مشاوره خصوصی علیرضا افشار
برنامه ریزی تحصیلیبرنامه ریزی تحصیلیویدیو

با چه نمره ای در ترمیم معدل شرکت کنیم؟

از چه نمره ای پایین تر و بالاتر باید در ترمیم نمره شرکت کنیم؟

متاسفانه تاثیر معدل در کنکور قطعی است. همین امر وضعیت درس خواندن را برای دانش آموزان سخت‌تر کرده است. در این میان یکسری اخبار و اطلاعات اشتباه نیز در فضای مجازی و رسانه به دانش آموزان داده می‌شود. یکی از این خبرهای اشتباه این است که برای مثال، نمره هجده در کنکود یک عدد مشخصی تراز و درصد می‌دهد! چیزی که واضح است این است که هیچ وقت نمی‌توان به طور قطعیت در مورد نمره و تراز صحبت کرد. همانطور که نمی‌توان برای  آزمون‌های آزمایشی گفت که ۳۰ درصد چقدر تراز می‌دهد، در مورد نمره نهایی و تاثیر آن در کنکور نمی‌توان عدد و ارقامی را مشخص کرد. چرا که عدد و ارقام تراز بستگی به جامعه آماری افراد شرکت کننده در آزمون کنکور دارد.

در ترمیم معدل را ساده انگاری نکنید

اما نکته‌ای که وجود دارد این است که نباید ترمیم معدل را ساده انگاری کنیم. یعنی به آن اهمیت ندهید. دانش آموزانی هستند که به ما مراجعه می‌کنند و می‌گویند که ما تو فلان درس نمره ۱۶ را گرفته‌ایم. خوبه دیگه در کنکور تاثیر زیادی نداره پس در نتیجه در ترمیم معدل شرکت نکنیم!

همانطور که پیش‌تر گفته شد، نمرات امتحان نهایی ۴۰ درصد در کنکور تاثیر مستقیم دارد به همین علت نمی‌توان به صورت دقیق گفت که چه نمره‌ای باید ترمیم معدل بخوره و چه نمره‌ای نیاز به ترمیم معدل ندارد.

از ترمیم معدل غول نسازید!

نکته بعدی که برای ترمیم معدل وجود دارد این است که نباید از آن غول بسازید! و با برنامه ریزی برای ترمیم معدل به موفقیت در آن برسید.

برای درک این نکته یک مثالی را شرح می‌دهیم. اگر یک دانش آموزی در درس دین و زندگی ۵۰ درصد بزند و در درس ریاضی نیز ۵۰ درصد بزند به یک میزان تراز نمی‌دهد. چیزی که واضح است این است که ۵۰ درصد دینی را خیلی از افراد می‌توانند بزنند اما ۵۰ درصد ریاضی ارزش بیش‌تری دارد. چرا که افراد زیادی نمی‌توانند ریاضی را ۵۰ درصد بزنند. اگر حتی فرد در ترمیمم معدل نمره درس دینی خود را به ۱۹ برساند، این نمره برای او نمی‌تواند تراز بالایی بیاورد. چرا که خیلی از افراد می‌توانند ۵۰ درصد دینی بزنند.

نتیجه گیری نمره و درصد در کنکور

از مثالی که بالاتر شرح دادیم واضح است که نمره در تراز دهی تاثیر کم‌تری دارد و در دروسی مانند دین و زندگی که اکثر افراد درصدهای بالایی در این درس دارند تاثیر زیادی در تراز دهی ندارند. بنابراین درصد تاثیر بیش‌تری در ترازدهی دارد. اما در دروس تخصصی ترمیم معدل بیش‌تر تاثیر دارد. چرا که نمره به دست آوردن از درصد گرفتن راحت‌تر است. پس اگر فرصت ترمیم معدل دارید این کار را انجام دهید.

برای چه نمره‌ای ترمیم معدل انجام دهیم؟

نمره نهایی دروس عمومی از ۴۰ درصد تاثیر مستقیم در کنکور ۲۶ درصد را شامل می‌شود. پس با چه نمراتی در ترمیم معدل شرکت کنیم؟

برای دانش آموزانی که نمرات خوبی دارند:

توصیه می‌کنیم نمرات زیر ۱۹.۵۰ ترمیم معدل انجام دهند.

برای دانش آموزانی که نمرات پایینی دارند:

اما اگر دانش آموزی معدل ۱۰ یا ۱۱ دارد بهتر است اگر درس زیر ۱۷ دارد ترمیم کند.

ب چه نمراتی در ترمیم معدل دروس اختصاصی شرکت کنیم؟

برای دروس اختصاصی اگر نمره‌ای پایین‌تر از ۱۸ یا ۱۸.۵۰ داشتید، توصیه می‌کنیم ترمیم معدل انجام دهید.

در نمرات ترمیم معدل وسواس نداشته باشید

اما دانش آموزی تمام نمراتش ۱۹.۵۰ یا ۲۰ است و یک نمره ۱۸ دارد نیاز نیست حتما ترمیم معدل ذاشته باشد. می‌تواند ترمیم معدل انجام ندهد. ما زیاد موافق ترمیم معدل برای این افراد نیستیم. هرچند که نمره نهایی تاثیر مستقیم در کنکور دارد. اما برای یک درس نیاز نیست خودتان را در چالش ترمیم معدل قرار دهید.

توصیه آخر در مورد نمره ای که با آن باید در ترمیم معدل شرکت کنیم

متاسفانه تاثیر معدل در کنکور قطعی است. همین امر وضعیت درس خواندن را برای دانش آموزان سخت‌تر کرده است. چیزی که واضح است این است که هیچ وقت نمی‌توان به طور قطعیت در مورد نمره و تراز صحبت کرد. نمرات دروس نهایی تاثیر ۴۰ درصدی در کنکور دارند. برای همین منظور توصیه می‌کنیم برای دروس اختصاصی اگر نمره‌ای پایین‌تر از ۱۸ یا ۱۸.۵۰ داشتید، توصیه ترمیم معدل انجام دهید.  و برای دروس عمومی، برای نمرات زیر ۱۹.۵۰ ترمیم معدل انجام دهید. هینطور برای اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد میشود مطالب زیر را نیز مطالعه کند:

مطلب پیشنهادی اول: آخرین بخشنامه ترمیم معدل و ایجاد سوابق تحصیلی کنکور ۱۴۰۲ (نظام قدیم و جدید)

مطلب پیشنهادی دوم: در ترمیم معدل کنکور 1402 شرکت کنیم یا نه؟

مطلب پیشنهادی سوم: چگونه از تغییرات و چالش های کنکور 1402 فرصت بسازیم؟

ویدیو توضیحات تکمیلی استاد افشار در مورد نمره مناسب برای شرکت در ترمیم معدل

دانلود ویدیو آموزشی

مرکز مشاوره تحصیلی علیرضا افشار
مشاوره تلفنی/حضوری کنکور (با شخص علیرضا افشار)
ارسال پیام در اپلیکشن واتساپ و ایتا

۰۹۳۵۸۹۶۰۵۰۳

مشاوره رایگان کنکور (عمومی)

نوشته های مشابه

81 دیدگاه

 1. سلام استاد وقتتون بخیر
  ببخشید استاد من رشته تجربی هستم فارغ‌التحصیل ۱۴۰۱
  فقط نمره ریاضیم ۱۸/۵ هستش و سلامت وبهداشت ۱۷/۲۵ بقیه نمراتم ۱۹/۲۵ وبالاتر هستن
  میخواستم ازتون بپرسم که نیازی هست من درترمیم معدل شرکت کنم برای کنکور ۱۴۰۲ ؟
  ممنون میشم پاسخ بدین🙏🏻🙏🏻

 2. سلام استاد خسته نباشید ممنون از مطالب درجه یک شما
  من فارغ التحصیل رشته تجربی 1401 هستم معدل کتبی دیپلم تجربیم 19.47 هست اما میخوام برای 1402 کنکور ریاضی بدم و شرایط تغییر دیپلم به ریاضی و تطبیق هم ندارم میخواستم بدونم در مدت باقی مونده با توجه به اینکه یکسری از مطالبو کار کردم میتونم بدون دیپلم ریاضی رتبه سه رقمی ریاضی رو بیارم یا باید حتما دیپلم ریاضی داشته باشم، اگه لطف کنید راهنماییم کنید با تشکر 🙏🙏

  1. سلام
   شاخه ریاضی و فیزیک از دوازدهم امتحان بدی تا سوابق نهایی داشته باشی
   بعدش هم استارتت بزن برای کنکور
   در رشته ریاضی شانس کسب رتبه خوب بیشتره

   1. باسلام خدمت استاد عزیز،من فرهنگی هستم سالهاست که آرزوی شرکت درکنکورتجربی وقبولی دررشته پزشکی رادرسرمی پرورانم.ولی به خاطر مشغله زندگی و تدريس آدرس دورشدن.من دیپلم نظام قدیم دانشسرای تربیت معلم سال۱۳۷۳ رادارم دوسال تجربی خواندم ودوست دانشسرای تربیت معلم.وبعدا لیسانس آموزش ابتدایی گرفتم.چطور می توانم تطبیق واحدداده ودیپلم نظام جدید بگیرم و درکنکورتجربی شرکت کنم الان ۴۶سال عمردارم.پشتکارم عالی است. به نظرتان چگونه می توانم؟راهنمایی بفرمایید

    1. سلام خدمت شما همکار گرامی
     باید همه دروس پایه دوازدهم بچه های نظام جدید اول امتحان بدید و با معدل بالا پاس کنید

 3. سلام استاد خسته نباشید،من فارغ التحصیل رشته تجربی ۱۴۰۱هستم.من معدلم ۱۳.۶۴ شد و خب توی درسای عمومی مخصوصا نمرات زیاد جالبی کسب نکردم.قضیه ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی رو میدونم.چون فارغ التحصیلم برای خرداد تصمیم گرفتم ک ترمیم کنم.استاد من به دلایلی تا اینجا خوب نتونستم بخونم،شاید میشه گفت اصلا هیچی نخوندم.به نظرتون اگه پای کار بیام و درسا رو بخونم( میخوام کنکور ریاضی بدم و دی هم ثبت نام کردم) میتونم تو رشته ریاضی یه رتبه ای بیارم ک یکی دانشگاه های شهر تهران قبول شم؟؟من دسترسی به هیچ مشاوری ندارم متاسفانه.ممنون میشم ب ایمیلم جواب بدید

  1. کسی به آینده دور فکر کنه زمان حالش جالبت نیست و اونو از دست میده
   حال هم که از دست بره دیگه آینده خوبه که هیچ حتی متوسط هم نمیاد برات
   بچسب به الان وقت زمان حال و برنامه خوب بریز برای الان

   1. ممنونم استاد.میدونم من توانایی و قدرتشو دارم که درسمو خوب بخونم،فقط اعتماد بنفس کمی دارم.استاد به نظرتون دخترا هم میتونن توی رشته های مهندسی درس بخونن و در اینده هم چیزی بشن؟از لحاظ علمی میتونن حرفی برای گفتن داشته باشن.

    1. سلام
     چرا که نه
     دانشگاه خوب برو . رشته متناسب با علاقه برو
     دخنر و پسر نداره . الان بازار کار برای همه برابره

     1. بله درست میفرمایید،استاد یه سوال دیگه هم داشتم اگر امکانش هست جواب بدید.من از پک راه ابریشم الا استفاده میکنم،برای همه درسام.چون رشتمو تغییر دادم ( ریاضی).و تعداد فیلمای این پک زیاده.تعدادی رو تا الان نگاه کردم و ب نظرم خوب بوده و احساس میکنم درسارو فهمیدم.این پک کلا ازمون و تست و درسنامه و همه چی داره تقریبا،به نظرتون نیاز هست ک من کتاب تست دیگه هم تهیه کنم؟
      این که بالا گفتم هیچی نخوندم منظورم همین ندیدن فیلمای تدریس بود و اینکه به خاطر مشکلاتی ک برام پیش اومد نتونستم برسم.استاد کلا کتابای این پکو خریدم و کلی تست هم داره.به نظرتون از الان بخونم و ازمونای موسسات دیگه رو بدم و تستاشونو کار کنم ،نیازی ب کتاب تست دیگه پیدا نمیکنم؟

     2. سلام
      بعد از هر فیلم سعی کن تست اش بزنی
      همه تلاشت بذار اگر دیدی وقت تنگه و سختت شده حداقل بخشی از کار آموزش با کتاب کمک درسی در بیاری

     3. سلام
      من نمراتم اینطوری هستش و رشته پزشکی میخوام کدوم درسا رو باید ترمیم کنم
      فارسی۱۵.۵
      شیمی۱۷.۵
      زیست۱۸.۵
      فیزیک۱۵.۷۵
      ریاضی۱۸.۵
      عربی۱۸.۲۵
      سلامت وبهداست۱۸.۵
      علوم اجتماعی۱۸
      زبان۱۶.۵
      دینی۱۷

 4. سلام استاد من رشته انسانی هستم معدل کتبیم شده 13.62 معدل کلم شده 18.50 حالا خیلی استرس دارم هیچی نخوندم دارم از بین می رم وقتی یاد تاثیر معدل می فتم انگار دارم می می رم نمراتم رو براتون می فرستم بگید چیکار کنم

  تاریخ: 17.75
  دینی :16.75
  ریاضی: 8
  سلامت و بهداشت: 11.75
  فلسفه:17.25
  جامعه شناسی: 16.50
  جغرافیا:16.25
  زبان :7
  عربی : 13.50
  فارسی:12.50
  علوم و فنون:14.75

  خیلی اعصابم خورد شده فقط می خوام کنکور بخونم ولی دو دل هستم چیکار کنم می ترسم کنکور خوب بدم ولی معدل ترازم بیاره پایین رشته ای که می خوام فرهنگیان خیلی استرس دارم نمی دونم ترمیم بکنم یا نه اصلا نمی دونم

  1. سلام اقای افشار توروخدا جواب بدین من فارغ التحصیل 1401 هستم، الان تازگیا برا کنکور خوب میخونم و برنامه ریختم ولی کل درسامو باید ترمیم کنم متاسفانه یا خوشبختانه😬 من درس ریاضی پارسال نهایی رو افتادم و ترمیم خرداد میخوام ثبت نام کنم لزومی نداشته ک پاسش کنم درسته همون نمره خرداد میشه رفت داد اره؟؟؟
   و اینکه من خیلییی نگران و استرس دارم و میخوام سال دیگه دانشگاه برم، چیکار کنم ک هم جمعبندی کنم هم ترمیم بخونم خیلی سخته میدونم اما فقط یادم ب شما بود ک بهتون بگم راهرارتباطی رو در تلگرام نداشتم، من مشاوره هم ندارم 😢

   1. سلام
    طبق قانون فعلی اجازه ترمیم نداری
    چون درس افتاده داری

 5. سلام استاد نمرات من
  ادبیات ۲۰ عربی ۲۰ زبان ۱۹ دینی ۱۹ هویت ۱۹ شیمی ۱۸/۲۵ ریاضی ۱۸ فیزیک ۱۷/۷۵ زیست ۱۵/۷۵ سلامت ۱۵/۵ شد و معدلم با ضرایب جدید ۱۸/۵۸ شد. فرصت ترمیم معدل برای دینی و هویت و زبان باقی مونده بنظرتون با اینکه ۱۹ گرفتم ترمیم کنم؟ و اینکه با این نمرات امیدی برای رشته های پیراپزشکی خوب هست؟

  1. سلام
   نمره زیر ۱۸/۵ ترمیم کن و ۱۹ و بالاتر اصلا اشتباهه و ریسک تکرار همون نمره داره

 6. سلام استاد وقت بخیر
  من تغییر رشته ایم از ریاضی به تجربی
  عربیم 20
  زبان ( 18.25 ) کلا توی این درس خوب نیستم
  ادبیات 19
  بقیه رو باید ترمیم و ایجاد سابقه کنم
  ب نظرتون زبان رو هم ترمیم کنم ؟

   1. استاد یه سوال دیگه الان منی که دیپلمم ریاضیه میخوام کنکور تجربی بدم باید چیکار کنم ؟؟ ترمیم کنم یا دیپلمم مجدد بگیرمم

    1. اگه همه درس هات خرابه نمره اش دیپلم مجدد بگیر
     اگر نه ایجاد سابقه

 7. سلام استاد بزرگوار ، شما قبلا گفتین که برای سلامت و بهداشت نیازی نیست ترمیم انجام بدیم چون که درسش تو کنکور نیست! من همه ی نمراتم تقریبا خوبه به جز سلامت که 16/75 شده ، واقعا لازمه براش ترمیم بزنم؟

  1. اون برای زمانی بود که بخشنامه تاثیر معدل نیومده بود
   الان که اومده ۳ ماه این دو درس بهداشت و هویت هم تاثیر دارند و نمره شما هم برای اونا جالب نیست

 8. سلام استاد وقتتون بخیر خواهش میکنم منو راهنمایی کنید. من ترمیم معدل دی ماه درس ادبیات شرکت کردم و سر جلسه برگه ای رو از جیب من درآوردند که هیچ ربطی به امتحان ادبیات نداشت و الان که کارنامه اومده اونو برام صفر رد کردند و جلوش نوشتند مردود.آیا من میتونم خرداد هم ثبت نام انجام بدم برای این درس؟ اگه نمیشه جایی هست که برم پیگیری کنم و درخواست ترمیم مجدد بدم؟

 9. سلام استاد وقتتون بخیر
  تورو خدا جواب بدید من سردرگمم
  کدوم درس رو نهایی ترمیم کنم وهدف آینه که پزشکی ودندون بیارم
  عربی ۱۸.۷۵
  زمین ۱۸
  فیزیک ۱۸
  شیمس ۱۸.۷۵
  ریاضی ۱۹.۵
  دینی سوم ۱۹
  دینی پیش ۱۴

  1. نمرات در کل خوب هسند بجز اون دینی پیش که اگر فرصت ترمیم داری انجام بده و اگر نداری به کمک با درصدهای بالاتر جبرانش کن

 10. سلام من نمرات نهایی ام فارسی ۱۶ عربی ۱۸ زبان ۱۵.۵ دینی ۱۶ زیست ۱۷ ریاضی ۱۷ هستش ، سهمیه ۵ درصد هم دارم ، اگه درصدهاي کنکورم بالا باشه میتونم دندونپزشکی روزانه قبول بشم ؟

  1. درصد بالا سخته بیاری ولی اگر دل به کار بدی و عالی باشی موفق میشی

 11. با سلام
  من دیپلم ریاضی و پیش دانشگاهی انسانی دارم. و الان قصد شرکت در کنکور ریاضی دارم. لازم هست برای ایجاد سابقه‌ی دوازدهم ریاضی اقدام کنم؟
  ممنونم

 12. سلام خسته نباشید معدل کتبی من 17.43است و نمره سلامت و بهداشت17و علوم اجتماعی16.5 هس بخاطر ضرایب کمه این دو درس و تاثیرشان لازمه ک تو ترمیم معدل شرکت کنم برای این دو درس

 13. سلام استاد. من رشتم کامپیوتره. شاخه فنی و حرفه‌ای، سال دهم.
  یه سال تجربی سمپاد خوندم و امسال رو تکرار پایه کردم
  تصمیم گرفتم دروس ریاضی رو کنار رشته خودم داشته باشم. کنکور ریاضی شرکت کنم تا بتونم وارد یکی از دانشگاه های برتر بشم.
  من به راهنمایی نیاز دارم. اگر توصیه‌ای هست بفرمایید.
  ضمنا یه برنامه کلی هم می‌خوام. می‌خوام تا قبل تابستون دروس دهم ریاضی رو یه تموم کنم (فیزیک شیمی و ریاضی۱ رو قبلا خوندم، فقط هندسه هست که نخوندم). نمی‌دونم دقیقا باید چیکار کنم و چقدر وقت بذارم

  1. سلام
   تشریحی عالی دروس تخصصی پایه ۱۰ داشته باش
   بعدش هم شروع درست و حسابی کن روی تست زنی از ریاضی و فیزیک و شیمی دهم
   کنار هم اینا برنامه بنویسی مقدماتی سی پلاس پلاس داشته باش

   1. سلام خسته نباشید
    ضرایب درس ها تغیر کرده و همگی بیشتر شده مثلا من سال ۱۴۰۰ نمره هام نسبتا خوبه ، عمومی هام ۱۶ ۱۷ ۱۸ ک الان درس های عمومی بیشترین ضریب دارن من اون موقع با این نمره ها و ضریب اون سال ،معدلم شد ۱۴/۶۶ . اما اگه مثلا نمره هام بهتر نشه ضرایب امسال برام لحاظ میشه؟
    میخوام ببینم من این نمره ها و معدلم با ضریب قبلا این شدع الان ضرایب تغیر دادن بیشتر شده اگه نمره های من ثابت بمونه ضرایب امسال ک بیشتره برام لحاظ میشه ک معدلم بیشتر شه؟

    1. سلام
     همه چیز برای شما با قوانین کنکور امسال محک می زنند و در نظر میگیرند

  2. سلام ممنونم
   درس هویت ک تو کارنامه انسانی ها نیست منطورتون مطالعات فرهنگیه ؟ ک ۱۴۰۰ نهایی نبود

 14. تشکر از پاسخ برق آسای شما!
  «…تشریحی عالی دروس تخصصی…» متوجه نشدم؟!

  1. یعنی برای حل تست عجله نکن
   تشریحی قوی اول کار کن حسابی و بعد بیا روی تست

  2. درس هایی که نمیخایم ترمیم کنیم
   بازم ضریب امسال برا همون درس اعمال میشه که با مابقی درسا توی معدل تاثیر بذاره

 15. سلام استاد.خداقوت.من می خواستم فیزیک سوم و فیزیک پیش دانشگاهی ترمیم کنم. موقع ثبت نام ترمیم باید برای فیزیک پیش هم ثبت نام کنم؟

  1. هر درسی که نمره ات بهتر بشه از پیش برای اونم میذارند
   ثبت نام ترمیم فقط یدونه اس

 16. استاد سلام وقت بخیر من فارغ التحصیل تجربی سال ۹۵ هستم برای سلامت بهداشت و هویت باید امتحان بدم که سابقه ایجاد بشه یا براما تاثیری نداره ؟

  1. برای شما تاثیری نداره و ۴۰ درصد شما با درس های نهایی خودتون تشکیل میشه

 17. سلام استاد، خسته نباشید…

  فارسی: 18/5
  شیمی: 19/25
  زیست: 19/5
  علوم اجتماعی: 18/5
  فیزیک: 17/75

  به نظر شما، برای همشون☝️ ترمیم معدل انجام بدم؟

 18. سلام من ۱۴۰۱نهایی دادم یک درس ر مردود شدم شهریور دادم قبول نشدم دی دادم قبول نشدم مدرسه بزرگسال ثبت نام کردم آن درس را خرداد ۱۴۰۲امتحان بدم من الان دیپلمم کامل نیس نمیتونم زمین معدل بزنم؟

  1. اول باید درس افتاده پاس کنی و بعدش اگر خواستی چیزی ایجاد سابقه یا ترمیم کنی

 19. سلام استاد وقتتون بخیر ممنون میشم جواب بدین من سال ۹۲ دیپلم گرفتم و سال ۹۳ پیش دانشگاهی و رشتم ریاضی بوده، برای ۱۴۰۲ میخوام کنکور تجربی بدم
  دینی سوم ۱۹.۷۵
  زبان فارسی سوم ۱۸.۷۵
  ادبیات ۱۸.۷۵
  عربی ۱۸.۷۵
  زبان ۱۹.۷۵
  فیزیک سوم ۱۸
  شیمی ۱۸.۵
  جبر و احتمال ۲۰
  هندسه ۱۸.۵
  حسابان ۲۰
  زبان فارسی پیش ۲۰
  دینی پیش ۱۹.۵
  دیفرانسیل ۱۹.۲۵
  فیزیک پیش ۱۷.۵
  وقت برای ترمیم هم ندارم واقعا، این نمرات نیاز به ترمیم دارن به نظر شما با توجه به نبود وقت کافی؟ لطفا راهنماییم کنین ممنونم

  1. سلام خوبن
   ارزش نداره وقت بدی به ترمیم
   برای کنکور فقط وقت بذار

   1. ممنون که جواب دادین ببخشید یه سوال دیگه هم دارم میشه به دندونپزشکی دولتی رسید با این نمره ها ولی درصد بالا توی کنکور؟

    1. نمره کم داری برای نهایی از اون طرف درصد بالا نیاز داری
     باید ی تعادل به وجود بیاری بین این دوتا

 20. سلام خسته نباشید استاد یه سوال داشتم
  اینک میگن معدل 40 درصد تاثیر مثبت داره دقیقا یعنی چی مثلا اگه من فلسفه 40 درصد بزنم تو کنکور با فرض اینک 40 درصد هم معدل تاثیر داره با هم میشن 80 درصد؟
  یعنی اگ فلسفه م 20 باشه کنکورم 40 بزنم درصدی ک زدم میشه 80؟

  1. تاثیر مثبت یعنی هیچی
   تاثیر مستقیم که امساله یعنی همه چی

   هرچقدر نمرات نهایی بالاتری کسب کنی موفق تری

 21. سلام استاد ممکنه قبل از اعلام نتایج کنکور معدل ترمیم شدمون روبهمون بگن یا همزمان بااعلام نتایج میبینیم

  1. نمرات ترمیم شده قبل از اعلام نتایج کنکور خواهی دید ولی ایسنکه این نمرات چقدر تاثیر گذاشته روی کنکورت در کارنامه ای که مرداد میدن میشه دید

 22. سلام معدل ترمیم شدمون‌رو قبل از اعلام نتایج کنکور میفهمیم یاهزمان با اعلام نتایج

    1. قبل از پرینت کارت ورد به جلسه سوابق تان را تایید می کنید احتمالا …

 23. سلام
  من نمراتم اینطوری هستش و رشته پزشکی میخوام کدوم درسا رو باید ترمیم کنم
  فارسی۱۵.۵
  شیمی۱۷.۵
  زیست۱۸.۵
  فیزیک۱۵.۷۵
  ریاضی۱۸.۵
  عربی۱۸.۲۵
  سلامت وبهداست۱۸.۵
  علوم اجتماعی۱۸
  زبان۱۶.۵
  دینی۱۷

 24. سلام و خسته نباشید جناب افشار و تیم مشاوره عالی تون
  می خواستم ببینم اگه من الان امتحان نهایی ثبت نام کنم و شرکت نکنم شانس یه بار ترمیم معدلم سوخته؟
  و ممکنه سال بعد یه قانون دیه بیاد بشه دوباره ترمیم کرد؟

  1. سلام
   یک بار نهایی امتحان بده و بعدش برو سراغ ترمیم سال بعد اگر خوب نبودی
   اگرم هم ترمیم خوب نخوندی سر جلسه حاضر نشو تا یکبار دیگه بهت اجازه ترمیم بدهند

  2. مرسی استاد
   ببخشید ولی درست متوجه نشدم
   یعنی هر سال میشه که یک بار ترمیم کرد؟
   یا نه کلا یه بار فقط میشه؟
   یه توضیح کلی میدین

   و بعد این که پس ثبت نام کنم شرکت نکنم شانسمو باز دارم.؟

   1. کلا برای هر درس فقط یکبار میشه ترمیم کرد ولی تاثیرش تا سال های بعد هم پابرجا خواهد بود

    1. خسته نباشید
     منظورتون از پیام اول که گفتین اگه خوب نخوندین سر جلسه حاظر نشین چیه؟

     من دیپلم 1400 هستم

     1. سلام
      آموزش و پرورش هر چیزی که مناشر کرده درباره قوانین اینجا من و همه مشاوران همان را خبررستنی کردیم
      اول قرار خودشون بود که حذف درس بذارند و بعد نذاشتند

 25. سلام وقت بخیر
  گفتن که هر کنکور 2 سال تاثیر داره
  یعنی می شه من بتونم از نتیجه کنکور 1402 استفاده کنم به همراه ترمیم معدل سال 1403 برای ورودی های 403؟

 26. سلام خسته نباشید استاد
  می خواستم بدونم اگه همه دروس عمومی برا امتحان نهایی خراب باشن شما کدوم ها رو توی اولویت قرار میدید برای ترمیم
  هر کدوم از دروس عمومی چند درصد از این 26 درصد رو به خود اختصاص میدن؟
  و این که پیشنهادی (از نظر نحوه مطالعه یا توصیه منابع) دارید برای کسب نتیجه بهتر در ترمبم معدل میشه لطفا بگید؟

  1. سلام
   سهم تاثیر عمومی از تخصصی در بحث تاثیر قطعی معدل خیلی خیلی بیشتره و باید تمرکز خودت بذاری روی آنها
   اینکه کدوم مهمتره خیلی ملاک نیست
   ببین کدوم شما نمره کم آوردی
   منبع برای ترمیم عمومی ها سیر تا پیاز گاج اکی هست

 27. سلام وقتثبت نام برای ترمیم معدل خرداد
  تا چه وقتی هست
  بعضی جاها گفتن تا اتمام بهمن بوده و تمام شده
  بعضی جاها نوشتن از اردیبهشت ماه شروع میشه.
  کدومش درسته؟

  1. گفتن بعد از عید هم سیستم برای ثبت نام ترمیم نمره در مدارس بزرگسالان بازه

 28. سلام نمراتم رو مینویسم اونایی که نیاز به ترمیم داره به من بگید

  فارسی : ۱۹.۲۵

  عربی : ۱۹.۲۵

  دینی : ۲۰

  زبان : ۱۹.۵

  زیست : ۲۰

  فیزیک : ۱۸.۷۵

  شیمی : ۲۰

  ریاضی : ۲۰

 29. سلام استاد وقت بخیر
  من فارق التحصیل نظام قدیم هستم و میخوام در کنکور شرکت کنم.نمرات نهایی هم سال سوم و هم پیش دانشگاهی من تو بعضی دروس خییلی پایین هست.از آموزش و پرورش ک سوال کردم گفتن باید دیپلمت رو به نظام جدید تغییر بدی و بعدش دروس دوازدهم رو ترمیم کنی
  درسته؟؟؟

  1. سلام
   اگر قدیم باشی که باید دیپلم در نظام جدید بگیری
   اگر سالی واحدی باشی نیازی به اینکار نیست و میتونی همان ها ترمیم کنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا