مشاوره خصوصی علیرضا افشار
برنامه ریزی تحصیلیبرنامه ریزی تحصیلیمشاوره صوتی

با معدل نهایی و نمره ترمیم معدل پایین میشه تو کنکور موفق شد؟

ناراحتی از خراب کردن امتحان نهایی ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی

نمره پایین با وجود تاثیر معدل 40 درصد چقدر تاثیر گذار است؟

یکی از سوالات پر تکرار دانش آموزن و فارغ التحصیلان از ما می‌پرسند این است که، تاثیر نمراتی که به هر دلیلی نمرات ضعیفی در آن‌ها داشته‌ایم به چه صورت خواهد بود؟ و تا چه اندازه ما را برای رسیدن به اهدافمون دور می‌کند؟ همچنین برای جبران آن چه درصدهایی باید در کنکور داشته باشیم؟

به طور کلی ما هیچ سند و مدرکی که نشان دهنده تاثیر ۴۰ درصدی نمرات در کنکور باشد را تا به امروز نداشته‌ایم. در نتیجه آن موسسات و مشاورانی که یک سری جداول و نمودار را به شما نشان می‌دهند و می‌گویند که اگر فلان نمره را نداشته باشید نمی‌توانید در فلان رشته قبول شوید، کذب هستند. هیچ نمودار و جدولی در این زمینه وجود ندارد. اما در این مقاله ما می‌خواهیم منطقی‌تر صحبت کنیم تا شما آرامش خود را حفظ کنید و آن استرس از شما دور شود و امیدوار باشید. در نهایت انگیزه به دست آورید تا در کنکور تیر ماه به نتیجه مطلوب خود برسید.

میانگین کلی نمرات دروس اختصاصی و عمومی در امتحانات نهایی

ابتدا به نمرات میانگین دروس نهایی برای دروس اختصاصی و عمومی یک نیم نگاهی بی‌اندازیم. ‌خیلی از این دروس نمرات قبولی و چه بسا نمرات خوب قبولی را نیز دارند. برای مثال درس دین و زندگی که در تمام رشته‌ها وجود دارد میانگین خوبی را دارد. یا درسی مانند ادبیات فارسی نیز میانگین خوبی را دارد. حتی درس‌هایی مانند ریاضی، فیزیک و هندسه یا هر درسی که به نظر شما هر درسی ک سخت به نظر می‌رسد مانند فلسفه و علوم و فنون میانگین قبولی خوبی داشته‌اند. اما وقتی میانگین درصدهای کنکور سال‌های اخیر را بررسی می‌کنیم،‌ متوجه می‌شویم که میانگین آ‌ن‌ها بسیار پایین است.

اگر شما بتوانید در دروس کنکور با تلاش بیش‌تر درصد بهتری در دروس کسب کنید، در واقع در عمل نمره تراز بالاتری به شما تعلق می‌گیرد. نمره تراز چیزی است که شما را با دیگران مقایسه می‌کند. درواقع حتی اگر تعداد معدلین ۱۹، ۲۰ در کنکور زیاد باشد، نمره تراز است که در کنکور داوطلبان را با یکدیگر مقایسه می‌کند. درواقع به عبارتی دیگر، ملاک رتبه بندی در کنکور، درصدهای شما است. شاید ۱۰ نفر معدل ۲۰ وجود داشته باشد اما رتبه بندی آن‌ها در نهایت با توجه به درصدهای آن‌ها خواهد بود.  با توضیحاتی که دادیم حالا می‌توانیم پاسخ پرسشی را که در ابتدا مطرح شد را بدهیم.

آیا نمرات کم امتحانات در کنکور تاثیر دارد؟

اکثر دانش آموزان پایه دوازدهم که فرصت ترمیم معدل ندارند، بیش‌تر از سایر داوطلبان نگران تاثیر معدل بر کنکورشان هستند. با صحبت‌هایی که پیشتر در مورد این موضوع داشتیم، می‌توانیم بگوییم اگر نمره یک درس شما ۱۴ است یا حتی پایین‌تر، می‌توانید با درصد بالا زدن در آن درس در کنکور، نتیجه دلخواه خود را بگیرید.

در واقع با درصد بالا می‌توانید نمره کم خود را جبران کنید. همانطور که گفته شد، معیار رتبه بندی در کنکور، درصد و تراز است. اگر شما در درسی نمره ۱۵ گرفته باشید اما درصد بالایی را در همان درس در کنکور کسب کنبد قطعا نمره بالایی خواهید داشت. همچنین برعکس این موضوع نیز وجود دارد. داوطلبی در درس نهایی نمره ۱۹ کسب کرده اما در کنکور آن درس را ۱۵ درصد می‌زند. این درصد کم با توجه به نمره بالایی که در آن درس دارد، نمی‌تواند تراز بالایی داشته باشد. درواقع نمی‌تواند رتبه خوبی به دست بیاورد.

همانطور که واضح است نمره درس هرچقدر بالا باشد یا هرچقدر پایین باشد، اگر درصد آن درس در کنکور بالا باشد نتیجه خوبی خواهید داشت. رتبه بندی در کنکور در نهایت با درصدی است که به دست آورده‌اید. نه نمره و معدلی که در امتحانات نهایی کسب کرده‌اید.

ناراحتی و استرس داوطلبان کنکور بعد از نمره پایین در ترمیم معدل

با وجود مطالب گفته شه دانش آموزان پایه دوازدهم که در امتحانات نهایی نمرات خوبی کسب نکرده‌اند، و نمی‌توانند آن را برای کنکور همان سال ترمیم کنند، نگران نباشند. آن‌ها می‌توانند در کنکور با کسب درصد بالا در همان درس، رتبه خوبی را به دست آورند.

اجازه ندهید که ناراحتی و استرس نمره پایین در ترمیم معدل شما که نهایت 40 درصد تاثیر دارد جلوی موفقیت شما در کنکور سراسری که همچنان تاثیر بیشتر و مهمتری را دارد بگیرد.

نکته مهم در مورد تاثیر معدل در کنکور و شرکت در آن

همانطور که قبلتر در مطلب با چه نمره ای در ترمیم معدل شرکت کنیم؟ نیز گفته شد هیچ جدول و نموداری وجود ندارد که مشخص کند اگر فلان نمره را در امتحانات کسب کردید و فلان درصد را در کنکور بزنید چه نمره ترازی خواهید داشت. اما متاسفانه برخی از افراد با این روش روحیه دانش آموزان را ضعیف می‌کنند.

واقعیتی که وجود دارد این است که، برای موفقیت در کنکور باید درصد بالایی داشته باشید تا بتوانید نمره تراز بالایی کسب کنید و در نهایت رتبه خوبی را به دست آورید. بهتر است این چند ماه باقی مانده در کنکور به بهترین نحو ممکن درس بخوانید. ذهن خود را درگیر نمرات کتبی نهایی نکنید. سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و در کنکور درصدهای بالایی را داشته باشید شاید در این مسیر مطالب انگیزشی کنکوری نیز بتواند به شما کمک کند.

مشاوره پیشنهادی : چگونه از تغییرات کنکور ۱۴۰۲ برای رتبه شدن فرصت بسازیم ؟

پادکست توضیحات تکمیلی استاد افشار در مورد  نمره پایین در امتحانات نهایی و ترمیم معدل

مرکز مشاوره تحصیلی علیرضا افشار
مشاوره تلفنی/حضوری کنکور (با شخص علیرضا افشار)
تماس تلفنی هر روز 9 الی 13 و 16 الی 20
ارسال پیام 24 ساعته در اپلیکشن تلگرام/ایتا

۰۹۳۵۸۹۶۰۵۰۳

مشاوره رایگان کنکور (عمومی)

نوشته های مشابه

87 دیدگاه

 1. اگر سابقه شما رو نمی‌دونستم فکر میکردم از علم کمتون تو مشاوره هست
  شما که قدمت مشاوره دادنتون به سال ۹۴ و تاثیر قطعی اونم نه چهل درصد میرسه به دانش آموزایی که با رتبه سه رقمی و معدل ۱۸ پزشکی قبول نشدن
  چطوری با این مقاله سراسر اشتباه بچه های مردم رو گمراه میکنید
  در کنکوری که میانگین ده درصد هست بله شما با درصد های معمولی هم تراز خوب و مثبتی میگیرید
  ولی در امتحان نهایی با میانگین ۱۷و خرده ای شما با نمره ۱۹ هم تراز خوبی نمیگیرید
  و قرار بر جبران نیست شما حتی همه درصد ها رو صد هم بزنید ۶۰ درصد قبولی رو کامل گرفتید و معدلتون بد باشه رتبه یک کنکور بشید شاید شانس قبولی تو دانشگاه های درجه سه پزشکی رو داشته باشید

  1. سلام
   من از سال ۸۷ مشاوره میدم
   اما نمیدونم شما سال ۱۳۹۴ کجا بودید و مستند تون چیه که این صحبت می کنید
   با رتبه ۳ رقمی و معدل ۱۸ هیچ جا پزشکی قبول نشدن کذب محض هست و تبلیغ برخی موسسات برای فروختن کتاب و پر کردن کلاس امتحان نهایی

   اگر مستندی داشتید ارسال بفرمایید تلگرام منشی بنده
   ممنون میشم ۰۹۳۵۸۹۶۰۵۰۳

   اما من قول دادم مستند بذارم از کسی که تشریحی کم شده ۱۴۰۲ ولی با درصد کنکور جبران کرد

   البته همان طور که منو میشناسیذ شدیدا مثل همه با تاثیر قطعی نمرات نهایی در کنکور مخالفم

   1. استاد این مقاله ای که نوشتید برای اونموقعی صدق میکرد که تاثیر معدل مثبت بود. الان که چهل درصد تاثیر قطعی داره و دروس عمومی هم از کنکور حذف شدن، ملاک سنجش دروس عمومی(که نصف درسها هم عمومی هستن) معدل نهایی هست دیگه….

    1. سلام
     این مقاله و ویس برای کنکور ۱۴۰۲ نوشته و حرفای اون ضبط شده
     امیدوارم که تا کنکور هست تاثیر سوابق نهایی مثبت باشه و به این دست نزنند تا شما داوطلب گرامی استرس نگیری

   2. سلام
    من هم به خوبی سال ۹۴ رو به خاطر دارم‌ که طرف با درصدهای پایین ولی معدل بالا به راحتی رشته پزشکی قبول شده بود ولی طرف با معدل ۱۸ و درصدهای مناسب رشته پزشکی ، این رشته رو نیاورده بود ، بماند که معدلهای پایین دیگه هم با درصدهای خوب نتونستی حتی خیلی از رشته های زیر پزشکی رو به دست بیارن

    1. سلام
     با مستند صحبت کنید لطفا
     نفر بیارید که کارنامه عدم قبولی کنکور ۹۴ داره با درصد بالای ۷۰ و معدل کم

     من مخالف صف اول تاثیر نمرات نهایی مستقیم هستم ولی قرار نیست تو جو ناامیدی باعث این بشم که بچه ها دست از تلاش بردارند چون ترمیم خراب کردند

  2. ای کاش اصلا انقلاب فرهنگی با شرایط موجود تاثیر نهایی مستقیم مصوب نمیکرد تا هم شما استرس کمتری داشته باشید و هم اینکه زمان و هزینه نخوایید کنید برای تشریحی ترمیم و …

   مجلس شورای اسلامی هم در باب این قضیه وعده داد ولی عملی نکرد

   1. یعنی چی استاد،ما کلی تو مدرسه تلاش میکردیم و درس می‌خوندیم و به معلم و مدرسه اهمیت و میدادیم و معدل بالایی در امتحان نهایی گرفتیم،و کنکور هم تونستیم خوب کار کنیم ،با اینکه مدرسه دولتی بودیم،ولی طرف هفته ای 10بار غایب بود،وقتی هم که میومد مدرسه امتحان میداد میشد12،اونوقت چون همش سر کلاسای تقویتی و این موسسه ،اون موسسه بوده،باید رتبه خوبی بیاره،
    یا کلا مدرسه نریم،یا وقتی میریم واقعا درصد امتحان نهایی باید حتی بالای40درصد باشه،که حق کسب که پول نداره بره کلاس کنکور ضایع نشه.
    کنکور شده فقط برای پول دارا که کلی پول میدن به موسسه ها،بگذریم که یسری واقعا تلاش میکنن و درس میخونن.

    1. عزیزم با تاثیر قطعی معدل یک کنکور تبدیل میشه به دو کنکور و اون وقت فساد و رانتی که در کلاسهای کنکور و غیره هست به امتحانات نهایی میرسه و نه تنها چیزی عوض نمیشه بلکه استرس بچه ها به امتحانات نهایی هم میرسه. بندرت کسی با نمره 12 و معدل کم مثلا پزشکی قبول شده و همه بچه های موفق کنکور در مدرسه خوب درس می‌خواندند.

   2. با عرض سلام و احترام! بنده سال ۸۱ فارغ التحصیل شده ام. معدل کتبی ام حدود ۱۲ می باشد، ولی در طول این سال هایی که گذشته؛ با وجود سختی های زیادی که کشیدم درس هامو خوندم و می تونم رتبه ی بالایی کسب کنم. حال از شما سوالم اینه که اگر رتبه ی زیر ۱۰۰ بیارم آیا دانشگاه صنعتی شریف با وجود پایین بودن معدل کتبی ام پذیرشم می کنه یا نه؟ لطفا بفرمایید باید چکار کنم؟! قبلا از پاسخگویی شما کمال تشکر را دارم.🙏🙏🙏…

 2. سلام وقت بخیر
  یه شایعه ای بود که من شنیدم در مورد اینکه چون تو کنکور تقلب میشه میخوان حذفش کنن .
  راستش رو بگم استرس گرفتم چون کنکور عادلانه ترین راه برای برای قشر متوسط جامعه برا موفقیته .
  خواستم بدونم درسته ؟ یا فقط چرت و پرت ؟
  و اینکه اگه این اتفاق بیفته ، چی جایگزینش میشه؟

   1. سلام با معادل 15/21 و
    با زدن 50 درصد از هر درس در کنکور تیر 1402 میتونم پرستاری قبولشم؟؟

 3. سلام استاد من با معدل ۱۳ چه درصدی توی کنکور تیر ماه ۱۴۰۲ بزنم پرستاری قبولم؟

   1. سلام میشه جواب منو بدین لطفا
    اگه تو کنکور دی ب طور میانگین ده درصد زده باشیم و ترمیم معدل خوبی داشته باشیم میشه پرستاری اورد؟

  1. سلام،من معدل کتبی نهیاییم19.40هست و سهمیه 5درصد ایثارگران هم دارم،در کنکور دی ماه در درس زیست و فیزیک و زمین درصد بالای45زدم،و شیمی و ریاضی20درصد اونم بخاطر کمبود وقت.
   امیدی به قبولی و رتبه زیر 2000سهمیه ایثارگران رو میشه داشت؟

     1. بله
      چون تاثیر و قدرت تراز دهی درصد های کنکور ( زیرا که همه کم می زنند ) خیلی خیلی بیشتر از نمرات نهایی هستند

     2. پس امیدی هست رتبه کنکور دی ام زیر 2000بشه،خداروشکر،ولی برای تیر هم خیلی بهتر میخونم درس
      سپاس از شما

     3. ببخشین زیاد سوال میپرسم،میگم با رتبه زیر 2000سهمیه 5درصد،میشه پزشکی روزانه قزوین اورد؟و با این معدل و درصد ها میشه؟

     4. روزانه قزوین نمیاره ولی راه بسیار دور باید بری
      پو هرزار سهمیه پنج درصد حدودا ۴ هزار و خرده ای هست که طیف دانشگاه های پولی و تعهدی برای رشته پزشکی می باشد

 4. سلام‌وقت بخیر ایا کسی که با مدرک کارشناسی کنکور شرکت میکنه و دیپلمش هم فنی بوده یعنی عملا نمیتونه ترمیم معدل انجام بده چه بلایی سرش میاد تو کنکور؟ ممنون میشم منو راهنمایی کنین ۰۹۲۰۱۸۳۳۷۹۴

  1. سلام
   میتونه کنکور بده ولی قانون کردند که سهم ۴۰ درصد تاثیر نمره نهایی نداره
   این قانون اش بده چون قبلا اگر کسی سوابق نداشت برای کنکور ملاک صد در صد بود

 5. سلام برادر گرامی من معدل 11 دارم اما الان در ازمونهای گاج همواره تراز 8800 به بالا دارم و جز 10 نفر اول در کشورم هستم برادر گرامی ایا با زدن درصدهای بالای 85 در کنکور تجربی تیر ماه و این معدل دندانپزشکی فردوسی مشهد قبول میشم لطفا جوابمو بدین. یا حق

  1. اگر میتونن معدل با ترمیم بهتر کنند
   اگه نه درصد عالی میخواد که کار ساده ای نیست

 6. سلام
  نمرات من
  شیمی و زیست۱۷
  عربی و فیزیک و هویت وادبیات و سلامت ۱۹
  دینی و ریاضی ۱۹٫۵
  زبان ۱۸
  فرصت ترمیم هم استفاده کردم
  با این نمرات واقعا میشه با یه درصد خوب پزشکی قبول شد خوب درس می خونم خوب هم تست میزنم ولی تایم های استراحت به یاد نمره هام که میفتم گریه ام میگیره و هیچ جوره آروم نمیشم که چرا فرصت ترمیم الکی …..
  به شدت نگران نمره هام هستم
  واقعا خدایی میشه با درصد خوب این نمره ها رو جبران کرد یه مشاور می‌گفت یک نمره زیست ۸درصد می ارزه خوب این جوری من حداقل باید بیست درصد زیست بیشتر بزنم ………..
  منطقی و خدایی میشه
  شما یه جا گفته بودید با نمره ۱۷هم میشه بعد از کنکور برامون میزارید

  1. نمی تونم دقیق بگم چ درصدی ولی میشه گفت که حتما جبران میشه نمره نهایی پایین به کمک درصد بالا

  2. مثلا میخواستن استرس شما دانش آموزان رو کم کنن.بیشتر با ترمیم و تاثیر قطعی معدل دارن پول بالا میکشن تا …

 7. سلام وقتتون بخیر استادمن نمرات نهایی عمومیم از 18و75 تا20 فقط زبانم نمرش 14 استاد اگه نتونم ترمیم معدل کنم ولی کنکور خوب بزنم رتبه زیر هزار میشم یانه

 8. سلام استاد
  خبری هست مبنی بر اینکه میخوان معدل ورود به دانشگاه فرهنگیان رو از ۱۴ به ۱۵ انتقال بدن،بنظرتون قطعی میشه؟
  خیلی ها که مثل من فارغ‌التحصیل هستن شاید نمرشون بین ۱۴ و ۱۵ باشه،اونوقت باید دوباره بریم دیپلم بگیریم با معدل بالاتر،یعنی از نظرم خیلی ها این جا صدمه میبینن.
  اگه هم قرار باشه تعغیر ایجاد کنن بزارنش برا دو سال دیگه که همه بدونن جریان چیه نه الان که وسط سال کنکور تیر هستیم.

  1. باید در دفترچه انتخاب رشته مرداد ۱۴۰۲ درج بشه
   فعلا در حد پیشنهاد ارائه شده و چون متقاضی فرهنگیان هم کم نیست احتمال داره کف تراز و معدل بالاتر هم بره

 9. سلام وقتتون بخیر..
  ممنون میشم به سوالم پاسخ بدید🙏🏻.

  میتونم با معدل۱۶/۴۶ امید به قبولی در رشته پزشکی دانشگاه دولتی رو داشته باشم؟ یا حداقل آزاد؟
  زبان۱۸/۷۵
  دینی۱۸/۵
  عربی۱۸/۵
  ادبیات۱۶
  زیست۱۸/۵
  ریاضی۱۶
  شیمی۱۷
  فیزیک۱۶

  1. سلام
   ادبیات حتما و بعد هم اگر میتونی رریاضی و فیزیک ترمیم کن
   این ۳ تا درس درست کنی در معدل میشه امید داشت به کمک درصد بالا برسی به وزشکی

   ناامید نباش حتی اگر فرصت ترمیم یکبارت امسال استفاده کردی هم بخون و کار کن

 10. سلام استاد من لیسانس حسابداری دارم رشته دبیرستانم فنی بوده….امسال کنکور دادم سهمیه ۵درصد ایثارگری دارم…ولی سوابق تحصیلی ک گفتن ۴۰ درصد رو ندارم…چجوری برا من حساب میکنن ینی احتمالش هست ک من قبول بشم ممنون میشم جواب بدین

 11. سلام استاد من لیسانس حسابداری دارم رشته دبیرستانم فنی بوده….امسال کنکور تجربی دادم سهمیه ۵درصد ایثارگری دارم…ولی سوابق تحصیلی ک گفتن ۴۰ درصد رو ندارم…چجوری برا من حساب میکنن ینی احتمالش هست ک من قبول بشم ممنون میشم جواب بدین

  1. سلام
   سابقه تحصیلی ایجاد کن
   به نفع ات هست اینجوری
   چون معدل کسب کردن راحت تر از کسب درصد بالا هست

 12. سلام اقای افشار از نظر شما سن فرهنگیان ۲۴ میمونه؟؟
  ما رو سردرگم کردن با مصاحبه هاشون:/

  1. فکر کنم فقط سقف علمی اونو بالا بیارن تا تعداد نفرات کمی برای مصاحبه ددعوت بشن و از بچه های قوی تر باشند
   احتمالا نمیدن ماکزیمم سن رو پایین بیارن چون دو سال پیش اینکار یکبار کردند و اعتراض زیادی شد و بازم تغییر دادند ۲۴ سال

 13. سلام با معادل 15/21 و
  با زدن 50 درصد از هر درس در کنکور تیر 1402 میتونم پرستاری قبولشم؟؟

  1. احتمالا بله
   البته چون تاثیر معدل مستقیم هست بستگی به اونا هم داره

 14. سلام استاد من معدلم17,75هست به نظر تون ترمیم لازمه یه دونه فیزیکم کمتر از بقیه اس

  1. سلام
   اگر فیزیک درصد خوبی داری نکن ولی اگر فیزیک ضعف پایه ای داری ترمیم کن تا لااقل ی کمکی باشه برات

 15. سلام،خسته نباشین
  میگم میشه با معدل نهایی ۱۹.۳۸و سهمیه ایثارگران ۵درصد،با درصدهای زیست۴۰,فیزیک۴۷زمین۴۸شیمی۲۲ورباضی۱۴،مطابف با کنکور دی ماه،رتبه زیر۱۹۰۰سهمیه ایثارگران بیارم و پزشکی قبول شم؟

  1. درصد خوب بزن که بشه
   من مستند الان ندارم ارائه کنم ولی درصد بالا بزنید تا نمرات کم نهایی تون جبران بشه

 16. ولی سال۱۴۰۰با رتبه ۱۶۰۰سهیمه۵درصد،پزشکی قزوین آورده بودن طبق لیست قلم‌چی

  1. قلمجی اطلاعاتش لزوما درست نیست
   یا ۵ درصد نبوده یا تعهدی استان خودش قبول شده

 17. سلام استاد وقتتون بخیر، من توی کنکور دی ماه ۱۴۰۱ تجربی که تقریبا ده روز پیش بود شرکت کردم ، درصدام اینطوری شد : ریاضی صفر ، زمین ۶۸ و شیمی ۳۴و زیست ۳۳و فیزیک ۳۵ و منطقه ۳ هستم و معدل کتبی نهایی من هم ۱۹.۷۵ هست چه رتبه ای میارم و چه رشته ای قبول میشم ؟، احتمال چی هست که قبول بشم ؟، لطفا کمکم کنید ممنون

  1. نمیشه گفت
   قرار نیست رتبه و انتخاب رشته برای کنکور دی داشته باشه سنجش
   تا تیر برگزار نشه نمیشه رتبه ای گفت / بجای این صحبت ها شروع کن برای کنکور تیر ماهت بخون

 18. سلام ببخشید من انسانی هستم
  معدلم ۱۹
  تو کنکور دی ماه خودم درصد گیری کردم
  جامعه ۸۰ زدم
  فلسفه و منطق ۳۰
  تاریخ و جغرافیا ۵۰
  عربی ۳۰
  فنون ۴۰
  فرهنگیان میارم یا نه؟؟؟

  1. رتبه خوبی میشه ولی رها نکن و برای کنکور تیر ماهت هم بخون

 19. تاثیر معدل رو باید روی تراز محاسبه کرد .
  اینکه نمرات معدل یه نمره تراز جداگانه میسازه و بعد با نمره تراز ازمون جمع میشه یا نه!
  باید مشخص کنید که به این نحو هست یا خیر بعد درمورد اینکه آیا تاثیر زیادی میذاره یا نه بحث کرد!
  نمیشه گفت وقتی کسی که ازمون میانگین ۶۰ درصد زده با معدل ۱۵ میتونه
  به کسی که میانگین ۳۰ و معدل ۱۹ داره از یک ناحیه رقابتی میرسه یاخیر

 20. جواب این سوالا جایی مشخص میشه که ببینیم چه تعداد دانش اموز بالای ۱۸ و ۱۹ و یا حتی پایین داریم
  اگر تعداد بالایی معدل ۱۹ داشته باشیم نمیشه ترازی بیش از ۱۲ هزار براشون درنظر گرفته بشه
  در مقایسه با کسی که معدل ۱۰ داره و تراز ازمونش ۱۳ هزار هست اینو میشه فهمید

 21. سلام وقت بخیر
  استاد من شهریور ترمیم شرکت کردم بعد با توجه به تبصره ای که زدن من دی هم تونستم دوباره شرکت کنم منتها نمره زیستم تو دی از شهریور کمتر شد. (خرداد ماه خودم شده بودم ۱۸، شهریور شدم ۱۸.۷۵ و دی ماهم ۱۷) الان من که سه تا نمره دارم بازم نمره ی بهترو حساب میکنن؟
  خودم نگرانم ازین بابت که چون دوبار ترمیم شرکت کردم فقط نمرات ترمیم اخریه رو بردارن… ممنون میشم کمکم کنید

 22. سلام استاد من شروع صفری هستم.ترمیم کل معدل رو هم دارم خرداد معدلمم 18/43هست. از الان با چه برنامه ای بخونم. برنامه دی ماز خییییییلی فشرده است و من با توجه به شناختی که از خودم دارم، نمیتونم بخونم اون حجم از برنامه رو. بهترین کاری که میتونم انجام بدم چیه استاد؟

 23. سللم وقت بخیر
  بع نظرتون کسی که معدلش شانژده و خوردای باشع با میانگین درصد هشتاد امکان داره بیپفته زیر هزار البته زیر هزار خیلی خوب نه در حد هشصد اینا؟

  1. نمیشه گفت چ رتبه ای میاره
   بستگی به نمرات سایر داوطلبان داره
   چیزی که خیلی مهم اینه که تا جایی که میشه سعی در ترمیم داشته باش
   چون نمره تشریحی راحت تر از درصد کنکور بالا میاد

 24. سلام استاد خسته نباشید واقعا ممنونم استاد داخل این همه سال زحمت کشیدید من 5 سال با شما آشنا شدم و همیشه پیگیر مباحث جذاب شما هستم واقعا عالی کار می کنید استاد من پشت کنکوری هستم معدل کتبیم 13.62 شده و کل 18.50 رشته انسانی داخل میانگین دروس اختصاصی کتبی نهایی 16.50 ولی دروس عمومی رو ضعیف دادم به طوری که میانگین دورس عمومی 12 بشه میشه پیشنهاد خودتون رو بهم بگید واقعا ممنون میشم خیلی استرس دارم رشته مورد علاقه ام فرهنگیان آیا میشه کنکور با این معدل قبول شد

  1. سلام
   مشکل معدل برای فرهنگیان نداری ولی بهتره حداقل عمومی هات ترمیم کنی

   1. سلام استاد وقت بخیر🙏🌹
    استاد میگم برای اونایی که دیپلم قبل سال 96 دارن باید تایید تحصیلی بگیرن برای نهایی . خودمون باید از سایت اقدام کنیم؟ چون ما دیروز رفتیم برا ترمیمم معدل از تاییده تحصیلی چیزی نگفتن.
    و اینکه استاد من نمره زبان خارجه ام زیر 15 شده . احساس میکنم اگ ترمیم بزنم شاید بدتر بشه.
    درصورتی که بقیه نمراتم بالای 19…20 باشه ، این نمره زبان تأثیر منفی میذاره رو معدلم؟
    استاد ما بهداشت و هویت اجتماعی هم باید ترمیم بزنیم یا نیازی نیست؟
    سپاس فراوان 🙏🌹🌹🎀

    1. سلام
     تاییده تحصیلی سایت هم میده
     آموزش و پرورش هم میده

     هویت و سلامت هم برای شما نیست

 25. سلام استاد
  این ترمیم معدل ایا روی معدل کتبی دیپلم هم تاثیر داره؟ همون معدلی که روی کارت ورود به جلسه است.
  یا نه فقط نمرات رو چک بکنیم که تغییر کردن
  و برای معدل همون معدل قبلیمون باشه

 26. سلام اقای افشار
  من دیپلم کامپیوتر دارم و کاردانی کامپیوتر گرفتم.چون سوابق تحصیلی نداشتم برای گرفتن دیپلم مجدد ثبت نام کردم و دی ماه امسال درس های ادبیات،دینی،عربی،زبان،سلامت و بهداشت و علوم اجتماعی رو امتحان دادم و درس های اختصاصی رو برای خرداد ماه 1402 گذاشتم
  من .برای همین درس فارسی 3 رو اصلا نتونستم بخونم و میخاستم سر جلسه نرم و حذفش کنم به این خیال بودم که طبق اعلام آموزش و پرورش متقاضیان دیپلم مجدد یک بار هم فرصت ترمیم دارند.با خودم گفتم اگه عمومی ها رو دی ماه نمره خوبی نگیرم خرداد ترمیمش کنم واسه همین رفتم سر جلسه و با اطلاعات شخصی خودم به سوالات جواب دادم ولی متاسفانه نمره فارسیم 10.5 شد
  وقتی از آموزش و پرورش پرسیدم گفتن چون خرداد ماه تازه دیپلمت رو میگیری نمیتونی خرداد عمومی ها رو ترمیم کنی و بایستی اول دیپلمت رو بگیری بعد در شهریور سال اینده ترمیم کنی که اینجوری به کنکور 1402 نمیرسه.حالا حساب کردم حتی اگه تمام اختصاصی هام رو خرداد 20 بگیرم بازم معدل نهاییم میشه 15.85
  خواستم بپرسم این گفته آموزش و پرورش درسته یا نه؟ و اینکه با این معدل دیگه شانسی برای کنکور 1402 تجربی ندارم برای پزشکی؟

  1. سلام
   باید اول دیپلم بگیری و بعد ترمیم کنی
   این قانون هست
   اگر با نمرات کمی هستی حداقل درصدهات بیار بالا تا حدی این نمرات ضعیف جبران کنه

 27. سلام آقای افشار وقتتون بخیر
  ببخشید من فارغ تحصیل 1400_1401هستم پشت کنکورم می‌خوام کنکور 1402 آزمون بدم و معدل کل17/72و معدل کتبی نهایی11/04هست باید حتما ترمیم بزنم؟

 28. سلام خسته نباشید
  ببخشید من از فرصت ترمیم استفاده کردم اما نمره هام خوب نشد فک میکنم معدلم ۱۵.۶۰ این حدود بشه
  دینی ۱۸_ عربی ۱۸.۲۵_فارسی ۱۵.۵ _ زبان۱۸.۵
  شیمی ۱۲.۷۵_ فیزیک۱۳_ زیست ۱۳.۵ _
  ریاضی ۱۶.۲۵_ سلامت ۱۳.۵_ علوم اجتماعی۲۰
  یعنی با این معدل رتبه خوب غیرممکنه؟؟
  مثلا داروی دولتی نمیتونم قبول بشم؟؟
  و اگه چیزی بتونم قبول بشم
  حتما باید درصدام بالای ۸۰ ۹۰ باشه

 29. سلام خسته نباشید
  ببخشید من از فرصت ترمیم استفاده کردم اما نمره هام خوب نشد فک میکنم معدلم ۱۵.۶۰ این حدود بشه
  دینی ۱۸_ عربی ۱۸.۲۵_فارسی ۱۵.۵ _ زبان۱۸.۵
  شیمی ۱۲.۷۵_ فیزیک۱۳_ زیست ۱۳.۵ _
  ریاضی ۱۶.۲۵_ سلامت ۱۳.۵_ علوم اجتماعی۲۰
  یعنی با این معدل رتبه خوب غیرممکنه؟؟
  مثلا داروی دولتی نمیتونم قبول بشم؟؟
  و اگه چیزی بتونم قبول بشم
  حتما باید درصدام بالای ۸۰ ۹۰ باشه

 30. سلام وقت بخیر
  بنده معدل کتبی پایینی دارم (۱۶و۹۱)
  ولی نمره های دروس عمومی که ضریب خیلی بالاتری دارن درمورد معدل رو تقریبا خوب گرفتم
  دینی ۱۹
  زبان ۱۹و۲۵
  عربی ۱۷و۵
  ادبیات ۱۶.۷۵
  میخواستم بدونم به رتبه زیر هزار امیدی هست؟(پتانسیل اینکه درصدای بالای ۶۵ رو بزنم دارم)
  فرصت ترمیم هم استفاده کردم…

  1. درصد بالا بزن
   به این چیزا از الان فکر نکن چون نه تنها جواب نمیگیری بلکه وقتت هدر میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا