد و بستگی داره به درصدهات

 32. سلام استاد
  من فارغ التحصیل سال۹۸نظام جدیدم و معدل نهایی۱۴.۳۳هست
  و می‌خوام حدود۶درس را ترمیم معدل بزنم و کنکور دی شرکت نمیکنم
  میتونم ۳درس را دی و ۳درس را خرداد امتحان بدم؟
  یا خوبه هر۶درس را در دی امتحان بدم و خرداد را با خیال راحت برای کنکورتیر وقت بزارم؟

 33. سلام استاد.خسته نباشید.من با رتبه 2600 منطقه 3 و تراز 9300 داروسازی یا پزشکی ارتش و…که زده بودم هیچ کدوم رو قبول نشدم .
  چیکار کنم.معدلم کتبی نهاییم 19 و 60 هست.ولی اصلا انتظار نداشتم.اقلا فکر میکردم داروسازی اردبیل یا زنجان یا کرمانشاه که زده بودم بیارم.چیکار کنم به نظرتون.خیلی حالم بده اصلا حوصله ترمیم معدل ندارم.حوصله خوندن ندارم.حقوق امام صادق و روانشناسی تهران رو اون ته زده بود قبول شدم اما من اینارو نمیخواستم …چیکار کنم به نظرتون حالم واقعا به هم میخوره از درس .فکر نمیکردم اینطور بشه .دیگه توانشو ندارم

 34. سلام . من فارغ التحصیل نظام قدیم تو رشته ی ریاضی فیزیک هستم . میخواستم کنکور تجربی 1402 رو شرکت کنم .من میخوامستم بپرسیم میشه به جای ترمیم معدل پیش دانشگاهی و دیپلم من برم دوازدهم تجربی رو امتحان بدم ؟ چون واقعا نظام قدیم ریاضی دیگ بدرد نمیخوره که تو کنکور منی که میخوام تجربی هم شرکت کنم قرار نیست بیاد والقعا اتلاف وقته من بخوام برم گسسته بخونم واسه ترمیم معدل … ایا این شدنیه >؟؟؟ اگه

 35. سلام. من فارغ التحصیل رشته ریاضی هستم با معدل کتبی 12 و تمام درسهام زیر 18 هستش توی کتبی و باید همشون رو ترمیم کنم میخوام کنکور تجربی شرکت کنم
  به نظرتون بهتر نیست من به جای ترمیم معدل برم دیپلم مجدد در رشته تجربی بگیرم که اگر نمراتم در دیپلم تجربی خراب شد یکبار هم فرصت ترمیم داشته باشم؟؟ یا برم ترمیم کنم فقط؟

  1. سلام
   دیپلم مجدد دنگ و فنگ زیادی داره
   شیمی و عمومی هات ترمیم کن و سایر دروس ملاک همان درصدهای سر جلسه کنکورت میشه و چیزی از دست ندادی

 36. سلام من دیپلم قبل سال 84 رشته ریاضی هستم امسال میخام تجربی شرکت کنم آیا تاثیر معدل برای من چطوریه

   1. سلام وقت بخیر،من دیپلم ریاضی دارم نظام جدیدم میخام تیر ماه کنکور زبان انگلیسی و انسانی شرکت کنم،واسه اینک کنکور انسانی بتونم شرکت کنم باید دیپلم انسانی بگیرم؟؟و معدلی ک میگن کدومش مهمه معدلی ک فقط مال نهایی ینی درسای دوازدهم هس؟یا معدل دیپلم نهایی ک این معدل معمولا کمتره همیشه نسبت ب خودت نهایی های دوازدهم.یا معدل کل ینی معدل سه سال دبیرستان؟
    بعد شرط معدل چقده از چند ب پایین لزوم ب ترمیم داره من ک انسانی شرکت کنم و بخام ترمیم کنم نمره های نهاییم رو باید درسای تخصصی ریاضی فیزیک مث حسابان،هندسه،ریاضییات و قیزیک شیمی اینارم ترمیم بدم؟چون انسانی میدم کنکور
    یا فقط لازمه عمومی هارو ترمیم کنم؟
    و اگ مثلا دی عمومی هارو ترمیم کنم ولی تیر فقط کنکور انسانی بدم اون موقه نمرات ترمیمم برای ۴۰۲ حساب میشه یا ن؟یا بمونم فقط خرداد برای ترمیم..
    مرسی

 37. سلام استاد خسته نباشید. بنده دارای دیپلم هنرستان و مدرک کاردانی دارم و می خواهم در کنکور تجربی شرکت کنم. می خواستم بدونم ترمیم معدل من چگونه خواهد بود؟ آیا امکانش هست؟

 38. سلام وقتتون بخیر من دیپلم تجربی دارم میخوام کنکور ریاضی بدم دی کنکور بدم خرداد ترمیم معدل برای رتبه دورقمی میخونم برای دروسی مث حسابان و هندسه که نمیتونم ترنیم معدل کنم و معدل تاثیر داره چیکار کنم؟؟ لطفا راهنماییم کنید دیپلم ریاضی بگیرم؟

 39. سلام خدمت استاد افشار .استاد من دیپلمم غیر مرتبط هست و مربوط به نظام قدیم و با معدل پایین پیش میخواستم در کنکور تجربی شرکت کنم و چون معدل پایینی دارم صلاح دونستم دیپلم تجربی بگیریم حالا بهم گفتن امتحانات مدارس بزرگسال درسه نوبت دی خرداد و شهریور انجام میشه. برای اینکه معدل دیپلم جدیدم در کنکور ۱۴۰۲ ثبت بشه میتونم آیا در خرداد هم امتحان بدم یا فقط دی آخه دی واقعا نمیرسم تموم کنم درسارو

  1. دیپلم تجربی نگیرید
   نیاز نیست
   برای دروس غیر مرتبط که شما نمرات نهایی ندارید ملاک همان درثصدی هست که بدست میارید

 40. سلام استاد وقتتون بخیر
  تروخدا جواب بدین میتونم دی کنکور ریاضی بدم تیر کنکور تجربی؟؟؟اونوقت میتونم انتخاب رشته کنم؟رتبم و درصدام چجوری میشه بعد نمیدونید من بخام کنکور ریاضی بدم چجوری بشه معدلم نیازی هس بیام درسای ریاضی رو برای ترمیم معدل امتحان بدم؟

 41. سلام استاد خسته نباشید اهمیت ضرایب دروس واسه ترمیم معدل هم هست؟
  یعنی بهتره زیست:۱۸رو ترمیم بزنیم ۲۰شه یا مثلاً ریاضی از۱۶بشه۱۸

 42. سلام استاد افشار. من پشت کنکوری ۱۴۰۰ تجربی بودم.
  امسال علوم تغذیه وارستگان مشهد قبول شدم و پرستاری آزاد زاهدان. از نظر شما کدوم رو برم بهتره ؟ بین دو راهی سختی گیر کردم… میدونم باید ابعاد زیادی رو در نظر گرفت ولی من فقط حرف شما رو قبول دارم چون واقع بین هستید. ممنونم از کمک تون⚘

 43. سلام من رشته مددکاری اجتماعی با سوابق قبول شدم رتبه و معدل خوبی ندارم امسال کنکور شرکت کردم برای مامایی ولی نشد
  بنظرشما ترمیم معل بزنم یا همین رشته رو برم؟

  1. سلام خسته نباشید
   من مدرک پیش دانشگاهیم سال ۹۶ و دیپلمم سال ۹۵ هست و هردو رشته ریاضی (نظام قدیم)……

   الان میخوام رشته تجربی کنکور بدم، برای ترمیم معدل باید فقط عمومی ها و شیمی رو که بین رشته تجربی و ریاضی مشترک هست رو امتحان بدم؟؟؟؟؟؟؟

   یعنی دیفرانسیل و فیزیک رو که مشترک نیست بیخیال شم درسته؟

   1. سلام
    فعلا باید منتظر باشیم ببین برای ترمیم نظام قدیمی ها چی می گویند

 44. سلام استاد
  در بحث ترمیم معدل اگه دی امسال ترمیم معدل
  انجام بدیم میتونیم برای کنکور ۴۰۳ هم ازشون استفاده کنیم

 45. سلام وقت بخیر من قصد دارم کنکور دی ۱۴۰۱شرکت کنم , کی باید ترمیم معدل کنم ؟ یعنی تا کی وقت دارم ترمیم معدل انجام بدم،؟

 46. سلام استاد
  در بحث ترمیم معدل اگه قبل از کنکور ۴۰۲
  ترمیم معدل انجام بدیم آیا برای کنکور ۴۰۳هم معتبره؟؟؟

 47. سلام استاد
  در بحث ترمیم معدل اگه قبل از کنکور ۴۰۲
  ترمیم معدل انجام بدیم آیا برای کنکور ۴۰۳ هم معتبره؟؟

 48. سلام من دیپلم ریاضی ام را سال ۹۸ گرفتم ودیپلم تجربی ام را دی ۱۴۰۱ میگیریم برای شرکت در کنکور تجربی۱۴۰۲.برای دیپلم ریاضی ام اصلا ترمیم شرکت نکردم.ایا من میتوانم خرداد۱۴۰۲ تمامی ۱۰ درس تجربی را ترمیم بزنم؟

 49. سلام وقت بخیر میخواستم بدونم که اگه کنکور دی ماه رو شرکت کنی باید تیر ماه هم شرکت کنی ؟
  و اینکه اگر ترمیم معدل برای بعضی درس ها رو در مثلاً دروس تخصصی در دی ماه انجام بدید و نتیجه دی کنکور دی مطلوب باشه و نخوای تیر کنکور بدی میشه عمومی ها رو خرداد ترمیم کرد و دیگه در تیر ماه کنکور شرکت نکرد؟

  1. دلخواه هست
   ولی پیشنهاد میکنم اگر امتحان خوبی دادی حتمت برای دیماه هم بخوانی

 50. سلام
  روزتون بخیر
  من فارغ التحصیل نظام قدیم هستم. زمان ما پیش دانشگاهی هماهنگ کشوری نبود! برای ترمیم نمرات سوم دبیرستانم باید دروس دوازدهم رو امتحان بدم؟

  1. امتحانی از نظام قدیم و سوم و پیش برگزار نمیشه
   فقط دروس ترمیمی از نظام جدید هستند
   معادل هر درس از نظام جدید میشه امتحان مجدد داد بجای ترمیم

 51. سلام برای ترمیم نمره یک نوبت باید شرکت کرد یا مثلا مثل سال تحصیلی هم باید نوبت اول و هم نوبت دوم شرکت کرد

 52. سلام استاد … من نظام قدیم بعد سال ۸۴ درس خوندم امسال میخوام کنکور بدم… نمرات پیش دانشگاهی هم قابل ترمیم هستن؟؟؟
  واینکه میشه برای ترمیم به شهر دیگه ای برم و امتحان بدم؟؟

 53. سلام آیا داوطلبینی که مدرک دیپلمشون رو سال ۹۰ گرفتن می توانند ترمیم معدل بدن یا معیار فقط کنکورشون هست

 54. سلام استاد خسته نباشید.من نظام قدیم هستم و دودرس رو تجدید شدم. و شهریور نمره قبولی گرفتم. ایا میشه اون دو درس رو ترمیم کنم یا چون تجدید شدم و امتحان دادم فرصت 1بار ترمیم از دست رفته؟

  1. اول باید فارغ التحصیل بشی کامل و بعد برای ترمیم اقدام کنید

 55. سلام و عرض ادب
  دیروز (۳۰شهریور ۱۴۰۱) سنجش اطلاعیه در مورد ضرایب دروس و سوابق تحصیلی رو منتشر کرد. متاسفانه (حداقل!) برای من گنگ هست. من دیپلم نظام قدیم ریاضی سال ۸۳ هستم. قصد دارم در کنکور تجربی ۱۴۰۲ شرکت کنم. لطفا بفرمائید من جزو کدوم دسته هستم: نظام ۳-۳-۶ یا ترمی/سالی واحدی؟ و سوال دوم اینکه ترمیم معدل برای من چگونه است؟ اگه امکان داره یه ویدیو جداگانه برای نظام قدیمیا در سایت قرار بدید

  1. سلام
   شامل تاثیر معدل نمیشی و ملاک صد در صدی برای شما تنها درصدهاتون در آزمون سراسری هست

   1. سلام
    وقتتون بخیر
    توی قسمت تبصره گفته شده همه باید دارای سابقه دروس عمومی باشند حتی نظام قدیم

    1. سوال منم همین هس اما کسی پاسخگو نیس. با توجه به‌ تبصره بند ۶، بنظر میرسه برای سوابق تحصیلی دروس عمومی باید به مدارس بزرگسال مراجعه کنیم.

 56. سلام استاد
  ایا میشه یه سری درسارو توی دی و یه سری دیگه رو توی تیر ترمیم کنیم؟
  مثلا اختصاصی هارو دی ترمیم کنیم و عمومی هارو خرداد
  میشه؟

 57. سلام استاد وقت بخیر
  نمرات دیپلم من به ترتیب دینی و عربی ۲۰، ریاضی و شیمی و زبان ۱۹/۷۵و زمین وزبان فارسی ۱۹/۵ ، ادبیات و زیست ۱۹ و فیزیک ۱۸/۷۵ هست و برای پیش دانشگاهی دینی ۱۹/۵، ادبیات ۱۹ ، زیست ۱۷/۷۵و فیزیک۱۶/۵ هستش و با ضرایب جدیدی ک سازمان سنجش جدیدا اعلام کرد میانگین این نمرات( هم دیپلم و هم پیش) ۱۹/۴۳ میشه ، میخواستم بپرسم برای پزشکی روزانه اصفهان در منطقه دو و با درصد ۶۰ تا ۷۰ در هر درس اختصاصی برای کنکور دی ، به نظرتون کدوم درس نیاز به ترمیم معدل داره، که اگه ترمیم نشه حتی با این درصد ها هم نمیتونم به رتبه مورد نیازم برسم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

 58. سلام استاد امیدوارم که همیشه خوش باشید خیلی ممنونم ازتون به خاطر کانال های عالی که در تلگرام دارید به خاطر آموزش های رایگان تون بسیار ممنونم من خیلی از حرف هاتون تاثیر مثبت میگیرم و خیلی باعث آرامشم شده بابت این ارامش ممنونم و خوشحال توی ایرانی که مشاوران تحصیلی همش با پول و تبلیغات کار میکنند و خیلی هاهم سواد مشاوره ندارن خیلی خوشحالم که شما هستین امیدوارم خدا همیشه پشت و پناه تون باشه اجرتون با خدا

   1. سلام ببخشید من یه سوالی داشتم
    سوالم اینه که من سال۹۸دیپلم ریاضی ام رو گرفتم با معدل کل۱۸/۳۷ برای شرکت در کنکورتجربی ۱۴۰۲ با توجه به ۴۰درصد سوابق تحصیلی ، شهریور۱۴۰۱اقدام به اخذ دیپلم مجدد در رشته تجربی کردم.من در این ایام کرونا گرفتم وبا توجه به گواهی پزشکی که کرونا دارم قبول نکردن که امتحان ندهم.با این حال من نتوانستم در ۲تا از امتحانات شرکت کنم.ولی ۸تای بقیه رو شرکت کردم و همه رو قبول شدم البته با نمرات ۱۰. دوتای امتحانی را که شرکت نکردم باید دی ۱۴۰۱ دوباره امتحان بدهم.پس دیپلم من دی۱۴۰۱ صادر میشود.میخواستم بپرسم ایا من میتوانم خرداد۱۴۰۲همه ی ۱۰ درس نهایی تجربی را ترمیم کنم(باتوجه به حق یک بار ترمیم)؟من تا حالا برای دیپلم ریاضی ام اصلا ترمیم شرکت نکردم‌.اگر نمیشود،پس ایا میشه دیپلم ریاضی ام را ترمیم شرکت کنم؟ایااین ترمیم ها در کنکور تجربی تاثیر داره(اخه میخوام با دیپلم ریاضی ام در کنکور تجربی شرکت کنم)؟

    1. سلام
     ترمیم معدل فقط در رشته ای که دیپلم گرفتی باید انجام بدی و اونم فقط یکبار حق امتحان دارید
     اما دیپلم مجدد میشه در رشته ای که قبلا دیپلم نداری داشته باشی
     اما بدون که ترمیم مصلحت است و باید منتظر باشی تا ابان ماه جزئیات بیشتری ازش منتشر بشه

     1. ببخشید ولی نتونستم معنی جمله تون رو بفهمم میشه دوباره توضیح بدین؟

 59. سلام وقت بخیر نظام قدیمی هستم
  میخوام بدونم بلا خره ار ما ترمیم میگیرن یا نه؟؟
  اگه بگیرن منبع نظام قدیمم باید بخونیم؟؟
  اگه نگیرن وبلاک ۱۰۰در ۱۰۰کنکور بشه به ضررمون میشه؟؟؟

  1. فعلا قانونش نگفتند
   احتمالش هست که معادل نظام جدید بتونی ترمیم کنی

 60. سلام آقای افشار خسته نباشید
  شبکه خبر زیرنویس کرده فقط شهریور و دی ۱۴۰۱ میشه ترمیم کرد بنظرتون حقیقت داره ؟
  من خیلی استرس دارم خیلی زیاد

  1. نه حقیقت نداره \ چون جایی نگفته خرپداد ۱۴۰۲ نمیشه ترمیم داد
   منطقی هم نیست که نشه چون قبل از تاریخ برگزاری کنکور و هماهنگ با نهایی دوازدهمی ها هست

 61. سلام استاد من دیپلم را سال 92گرفتم اون سال ها 8درس سال سوم نهایی بود و4درس پیش دانشگاهی حالا طبق قانون ترمیم من باید درعوض اون 8درس, دروس سال دوازدهم را امتحان بدم آیا آموزش و پرورش تغییرات نمره را قرارمیده ؟ چون سال دوازدهم را امتحان دادیم ونه یازدهم
  2-تکلیف ۴درس پیش دانشگاهی چی میشه اونو چطوری ترمیم کنیم؟با چه سالی

  1. احتمال زیاد فقط نهایی عمومی ها میدی و بقیه ملاک برای شما درصد تون در جلسه کنکور ۱۴۰۲ هست

 62. سلام دکتر. من دیپلمم رو سال 90 توی ریاضی گرفتم. امسال ینی 402 میخوام کنکور تجربی بدم. و قصد ترمیم معدل دارم. بنظرتون اصلا برای ما ترمیم معدل برگزار میکنن؟ و اینکه کدوم درس هام توی سابقه تحصیلی لحاظ میشه؟ مثلا آیا نمره ی حسابانم به جای ریاضی لحاظ میشه؟ توی دروس زیست و زمین که نمره ندارم میدونم که از صد حساب میشن توی کنکور برام. خواستم بدونم که کدوم درسارو ترمیم کنم بنظرتون؟ شیمی و فیزیک رو اگه ترمیم . کنم، توی سابقه تحصیلیم حساب میشن یا اونا هم مثل زیست و زمین از صد حساب میشن برام؟ مرسی.

 63. سلام استاد
  من فارغ التحصیل۸۹ریاضی هستم و۱۴۰۲میخوام تجربی کنکوربدم،معدلم پایینه،شمافرمودین ک واسه ترمیم فقط شیمی وعمومیارو امتحان بدیم،یعنی معدل کل واسه کنکورتاثیرنداره ونمره هردرس بصورت جدااهمیت داره؟

 64. سلام وقت بخیر.
  من نظام قدیم هستم و میخوام برای ۱۴۰۲هم کنکور بدم میخواستم ببینم با وجکد اینکه معدل دیپلمم پاینه ولی اگه ترمیم معدل ثبت نام نکنم امکانش هست پرستاری قبول بشم؟
  ممنون میشم اگه جواب بدید🌸

 65. سلام وقت بخیر سوال من اینه که طبق قانون جدید برای ترمیم معدل باید همه درس هارو ترمیم کنیم یا فقط عمومی ها؟!
  و اینکه برای اون تأثیر ۴۰درصد معدل کل ملاک هست با نمرات نهایی؟!

 66. سلام
  ببخشید اگر قرار باشه فقط دی ماه کنکور بدم
  و خرداد ماه هم ترمیم معدل شرکت کنم
  در این صورت در کنکور دی ماه تأثیر سوابق تحصیلی به چه صورت محاسبه خواهد شد
  نمرات ترمیم شده خرداد رو لحاظ می کنن یا هر نمره ای که از قبل داشتیم لحاظ مییشه ؟

  1. رتبه های نهایی مرداد ۱۴۰۲ منتشر میشه و کنکور دی صرفا در حد درصد و نمره خام هست و بهتون رتبه برای انتخاب رشته نمیده
   پس میشه خرداد هم ترمیم کرد

  2. سلام وقتتون بخیر
   ببخشید میخواستم بدونم آیا این موضوع به طور قطعی هست که این امکان رو داشته باشیم چند درس رو در دی و چند درس دیگه رو در خرداد ترمیم بدیم؟ چون از چند جای دیگه پرسیدم گفتن این موضوع رو باید از آموزش پرورش بپرسید، من خودم در منطقه ۲ درس خوندم ولی چون آموزش پرورش ها معمولا تلفنی به زور جواب میدن، مال منطقه ۲ جواب نمیداد، مجبور شدم به منطقه ۱ بزنم، که گفتن فقط در یکی از این ماه ها میشه شرکت کنیم نه در دوماه، حالا نمی‌دونم یا اطلاعاتشون کامل نبود یا چی.. چون خود آقای محسن زارعی هم در محاسبه تلویزیونی گفتن میشه تعداد درس ها رو تقسیم کرد، ولی آموزش پرورش زنگ زدم اونجوری گفتن.. از طرفی هنوز انگار این موضوع به طور کامله کامل تاکیید نشده از طرف وبسایت آموزش پرورش نمی‌دونم.. برای همین گفتم از شما بپرسم وضعیت واقعا در این مورد به چه صورت هست آخر میشه تعدادی از درس ها رو دی و تعداد دیگر رو خرداد داد یا خیر؟ این موضوع مثلا در سال های قبل میشده؟
   ببخشید یک سوال دیگم هم این بود آیا منطقه ترمیم معدل با منطقه ای که درس خوندیم می‌تونه فرق داشته باشه و منطقه رو عوض کرد؟ یا خیر باید در همون جایی که درس خوندیم در همون منطقه فقط امتحان داد

   1. سلام
    بله میتونی دوبار ترمیم کن . هم دی و هم خرداد
    منطقه خودت هم نباشه مساله ای نیست

 67. سلام خسته نباشيد براي كساني كه ديپلم فني حرفه اي دارند اما پيش دانشگاهي تجربي ترميم معدل لازم است. ديپلم مربوط ب سال ٩١ هس.ممنون ميشم پاسخ بدين استاد.

   1. سلام خسته نباشید من سال 1383 دیپلم ریاضی گرفتم و حالا می حوام کنکور تجربی شرکت کنم اوایل آذر 1401 رفتم اداره آموزش و پرورش ببینم برای سابقه تحصیلی باید چکار کنم گفتند تا الان هیچ بخشنامه ای در مورد ما نیومده و کنکور برای ما 100 درصده. حالا کدوم درسته بالاخره؟؟؟

 68. عرض سلام و ادب خدمت استاد دلسوز

  جناب افشار من هرچه‌قدر داخل سوال ها گشتم مشابه سوال خودم پیدا نکردم،پس ممنونم میشم اگ جواب بدید

  من دیپلم ریاضی نظام قدیم دارم و میخوام واسه کنکور تجربی شرکت کنم
  حالا واسه ترمیم معدل درسی مثل ریاضی چطور عمل کنم؟یعنی حسابان،جبر و احتمال و هندسه رو ترمیم کنم؟یا فقط حسابان؟

  رشته تجربی فقط کتاب ریاضی داره ولی رشته ریاضی فیزیک چندتا کتاب ریاضی داره

  خداخیرتون بده

 69. سلام
  وقت بخیر
  من شرایط ترمیم معدل ندارم چون دیپلمم از مشهده و خودم ساکن یه جای دیگم…با معدل نهایی 17.12تجربی،میشه رتبه زیر 2000بیارم برای کنکور 1402؟
  نمره سلامت و مدیرت اجتماعی و زبان و ریاضی کمه
  بقیه بالای 19

 70. سلام من دیپلم قبل سال 84 رشته تجربی هستم امسال میخام کنکور شرکت کنم تاثیر معدل برای من چطوریه
  اینکه گفتن داوطلبین همه نظام ها باید سابقه تحصیلی دروس عمومی داشته باشن به چه معناست
  ممنون

  1. درصد دروس تخصصی کنکور ۱۴۰۲ (قطعی) + عمومی نهایی از دوازدهم دبیرستان که باید ثبت نام کنید و امتحان بدید (احتمالا)
   یعنی دروس عمومی چون ازش کنکوری برگزار نمیشه باید تشریف ببرید و دوازدهم دبیرستان نهایی امتحان بدی

 71. دیپلم و پیش دانشگاهی بنده هم ریاضی فیزیک سال ۷۸ و ۷۹ بود الان تجربی میخوام شرکت کنم
  تاثیر معدل و تکلیف دروس عمومی ما چی میشه؟

  1. درصد دروس تخصصی کنکور ۱۴۰۲ (قطعی) + عمومی نهایی از دوازدهم دبیرستان که باید ثبت نام کنید و امتحان بدید (احتمالا)

 72. سلام ، وقتتون بخیر
  من میخوام امسال دی ماه کنکور تجربی بدم و معدلم حدود 17.80 اگه بخوام که دی ماه رو فقط کنکور بدم و ترمیم نکنم رتبم رو خراب میکنه؟
  و اینکه اگه ترمیم رو خرداد یا شهریور انجام بدم روی رتبه کنکور دی ماه تاثیر میذاره؟ یعنی اول رتبه دی اون چیز دلخواه نیست بخاطر معدل ولی بعدا با ترمیم خرداد خوب میشه؟

  1. بهتره دی یا خرداد ترمیم امتحان بدید
   نمره بدست آوردن ساده تر از درصد بدست آوردن از کنکوره

   1. سلام استاد من پشت کنکوری هستم و تا حالا دیپلم نگرفته ام آیا می تونام ترمیم معدل کنم

 73. سلام استاد وقتتون بخیر ببخشید من 5 تا از دروس رو در شهریور ترمیم کردم و 5 درس رو نگهداشتم برای دی ماه ترمیم کنم چون طبق گفته رئیس مرکز سنجش و پایش میشه یکبار هردرس رو ولی در چند نوبت داد-ولی برای دیماه ثبت نامم نکردن و گفتن ابلاغ نشده که میشه در چند نوبت داد-کی ابلاغ میشه این موضوع ؟
  سپاس از محبت شما

 74. سلام استاد،خسته نباشید

  جناب افشار شما در جواب ترمیم معدل رشته ریاضی که قصد کنکور تجربی داره گفتید فقط عمومی ها و شیمی؟؟
  چرا خب؟
  درس های مثل فیزیک و ریاضی بدون تاثیر نیستن!!!
  مثلا فیزیک ریاضی به جای ۳۰درصد تاثیر امکان داره ۲۰ درصد تاثیر بذاره داخل رشته تجربی ولی نه کامل بی تاثیر باشه

  1. درس هایی که در نهایی تجربی و ریاضی متفاوت هستند فقط درصدهای کنکور شان لحاظ خواهد شد

 75. سلام ببخشید میشه دی ۱۴۰۱کنکور داد و خرداد ۱۴۰۲ترمیم معدل زد یعنی نمراتی که در ترمیم معدل خرداد کسب شده در کنکور دی تاثیر داره؟
  سهمیه پنج درصد هم چقدر تاثیر گذاره؟

  1. بله میشه
   سهمیه ۵ درصدی در عمل حدود ۱۰ الی ۱۵ درصد رتبه سهمیه مناطق شما رو بهتر میکنه

 76. سلام خسته نباشید. من سال ۱۴۰۰ دیپلم انسانی نظام جدید گرفتم و الان میخام دوباره کنکور بدم البته کنکور اصلیم تیر ۱۴۰۲ هست. درباره ترمیم معدل میخاستم بدونم فقط باید درس های عمومی و سلامت و بهداشت رو دوباره امتحان بدم . یا باید دروس اختصاصی مثل تاریخ جامعه شناسی فنون و … رو هم دوباره امتحان داد؟ و اینکه میتونم همه رو خرداد ترمیم میکنم چون برای دی ماه آمادگی ندارم . یعنی سهم دروس اختصاصی با کنکور سنجیده میشه یا نه بهتره اختصاصی ها رو هم همراه عمومی ها دوباره امتحان بدم؟

  1. هر درسی زیر ۱۸ یا ۱۸/۵ داری ترمیم کن
   چه عمومی و چه تخصصی

   مگر بخوای کنکور رشته دیگری بدی که در اینصورت فقط ترمیم دروس عمومی کافیه
   هر چند درس تونستی دیماه ترمیم کن و بقیه اش خرداد

 77. سلام من برای دیپلم مجدد تجربی شرکت کردم امسال،ولی موفق نشدم ۲تا از امتحانات اش را قبول شوم ایامن میتوانم این دیپلم مجدد را حذف کنم به دلیل پایین شدم معدل کتبی دیپلم تجربی ام یا انصراف بدهم؟اخه میخواهم دوباره(اگر بشود) برای دیپلم مجدد شرکت کنم تا معدل کتبی ام بالا برود.

  1. سلام
   با همان دیپلم خودت استتارت بزن برای کنکور بخوان و اونو دنبال نکن

 78. شما فرمودید که دانش‌آموزان نظام قدیم، باید بجای سال سوم دبیرستان و پیش‌دانشگاهی، فقط دروس سال دوازدهم رو امتحان بدن تا جایگزین بشه، این موضوع رو آموزش و پرورش، رسماً تایید کرده یا تحلیل شماست؟
  یه وقت آموزش و پرورش نیاد بگه نظام قدیم باید در مدارس بزرگسالان، سوم دبیرستان و پیش‌دانشگاهی رو ترمیم کنن؟

  1. سلام
   اگر مصوبه و تبصره ای بیاد که نظام قدیمی ها می توانند ترمیم معدل شرکت کنند مثلا این ترمیم تنها برای امتحان در دروس پایه دوازدهم خواهد بود

 79. سلام من دیپلم نظام قدیم روسال۹۶گرفتم آن زمان درس های سلامت بهداشت وعلوم اجتماعی نداشتیم ولی حالاجزامتحانات نهایی هستندتکلیف من برای سوابق تحصیلی چیه؟ایابایددرامتحانات نهایی ترمیم معدل شرکت کنم؟

  1. سلام
   با همان دروسی که نهایی داشتی سال سوم ۳۰ درصد و سال پیش ۱۰ درصد برات حساب می کنند و نیازی به امتحان یا نمره نهایی بهداشت و اجتماعی نیست

 80. سلام استاد اطلاع جدیدی از تاثیر معدل دیپلم های قبل 84 بدست نیاوردید چون سری قبل گفتید احتمالا

  1. نهایی برای عمومی ها باید از پایه دوازدهم امتحان بدهند و برای سایر دروس (تخصصی ها) همان درسهایی که در کنکور بزنند محاسبه براشون میشه

 81. سلام استاد خسته نباشید

  من داوطلب نظام قدیم هستم؛و معدلم با ضریب هایی که سازمان سنجش داده؛۱۸/۶۱ میشه

  من قبلا در دو درس شیمی و ریاضی ترمیم کردم؛الان می تونم برای زیست و فیزیک درخواست بدم؟

  و اینکه می گند، نظام قدیم فقط تو ترمیم دی ماه می تونه شرکت کنه؛ درسته؟یعنی نمی تونم خرداد امسال شرکت کنم برای همون دو درس؟

  خیلی ممنون🤍🙏

   1. ۹سلام
    استاد من از مسئول ثبت نام بزرگسال پرسیدم
    گفتم می خوام نصف درسامو دی ترمیم کنم و نصفشو خرداد
    ممکنه؟
    گفت نه نمیشه فقط یکبار حق ثبت نام داری
    می دونم هر درس یکباره و منظور منم همون یکبار هستش
    ولی مثلا می خوام عمومی دی بدم و اختصاصی خرداد
    ممکنه؟ یا نه نمیشه و فقط یکبار ثبت نام؟

 82. ۹سلام استاد من از مسئول ثبت نام بزرگسال پرسیدم گفتم می خوام نصف درسامو دی ترمیم کنم و نصفشو خرداد ممکنه؟ گفت نه نمیشه فقط یکبار حق ثبت نام داری می دونم هر درس یکباره و منظور منم همون یکبار هستش ولی مثلا می خوام عمومی دی بدم و اختصاصی خرداد ممکنه؟ یا نه نمیشه و فقط یکبار ثبت نام؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  1. یکبار حق ترمیم هر درس داری
   اما میشه بخشی دی و بخشی رو خرداد امتحان داد
   البته شاید قانون جدیدی قراره بیاد که من از اون اطلاع ندارم
   اما از سال ۹۵ که مجلس قانون ترکیم معدل رو تصویب کرد تا امروز میشه در هر نوبت امتحان داد و تنها محدودیت برای هر درس یکبار هست

   1. استاد بنده ظهر رفتم آموزش پرورش دو ناحیه قسمت امتحانات و اداره ی سنجش
    صراحتا گفتن ، فقط در یک نوبت حق ترمیم معدل از ۱ تا ۱۱ ماده ی درسی داریم…
    با فرض درست بودن این خبر ، می تونیم روی احتمالات حساب باز کنیم که شاید تغییر بکنه قانون یکبار ترمیم؟ چه یک نوبت حق شرکت ، و چه یکبار آزمون برای هر درس…

    1. جلساتی پیرامون همین قوانین در حال برکزاری هست و احتمال زیاد این مساله سقف واحد برای ترمیم و اینکه در چند نوبت دروس را پخش کنید حل میشه

 83. سلام ببخشید من فارغ التحصیل ریاضی و فیزیک هستم میخام در کنکور تجربی شرکت کنم.دیپلم در سال ۸۵ و پیش داتشگاهی در سال ۸۶ گرفتم.الان که گفتند پیش دانشگاهی قبل از سال ۹۱ ترمیم معدل نمیخواد ….و الان درپایه دوازدهم امتحان نهایی برگزار میشه؟ چجور نمرات سوم دبیرستان رو ترمیم معدل بزنم؟

  1. سلام
   قانون ترمیم معدل برای نظام قدیمی ها تا این لحظه ابلاع نشده و باید تا ماه دیگه منتظر بود
   فعلا زمان از دست ندید و دروس تخصصی برای کنکور ۱۴۰۲ تستی کار کنید

 84. سلام من دانشجوی روزانه هستم میتوانم ترمیم معدل انجام بدم ، یاباید انصراف بدم تا بتونم ترمیم معدل کنم ؟

  1. نمیتونید طبق قانون فعلی
   مگر این روزها مه حرف از تغییر و اصلاح قوانین ترمیم معدل هست چیزی دیگری بگن

 85. سلام وقت بخیر،من تیر ماه میخوام کنکور انسانی بدم و نظام جدیدم ولی دیپلمم ریاضیه،معدل کتبی نهاییم ۱۴,۵۰ هس با این معدل لازمه ک ترمیم کنم درسای نهاییه ریاضی رو ک معدلم بالا بره و واسع رتبم ت کنکور انسانی مشکلی درست نکنه؟ معدلم ک کم هس روی رتبه و ترازم تاثیر منفی میزارع و کم میکنه؟؟
  اگ فقط عمومی هارو ترمیم کنم اون موقه فقط نمرع درسای عمومیم رو کنکورم تاثیر میزارع؟یا درسای دگ هم.
  مرسی

  1. سلام
   برای دروس عمومی اگر نمرات کم هستند ترمیم امتحان بده وگرنه مشکلی نیست کلا

 86. با سلام من دیپلم سال ۸۳هستم ولی سازمان سنجش اعلام کرده همه داوطلبان باید نمره دروس عمومی را داشته باشن آیا برای ما هم محاسبه میشه و باید امتحان دوباره بدیم

  1. سلام
   هنوز شفاف نگفته ولی شنیده ها ها رو اینجور میشه تحلیل کرد که شما باید در دروس عمومی نظام جدید (پایه دوازدهم) امتحان نهایی شرکت کنید

 87. سلام خدمت شما
  ببخشید من امسال دانشجوی روزانه مهندسی برق هستم و اولین بارم هست که میرم دانشگاه وتا حالا انصراف ندادم.
  میخواستم بدونم آیا ترمهای بالاتر مثل ترم۶ میشه انصراف داد و کنکور تجربی شرکت کرد؟!
  آخه یجا میگن از ترم ۴ به بعد مدرک معادل کاردانی بهت میدن و اگر انصراف بدی فقط میتونی کنکور کاردانی به کارشناسی ثبتنان کنی

  1. سلام
   هر ترمی بخوای کنکور بدی باید حواست باشه قبل از ثبت نام کنکور از روزانه انصراف بدی
   درباره گرفتن مدرک معادل کاردانی بعد از حدود ترم ۴ هم از دانشگاه تون سوال بپرسید
   احتمالا اگر آن مقطع داشته باشه در ارائه اش مشکلی نیست

 88. سلام
  من دیپلم فنی دارم و فوق دیپلم کامپیوتر/و دیپلم تجربی ندارم اگر برای کنکور 1402 شرکت کنم و و کنکور را با ضرایب بالایی مثلا در حد پزشکی دارو سازی دندان پزشکی و … بزنم ایا بدون سابقه تحصیلی در رشته دلخواهم قبول می شوم در صورت درصد بالای کنکور/یا حتما دیپلم تجربی داشته باشم؟
  ممنون که بیشتر راهنمایی کنید
  باتشکر

  1. سلام
   عمومی نهایی امتحان خواهید داد
   تخصصی ها ملاک ۱۰۰٪ همان درصد هایی میشه که در کنکور میزنید

 89. سلام استاد
  من امسال دانشجوی روزانه هستم
  میخواستم بدونم کنکور ۱۴۰۲ برای سنجش خودم و رتبه چند میشم میتونم ثبتنام کنم وکنکور شرکت کنم ، اصلا نمیخوام انتخاب رشته جدید کنم و فقط فقط میخوام خودم رو بسنجم چه رتبه ای میارم،
  ینی کسی که دانشجوی روزانع باشه و بخواد یه کنکور بده و انتخاب رشته انجام نده بازم باید تا قبل اسفند انصراف بده ؟

  1. سلام
   طبق قانون داوطلب مجاز به ثبت نام کنکور نیستید
   حالا اینکار چه مفهومی داره من نمی دونم
   میخوای خودت بسنجی سوالات کنکور فرداش در منزل حل کن

 90. سلام ببخشید،
  دانشجوی روزانه هستم، میتونم مرخصی بگیرم و بعد از مرخصی میتونم انصراف از دانشگاه بدم
  یعنی دانشگاه بعد از مرخصی اجازه میده انصراف بدم ؟

 91. سلام ببخشید من دیپلم ریاضی سال 96 گرفتم و پیش دانشگاهی رو هم سال 97. معدل کل دیپلمم 18 و کتبیم 15 شد، پیش 15 و 11 شدم الان برای کنکور انسانی میخوام شرکت کنم برای فرهنگیان 22 سالمه ،وقت برای دیپلم مجدد ندارم، به نظرتون شانس قبولی دارم برای فرهنگیان، یا بهتره هر جور شده، دیپلم انسانی بگیرم؟ خیییلی سردرگمم ،اگه دیپلم نگیرم برای من تاثیر 40 درصدی چطوری حساب میشه ؟

  1. سلام
   اگر اجازه ترمیم برای نظام قدیمی ها صادر شد برای دی ماه ترمیم کن و برای تیر ۱۴۰۲ کنکور اصلی خودت بده

 92. سلام ببخشید من دوبار از دانشگاه انصراف دادم و الان در حین خدمت هستم میخواستم بدونم اگر رشته کارشناسی به بالا بعداز کنکور قبول بشم میتونم ایست خدمت بزنم و برم ادامه تحصیل ؟
  ینی اون دوتا انصراف که قبلا از دانشگاه دادم مانع ایست خدمتم برا ادامه تحصیل نمیشه؟

  1. سلام
   خیر
   ایست خدمت شرایط دیگری داره و حین خدمت اصلا نمیتونی کنکور ثبت نام کنید (داوطلب مجاز طبق تعریف دفترچه نیستی)

 93. سلام استاد افشار من دیپلممو سال ۹۵ گرفتم و تو همون سال درس زیست سال سوم دبیرستانمو ترمیم زدم ولی الان باتوجه به تاثیر ۱۰ درصدی پیش دانشگاهی نمره زیست پیش دانشگاهیم پایینه می تونم دوباره از طریق پیش دانشگاهی برای زیست درخواست ترمیم بدم

 94. سلام استاد ببخشید
  اگه کسی از دانشگاه روزانه فارغ التحصیل بشه با مدرک معادل کاردانی یا لیسانس، میتونه کنکور تجربی شرکت کنه . یا اجازه نمیدن و باید کنکور کاردانی یا کارشناسی به بالا شرکت کرد.
  و اولین بارم هست که دانشجو هستم تا به حال انصراف ندادم

  1. سلام وقت بخیر
   من‌سال۸۱ دیپلم انسانی گرفتم و سال ۸۲پیش دانشگاهی تمام کردم.می خوام تجربی کنکور شرکت کنم. باید ترمیم انجام بدم دروس عمومی و تخصصی پایه ۱۲ تجربی رو یا باید دیپلم مجدد بگیرم؟

   1. سلام
    دیپلم مجدد میگیری
    همه دروس باید امتحان بدی
    حتی بهداشت سلامت و …

 95. سلام استاد عزیز میگم ک من دیپلم معارف نظام جدید دارم بعد ی درس از عمومی هام با انسانی متفاوته حالا من میخوا کنکور انسانی بدم به جای دینی، اصول عقاید دارم خب حالا چیکار باید کنم بخدا موندم؟ اصلا میشه انسانی بدم؟ اگ میشه چطوره؟ یا باید برم دیپلم انسانی بگیرم؟ اینم بگما دو سه تا از دروس اختصاصیمونم باهم متفاوته …. چیکار کنم ی راهنمایی لطفا

 96. سلام استاد
  ببخشید میگن هر دانشجوی روزانه دو ترم مرخصی داره. میخواستم بدونم برای گرفتن مرخصی از دانشگاه برای شرایط زندگیم نه برای کنکور ،
  شرایط خاص و پیچیده ای داره یا بایه درخواست ساده بهمون مرخصی میدن

 97. سلام استاد
  ببخشید میگن هر دانشجوی روزانه دو ترم مرخصی داره. میخواستم بدونم برای گرفتن مرخصی از دانشگاه روزانه برای شرایط زندگیم نه برای کنکور ،
  شرایط خاص و پیچیده ای داره یا بایه درخواست ساده بهمون مرخصی میدن

 98. سلام استاد،من همش میشنوم میبینم ک میگن معدل کم رو رتبه و تراز کنکور تاثیر منفی میزاره منم معدلم 15 هست،ریاضی بودم میخام کنکور انسانی بدم حالا نمیدونم چیکار کنم
  اول معدل رو بالا ببرم یا فقط برا درسای انسانی تمرکز بزارم واسع تیر ماه؟؟درسارو ترمیم کنم اون وق معدلم از ۱۵ ب بالا میره؟!هدفم فرهنگیانه معدل براش مهمه

  1. در تاثیر مستقیم نمرات نهایی هرچقدر نهایی بهتر باشه بهت کمک میکنه

 99. سلام استاد وقتت بخیر
  استاد این سوال من خیلی مهمه و میخوام نظر شمارو در رابطه با این موضوع بدونم

  شما فرمودین ک دیپلم نظام قدیم ریاضی برای ترمیم معدل و شرکت در کنکور تجربی فقط دروس عمومی و شیمی رو ترمیم کنه!
  پس بقیه چی استاد؟مثلا درس فیزیک درسته تاثیرش کمتره ولی دیگه صفر نیس!!
  یا درس ریاضی چکار کنیم؟اینور حسابان و جبر و هندسه هستن یعنی هرستارو ترمیم کنیم؟!؟

  استاد ممنون میشم پاسخ بدین خیلی برام مهمه

  1. سایر دروس ملاک صد در صدی تنها درصدی هست که در کنکور بدست خواهید آورد
   چوون رشته تجربی درس هندسه و گسسته نهایی نداره
   ریاضی و فیزیکش هم با شما مشترک نیست

   1. سلام. حالاکسی ک رشته ریاضی نظام قدیم بوده میتونه مجدد دیپلم تجربی بگیره و از نمرش برای کنکور امسال استفاده کنه؟

    1. سلام
     بله میتونه
     اما با همان دیپلم ریاضی هم میشه کنکور تجربی شرکت کرد
     دروس عمومی و شیمی هم ترمیم معدل بشه کافیه

 100. سلام. ببخشید این امکان وجود داره که ما دی ماه کنکور بدیم و در نوبت خرداد ترمیم نمره رو انجام بدیم؟ یا باید حتما قبل کنکور ترمیم رو انجام داد؟

 101. سلام. من فارغ التحصیل نظام قدیمم. ینی دیپلم و پیش دارم و سال ۹۳ تموم کردم. رشتم ریاضی بوده و امسال میخام تجربی کنکور بدم. برای نمره زیست و زمین باید چیکار کنم. و اینکه گفته برای نظام قدیم ۱۰ درصد تاثیر نمره پیش دانشگاهی هست ایا نمرات پیس دانشگاهی رو هم میشه ترمیم کرد؟ پیش دانشگاهی قبلا اهمیت نداشت و نمراتم خیلی پایین بوده. ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. فعلا درباره ترمیم معدل نظام شما حرفی نزدند که میشه یا نمیشه و اگر میشه پیش هم میشه یا فقط سوم

 102. سلام وقت بخیر
  اگر داوطلب تجربی نظام قدیم ( سال 95 ) بخواد بدون شرکت در امتحان نهایی در کنکور شرکت کنه آیا ملاک صد در صدی، همان درصد کنکور داوطلب خواهد بود ؟

  1. سلام
   خیر
   تاثیر معدل ۳۰ برای سوم دبیرستان و ۱۰ درصد برای پیش دانشگاهی دارد

 103. سلام من دانشجوی روزانه هستم و میخام امسال شهریور ترمیم معدل انجام بدم
  آیا اجازه میدن ترمیم معدل کنم ؟
  و اگه انصراف بدم از دانشگاه اون وقت میزارن ترمیم معدل کنم؟

  1. سلام
   مدرک دیپلم میخواد که چون دانشجویی دست دانشگاه هست
   پس نمیشه

  2. سلام آقای افشار خسته نباشید
   آقای افشار من امسال می خوام دوباره کنکور بدم یه سری درسام نمرشون خیلی خوبه یکی دوتاهم نه الان من به فرض ریاضیمو 19,5 شدم نیازه که دوباره ترمیم کنم؟

 104. سلام من از دانشگاه برای این ترم مرخصی گرفتم و فقط میتونم واسه ی کنکور دی بخونم و هدفم هم فقط کنکور دی ماه هست
  برای درسام هم نیاز به ترمیم دارم ……می خواستم بدونم که اگه کنکور دی شرکت کنم میتونم برای خرداد ترمیم معدل بزنم و تاثیری توی نتیجه کنکورم داشته باشه؟ یا اینکه واسه کنکور دی باید بهمن ماه ترمیم معدل شرکت کنم؟
  و یه سوال دیگه داشتم و اونم اینه که اگه کنکور دی بدیم نتایجش کی میاد؟

 105. سلام آقای دکتر وقتتون بخیر باشه
  من نمراتم تو امتحان نهایی به این شکل بودن عربی ۱۹.۵_دینی ۱۹_فارسی ۱۹.۵_ زبان ۱۲.۲۵_ریاضی ۱۹ زیست ۱۹_ شیمی ۱۹.۷۵ _فیزیک ۱۷.۲۵ _سلامت و بهداشت ۱۵.۵_ هویت اجتماعی ۱۶.۷۵ و معدلم شد ۱۷.۶۶ حالا خودم مطمئنم که اگه برم ترمیم نمراتم از این بیشتر نمیشن چون اون سال خییییلی خوندمو نمراتم اینا شدن یعنی هرچقدم بلد باشی باز ی بی دقتی میکنی که برسی ب همون ۱۹ و زبانمم که خیلی ضعیفه کلا از پایه خرابه اما با این حال اون سال کلی براش خوندم ولی این شد نمرم هویت و سلامتم همینطور نمرم بیشتر نمیشه یعنی اینا دیگه بالاترین حدی بودن که میتونسم نمره بیارم براشون الان دیگه میخام کل وقتمو بزارم فقط برا کنکور حالا ی سوال داشتم اینکه اگه من تو کنکور درصدای مورد نیاز واسه قبولی یه رشته تاپ مثل داروسازی رو بیارم میتونم قبول شم یعنی معدلم مانع نمیشه؟
  ممنون میشم جوابمو بدین

  1. سلام
   بهتره هر چیزی زیر ۱۸ داری ترمیم کنی وگرنه کسب درصد از تخصصی ها به مراتب سخت تره

 106. سلام. استاد ما شهرستانمون مدرسه بزرگسالان نداره و تا شهرستان بعدی 65 کیلومتر فاصله هست . الان برای ثبت نام ترمیم معدل باید بریم اون جا ؟ امتحانات هم همون جا برگزار میشه ؟ این مسافت طولانی چیکار کنیم ؟اداره اموزش پرورش هم پاسخ گو نیست

 107. سلام آقای دکتر وقتتون بخیر باشه
  من نمراتم تو امتحان نهایی به این شکل بودن عربی ۱۹.۵_دینی ۱۹_فارسی ۱۹.۵_ زبان ۱۲.۲۵_ریاضی ۱۹ زیست ۱۹_ شیمی ۱۹.۷۵ _فیزیک ۱۷.۲۵ _سلامت و بهداشت ۱۵.۵_ هویت اجتماعی ۱۶.۷۵ و معدلم شد ۱۷.۶۶ حالا خودم مطمئنم که اگه برم ترمیم نمراتم از این بیشتر نمیشن چون اون سال خییییلی خوندمو نمراتم اینا شدن یعنی هرچقدم بلد باشی باز ی بی دقتی میکنی که برسی ب همون ۱۹ و زبانمم که خیلی ضعیفه کلا از پایه خرابه اما با این حال اون سال کلی براش خوندم ولی این شد نمرم هویت و سلامتم همینطور نمرم بیشتر نمیشه یعنی اینا دیگه بالاترین حدی بودن که میتونسم نمره بیارم براشون الان دیگه میخام کل وقتمو بزارم فقط برا کنکور حالا ی سوال داشتم اینکه اگه من تو کنکور درصدای مورد نیاز واسه قبولی یه رشته تاپ مثل داروسازی رو بیارم میتونم قبول شم یعنی معدلم مانع نمیشه؟
  لطف میکنید جوابمو بدین

  1. تا جایی که میتونی با ترمیم نمراتت بهتر کن
   تشریحی از تستی کار کردن ساده تر هست و دوما ترمیم ضرری هم نداره و حتی اگر کم بشی همان نمره قبلی برایتان محاسبه خواهد شد

 108. سلام . استاد من خرداد ۴۰۱ فارغ تحصیل شدم و متولد نیمه دوم ۸۲ هستم . از بعضی دوستان شنیدم که برای ترمیم معدل باید معافیت تحصیلی داشت و یا باید حداقل دوره آموزشی رو بگذرانید ایا این موضوع صحت دارد ؟
  چون من طبق گفته شما که فرمودید تا خرداد ۴۰۲ معافیت تحصیلی اتومات ثبت میشود به پلیس +۱۰ مراجعه نکردم

 109. سلام استاد خسته نباشید
  من دیپلم و پیشم قبل از سال ۸۴ گرفتم در رشته ریاضی ، الان می‌خوام دی ماه ۱۴۰۱ تجربی شرکت کنم ، در مورد سوابق تحصیلی از طریق سنجش سوال کردم بندی از صفحه ۲ دفترچه راهنما گفتن : همه داوطلبان (اعم از …) باید دارای دروس عمومی سابقه تحصیلی باشند و…
  دفترچه و اطلاعیه ثبت نام و شرایط که در سایت سنجش هست مطالعه کردم
  صفحه ۷ قسمت فرآیند دریافت کدهای سوابق تحصیلی میگه دیپلمه های ۸۴ به بعد و پیش ۹۱ به بعد مشمول اعمال سوابق تحصیلی هستند ، قسمت پایین تر میگه کسانی که اطلاعاتشان کامل نیست سایت dipcod مراجعه کنند.
  صفحه ۹ بند آن دسته از داوطلبانی که گزینه ۲ «نظام آموزشی سالی – واحدی یا ترمی – واحدی» … میگه سوابق تحصیلی برای دیپلمه های ۸۴ به بعد و …
  صفحه ۱۱ بخش حالت دوم در متن کنار تصویر شماره سه میگه کسانی که مشمول سوابق تحصیلی هستند .‌‌..
  پایین همین صفحه میگه برخی از متقاضیان نیز که مشمول سوابق تحصیلی نمی باشند …
  حتی در صفحه ۱۲ هم برای حالت سوم و چهارم قسمتی برای ورود کد سوابق تحصیلی نداره.
  آموزش و پرورش هم بخش نامه ای برای ایجاد سوابق تحصیلی برای دیپلمه های قبل از ۸۴ اعلام نکرده.
  الان افرادی مثل من باید چه کار کنن.
  البته من مدرک کارشناسی هم دارم.
  ممنون میشم پاسخ سوالم بفرمایید.

  1. عمومی امتحان نهایی شرکت کنید دی یا خرداد
   برای کنکور ۱۴۰۲ هم فقط درصدهای تخصصی بالا بزن و تخصصی هات تستی بخوان
   ملاک تخصصی ها فقط همان درصد کنکورتون میشه

   1. ممنون استاد که جواب دادید
    ولی موضوع این که در انجام مراحل ثبت نام وقتی گزینه فارغ التحصیل سال ۸۳ و قبل از آن را می‌زنیم از ما کد سوابق تحصیلی نمی‌خواد و به قسمت آپلود عکس و تقاضانامه ثبت نام می‌ره
    از طرفی آموزش و پرورش بخش نامه ای واسه ایجاد سوابق تحصیلی برای ما اعلام نکرده مشخص هم نیست تا ۱۴ آبان اعلام میشه یا نه

    1. مشکلی نیست
     ثبت نام کنید
     اگر گفتن سوابق تشریحی نهایی برای دروس ندارید خرداد برید ۴ درس عمومی نهایی دوازدهم امتحان بدید

 110. سلام استاد وقتتون بخیر
  اگر فقط دی ماه کنکور بدیم و خرداد ترمیم معدل کنیم معدل جدید روی نتیجه ی دی ماه تاثیر میزاره؟
  یا هر کنکور رو باید فقط قبلش ترمیم معدل کرد؟

 111. سلام آقای افشار خسته نباشید…یه سوال داشتم من میخوام دی ماه کنکور بدم و کنکور تیر رو شرکت نمیکنم در این صورت اگه خرداد ماه ترمیم معدل انجام بدم مشکل پیش میاد؟ باید حتما دی ماه ترمیم معدل انجام بدم؟

 112. سلام وقت به خیر من فارغ التحصیل تجربی سال 1400 هستم میخواستم تا دی ماه برای کنکور بخونم و بعد از دی برای ترمیم معدل در خرداد . توی یک سایتی خوندم اگه بخوام ترمیم معدل خرداد رو شرکت کنم فقط روی کنکور تیر تاثیر میذاره نه دی . یعنی نمیشه فقط کنکور دی رو شرکت کرد و ترمیم معدل رو در خرداد 1402 انجام داد ؟

  1. چه ترمیم دی و چه ترمیم خرداد امتحان بپدی برای نتیجه کنکور و کارنامه ای که مرداد دستت می دهند تاثیر خواهد گذاشت

 113. سلام دکتر
  ببخشیدجریان نظام قدیم چی میشه ما میتونیم سال سوم دیپلم رو ترمیم کنیم و پیش دانشگاهی هم میتونیم ترمیم بکنیم ، اصلا جریان ترمیم معدل برای ما که دیپلم رو ۹۴ گرفتم چجوریاس؟

  1. فقط سوم دبیرستان میشه ترمیم کرد اونم از دروس نهایی دوازدهم

 114. سلام وقت بخیر
  برای ثبت نام ترمیم معدل دی ماه تا کی فرصت داریم
  بعضیا میگن تا ۱۵ آبان بعضی ها اخر آبان

 115. سلام استاد خسته نباشین.من دیپلم تجربی رو سال ۸۷ و پیش دانشگاهی رو سال ۸۹ گرفتم با توجه به تاثیر ۳۰ درصدی دروس دیپلم و ۱۰ درصدی دروس پیش دانشگاهی من اگه برای ترمیم معدل، دروس سال دوازدهم رو امتحان بدم در واقع دروس سال دوازدهم با دروس دیپلمم تطبیق پیدا میکنه که شامل ۳۰ درصد تاثیر میشه،ولی نمیدونم که تکلیف ترمیم دروس پیش دانشگاهی که ۱۰ درصد تاثیر داره چیه؟مگه دروس پیش دانشگاهی ترمیم ندارن؟خواهش میکنم راهنمایی کنین

  1. نگران پیش دانشگاهی نباشی
   تاثیر چندان زیادی نداره وقتی سوم ترمیم بشه و درصدهات بالا باشه

 116. سلام وقت شما بخیر بنده با دیپلم تجربی قصد شرکت در دیپلم انسانی رو دارم ولی معدل کتبی حدود ۱۴ هست می خواستم نظرتونو بدونم بنظرتون دیپلم انسانی بگیرم بهتره یا برای دروس عمومی ترمیم معدل انجام بدم؟ اگر که خیلی ایرادی نداره همین ترمیم معدل رو شرکت کنم چون بخاطر بیماری و مشکلات فعلا وقت نمی کنم . و اینکه دیپلم مجدد و ترمیم معدل در تیرماه هم هست یا نه فقط در دی ماه میشه انجام داد‌. چون بخاطر همین مشکلات ترجیح میدم تیر ماه شرکت کنم. ممنون میشم اگه بتونید پاسخ بدید.

 117. سلام آیا ترمیم معدل خرداد ماه ۱۴۰۲ در کنکور دی ماه ۱۴۰۱ تاثیر داره؟
  یعنی دی کنکور بدم و منتظر بمونم خرداد ترمیم معدل کنم، میشه اینجوری؟
  این سوالمو هر سایتی یه جوابی زده گیج شدم بخدا

 118. سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
  من نظام قدیم هستم و پیش دانشگاهی دارم هردورو در خرداد فارغ تحصیل شدم
  الان بخوام ترمیم کنم ۱۰درصد پیش دانشگاهی چی میشه ؟ این ادغام شده رو دوازدهم؟ یعنی کل دوازدهم رو ترمیم کنم ( جدید رو ) همون ۱۰ درصد پیش رو هم میگیرم ؟
  چون واحد های پیش دانشگاهی رفته رو دوازدهم مثلا یه درس دو واحدی سوم دبیرستان الان تو نظام جدیدشده ۴ واحد این یعنی اون ۲ واحد پیش دانشگاهی رفته رو دوازدهم
  نمیدونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه
  بد جور نگران و مضطرب هستم

  1. اگر موافقت کنند دروس نهایی سوم میشه با نهایی دوازدهم نظام جدیدی ها ترمیم کرد
   پیش دانشگاهی هم کلا ترمیم نداره

 119. سلام وقتتون بخیر
  من فارغ التحصیل سال۹۷ هستم
  میخواستم بدونم میتونم ترمیم معدل بزنم؟
  و اینکه قصد دارم در کنکور دی ماه شرکت کنم
  آیا ترمیم معدل در خرداد ماه برای کنکور دی ماه تاثیر داره؟
  یا فقط برای کنکور تیر تاثیر داره و حتما باید دی ماه ترمیم معدل بزنم؟
  و اینکه تا کی مهلت ثبت نام برای ترمیم دی ماه است؟

 120. سلام وقتتون بخیر
  من فارغ التحصیل ۹۷ هستم
  دانشجو پیامنور
  میخواستم بدونم میتونم در ترمیم معدل خرداد شرکت کنم و روی کنکور دی من تاثیر داره؟
  و اینکه اگر مدارکمو فقط برای ثبت نام در ترمیم معدل از دانشگاه بگیرم یا اینکه کپی مدارکمو داشته باشم میتونم ترمیم معدل شرکت کنم یا نه؟

  1. سلام
   کپی مدارک شک دارم که قبول کنند
   اما ترمیم هر زمان کنی روی کنکور دی و تیر اثر میذاره

   1. یعنی اگر بصورت موقت بتونم از دانشگاه اصل مدارکمو بگیرم با اینکه در دانشگاه دانشجو هستم میتونم ترمیم معدل کنم؟
    یا حتما باید انصراف بدم؟
    یا اینکه اگر نتایج دی ماهم خوب بوده انصراف بدم و خرداد ترمیم کنم و مجدد تیر کنکور بدم؟

 121. سلام آقای افشار
  یه سوال
  نظام قدیمی که پیش دانشگاهی هم داره
  میره ترمیم دوازدهم دروسش رو شرکت می‌کنه و ۳۰ درصد رو میگیره ، اون ده درصد پیش دانشگاهی چی میشه به بنظر شما ؟
  نمیتونن که به این آشکارا ظلم کنن ده درصد درصد کمی نیست !

  1. ده درصد تاثیر مستقیم خودش داره\ولی خب ۱۰ درصد در مقابل ۹۰ درصد مساله خاصی نیست

 122. با سلام با دیپلم تجربی می خوام در کنکور زبان شرکت کنم و ترمیم معدل کدوم دروس رو باید انجام بدم؟ و سوال دیگه با توجه به حذف دروس عمومی از کنکور برای کنکور زبان فقط باید درس زبان تخصصی رو بخونیم؟
  با تشکر از سایت خوبتون

  1. فقط عمومی ترمیم کن اگر لازم هست
   برای کنکور زبان تخصصی هم فقط درس زبان داری و بس

 123. سلام وقتتون بخیر
  من دیپلم نظام سالی-واحدی ام و معدل سوم و پیش دانشگاهیم پایینه..
  سوال اول اینکه اگه تو یه درسی بریم دوازدهم امتحان بدیم همون یه نمره به جای نمرات سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی تاثیر داده میشه؟
  و سوال دوم اینکه نمره هر درس روی همون درس تاثیر داره یا کل معدل تاثیر داده میشه؟ با توجه به اینکه دروس عمومی از کنکور حذف شدن باید اونارو هم ترمیم کنیم یا فقط اختصاصی ها کافین؟

  1. همون سوم تمرمیم کنید با امتخان نهایی دوازدهم هم خودش کلی کاره و کمک میکنه

 124. با سلام و احترام
  اگر دارای نظام سالی واحدی ترمی واحدی باشیم و سال ۸۶ دیپلم و سال ۸۷ پیش دانشگاهی گرفته باشیم و فقط سال سوم دبیرستان امتحان نهایی بوده و پیش دانشگاهی اصلا نهایی نبوده اگر دارای دیپلم ریاضی باشیم و داوطلب کنکور انسانی باشیم،آیا با همین مدارک بدون اجبار به شرکت در امتحانات نهایی ۱۲ انسانی میشود کنکور انسانی شرکت کرد و قبول شد
  آیا اجبار هست که حتما در امتحانات نهایی سال ۱۲ انسانی شرکت کرد و دروس عمومی نهایی سال ۱۲ امتحان داد و یا ایا اجبار به دیپلم جدید انسانی هست
  اگر نخواهیم مجدد در دروس نهایی عمومی یا اختصاصی سال ۱۲ انسانی شرکت کنیم و یا دیپلم انسانی نگیریم اجازه نمیدهند که کنکور دهیم
  اگر بخواهیم با همان مدارک سال ۸۶،۸۷ کنکور انسانی شرکت کنیم ایا همان دروس عمومی نهایی سال سوم دبیرستان در سال ۸۶ یعنی دین و زندگی و زبان انگلیسی و ادبیات فارسی و زبان فارسی و عربی به عنوان سابقه عمومی دز نظر میگیرند یا ایا مثلا درس نهایی حسابان سوم دبیرستان به عنوان ریاضی انسانی در سابقه در نظر میگیرند
  و همین طور در جایی دیدم که نوشته بود برای نظام قدیم ها اصلا نیازی نیست که درس هویت و بهداشت و سلامت امتحان نهایی دهند

  1. فقط سوم دبیرستان شما در سوابق تاثیر داره
   دروسی که امتحانش از دوازدهم برگزار میشه و شما هم آنها در سوابق سوم دبیرستان داری ترمیم کن
   بنابراین زمبن شناسی نمیشه ترمیم کرد
   بهداشت و اجتماعی هم برای شما ترمیم نداره

 125. سلام وقت به خیر. ببخشید من هدف اصلیم کنکور تیره ولی دی رو هم میدم. ولی هنوز نمیدونم ترمیم دی بهتره یا خرداد. اخه از اختصاصیا بعضی از فصلای اخرو یا یادم رفته یا نخوندم ولی اولارو خیلی خوب بلدم. خودم فک میکردم دی بهتر باشه که یه ماه مونده به کنکور تیر نشینم سلامت و عمومی بخونم… ولی الان شک دارم. یه سوال دیگه به نظرتون دینی و زبان ۱۹ ترمیم میخوان؟

 126. سلام وخدا قوت.بنده دیپلم تجربی قبل ۸۴ هستم ومجددا میخواهم کنکور تجربی بدهم.آیا لازم است نوع دیپلم را عوض کنم؟واینکه عمومی سوم دبیرستان سلامت وهویت اجتماعی را هم شامل میشود؟از راهنمایی شما سپاسگزارم.

  1. سلام
   فقط عمومی نهایی بدید و درگیر تغییر دیپلم و … نباشید
   ملاک دروس تخصصی شما همان درصدهای کنکورتون هست

 127. سلام،استاد.خسته نباشید.دانشجویان روزانه ای که درحال تحصیل هستند،برای شرکت در امتحانات ترمیم معدل دی/خرداد ماه باید بخاطر ارائه اصل مدارک حتما از دانشگاه انصراف دهند؟چون در دفترچه چنین چیزی نگفته 🤔 باتشکر

   1. تکلیف اونهایی که دانشگاه بهشون اصل مدارک رو نمی‌ده چیه؟باید حتما انصراف بدهیم؟

 128. سلام،استاد.وقتتون بخیر.تعدادی از عناوین درسی نظام سالی واحدی در نظام جدید نیست!مثلاً جبر و احتمال سال سوم رشته ریاضی یا زبان فارسی.آنوقت تکلیف این دروس برای ترمیم معدل چه میشود؟آیا واقعاً آموزش و پرورش از این دروس امتحانی نمیگرد؟هر چند درصد کم اما برای کسی که بخواهد رتبه عالی بیاورد،ضروری نیست؟باتشکر.

  1. شما هر درسی که در میتونی ترمیم کنی با دوازدهم دبیرستان ترمیم کن
   اونا خودشون حساب و کتاب اینکارها می کنند

   1. ممنون از پاسختون.بعد این حساب و کتاب ها،به ضرر اونهایی که میخواهند رتبه برتر شوند نیست؟

 129. سلام وخدا قوت.دیپلم تجربی قبل ۸۴ هستم ومجددا میخواهم کنکور تجربی شرکت کنم.عمومی برای ما شامل سلامت وهویت اجتماعی هم میشود؟ممنون از راهنماییتان.

   1. سلام من دیپلم رشته تجربی نظام جدید سال ۹۹دارم و می‌خوام کنکور ریاضی بدم ،به جز عمومی ها و شیمی باید بقیه دروس مثل ریاضی فیزیک هم ترمیم کنم یا نه? آخه میگن اینام تاثیر دارن فقط درصدشون کمتر هست ولی خب فیزیک نهایی تجربی و ریاضی متفاوتند و همچنین ریاضی تجربی با هندسه و گسسته و حسابان رشته ریاضی…
    آیا من که رشتم تجربی باید فیزیک ریاضی هم ترمیم کنم برا شرکت در کنکور ریاضی یا فقط درصد کنکورشون مهمه؟

 130. سلام ترازدهی در کنکور برای نمرات امتحان نهایی چطوره ؟ معدل کلی رو درنظر میگیرن یا تک به تک نمرات هر درس رو با درصد های کنکور جمع می بندن؟

  1. تک تک دروس با نمره میانگین و کف و سقف سایر داوطلبان کنکور مقایسه میشه و بعد تراز بندی خواهد شد و در نهایت بعد از تراز بندی این تراز با کنکور به نسبت ۴۰ به ۶۰ تجمیع میشه
   یعنی در مجموع ما چیزی به نام تاثیر معدل داریم ولی در عمل ریز نمرات نهایی هست که تاثیر میذارند

 131. سلام استاد وقتتون بخیر
  من فارغ التحصیل نظام جدیدم سوالم اینه که واسه هویت و سلامتم باید ترمیم بزنم؟یعنی اونام عمومی حساب میشن؟

  1. سلام
   بله باید بزنید اگر نظام جدیدی و نمره نهایی از این درس ها کم شده برات

 132. سلام وقت بخیر
  این درسته که میگن اگر قصد ترمیم داریم نباید توی فرم ثبت نام کنکورمون معدل نهایی دیپلم رو وارد کنیم ؟؟

  1. وارد کنید چون نمرات جدید از طرف آموزش و پرورش برای سنجش فرستاده میشه

 133. سلام ببخشید اگه خرداد ماه ترمیم معدل بکنیم برای کنکوردی هم لحاظ میشه یا خیر ؟ نظام جدید هستم

 134. سلام استاد وقت بخیر
  من فارغ التحصیل نظام جدیدم با معدل ۱۷.۶۶ تو کنکور واسه اون ۵ درس حدودا هر کدوم باید چ درصدی بیارم تا بتونم داروسازی البرز قبول بشم؟

 135. سلام استاد وقت بخیر
  من فارغ التحصیل نظام جدیدم با معدل ۱۷.۶۵ تو کنکور واسه اون ۵ درس حدودا هر کدوم باید چ درصدی بیارم تا بتونم داروسازی البرز قبول بشم؟

 136. سلام استاد من سال ۹۱ فارغ التحصیل شدم. باید فقط دوازدهم رو ترمیم معدل کنم یا یازدهم و دوازدهم؟ فارغ‌التحصیل تجربی هستم و میخوام کنکور ادبیات شرکت کنم. فقط دروس عمومی رو باید ترمیم معدل کنم؟

  1. سلام
   هر درس تخصصی و عمومی که کم شدی ترمیم کن با ترمیم معدل دیماه

  2. سلام
   من دیپلم تجربی دارم و سال 96 گرفتم و نظام قدیم هستم
   میخوام کنکور ریاضی شرکت کنم، میخواستم بدونم تاثیر سوابق تحصیلی دروس تخصصی برای من به چه شکل میشه، چون دروس متفاوت با رشته ریاضی امتحان دادم

   1. دروس تخصصی ریاضی هایی که با تجربی فرق داره باید نهایی شرکت کنید براشون

    1. اگه شرکت نکنم چه اتفاقی میفته؟
     از دست میدم درصدشو یا اینکه کل اون درس از درصد کنکورم محاسبه میشه؟

     1. برات تاثیر نهایی اون درس در کنکور معادل نمره ۰ محاسبه میشه و این بده

 137. سلام خوبید
  یک سوال داشتم کسی که توی کلاس استادی برای زیست شرکت کرده بعد از تموم شدن کلاس اگر انرژی و توانایی خوندن داشت و حداقل ۶۰ درصد یا بیشتر رو از کلاس متوجه شد
  چند سوال داشتم
  ۱)باید بره سراغ کتاب و بعد تست؟
  ۲)چه تعداد تست آموزشی بزنه از اون مبحث؟
  ۳)چقدر باید روی کتاب وقت بزاره بعد از کلاس؟
  ممنون میشم که پاسخ بدید
  ماه باشید🌙🌼

  1. وقتی در کلاس بودی
   برای تقویت خودت جزوه همون استاد کار کن و نه درسنامه دیگری
   بعدش هم تست های خوده استاد و در آخر بصورت پوششی و لا به لای سایر مباحث برگرد بیا روی تست از سایر منابع برای تنوع

 138. سلام وخدا قوت.بنده دیپلم تجربی قبل ۸۴ هستم.برای شرکت مجدد در کنکور تجربی دروس اختصاصی هم باید ایجاد سابقه بشه؟متشکرم.

 139. سلام استاد
  پیرو مصوبه جدید سازمان:در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ و بعد از آن، برای داوطلبانی که سابقه تحصیلی ناقص دارند و یا کلاً سابقه تحصیلی ندارند، سهم نمره کل سابقه تحصیلی به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب در گروه درخواستی اعمال می شود و نمره آزمون اختصاصی جایگزین آن نخواهد شد

  الان برای دیپلم قبل 84 هم دروس تخصصی و هم عمومی باید امتحان داده بشه سوال اینه که فقط سال دوازدهم رو باید امتحان بدیدم ؟

 140. سلام وقت بخیر
  من دیپلم انسانی نظام جدید دارم و تیر میخام کنکور تجربی بدم
  اینکه فقط دروس عمومی لحاظ میشه برا معدل
  یعنی دروس مشترک شامل هویت نمیشه چون تو انسانی ما هویت نداریم
  سوالم اینه برا ترمیم باید هویت هم بدم؟

 141. سلام وقت بخیر. دو تا سوال دارم لطفا رهنمایی بفرمایید. 1- برای امتحانات ترمیم معدل دی شرکت کنم بهتره یا خرداد؟ 2- ایا مصوبه تاثیرمستقیم معدل که 40 درصد هست حتما اجرایی میشه یا هنوز ممکنه در مااههای بعد بگن که تاثیر مستقیم معدل لغوشده و همون تاثیر مثبته؟ از یه طرف میگم اگر دی ترمیم بزنم اما بعدش بگن که تاثیر قطعی معدل برای کنکور تبر برداشته شده خب در این صورت وقت و هزینه ای که کردم هدر رفته. و از طرف دیگه اگر خرداد بخوام ترمیم بزنم که خب ماه پایانی هست و اون موقع جمع بندی کنکور سخت میشه. چیکارکنم؟ چون مدرسه بزرگسالان که پرسیدم گفتن همه دروس رو باید یکجا امتحان بدم و نمیشه یه تعدادی دی ترمیم بدم و یه تعدادی خرداد.

  1. سلام

   بهتره دی ماه ترمیم کنید تا کنکور تیر با خیال راحت باشید

   به نظر من حداقل امسال اجرایی میشه و اگرچه کلی عیب و ایراد بهش میشه گرفت

 142. سلام استاد
  ببخشید نمره معدل کل نهایی مهمه یا نمره نهایی هر درس؟