برنامه ریزی تحصیلیبرنامه ریزی تحصیلیبرنامه ریزی تحصیلیمشاوره صوتیمقالات

منتظر مهر نباش (استفاده ی درست از زمان باقی مانده ی تابستان)

استفاده از تابستان برای مطالعه کنکور

استفاده ی مناسب از زمان باقی مانده از شهریور برای کنکور

در این مقاله بیشتر قصد داریم با فارغ التحصیلان و پشت کنکور ی ها صحبت کنیم گرچه استفاده ازاین مطلب برای دانش آموزان نیز خالی از لطف نیست.

زمان خود را هدر ندهید

به این فکر کنید که چرا در سال یا سال های پیش در کنکور نتیجه ی دلخواه خود را نگرفتید حتما ایراداتی در مسیر و رفتار شما وجود داشته است.

اما چاره چیست؟ آیا بدون تغییر عادات غلط شانس موفقیت در کنکور را دارید؟ تابستان بهترین زمان برای اصلاح عادات و رفتار های غلط شما است.

کار ها و برنامه های خود را پشت گوش نندازید

در برنامه ریزی کنکور 99 آنچه اهمیت دارد پیوستگی و نظم در مطالعه است با تعصب درس بخوانید گویی که ماه پایانی کنکور است.

به عنوان یک مشاور تحصیلی کنکور که بیش از 10 سال در این زمینه تجربه کسب کرده ام به این نتیجه رسیده ام که هر ساله با نزدیک شدن به کنکور تعداد شاگردان و افراد پیگیر برای مطالعه بیشتر می شود.

اما چرا حالا شروع نکنید؟ بسیاری از رقبای شما که عمدتا دانش آموز سال دوازدهم نیز هستند از اواخر خرداد ماه به طور جدی مطالعه ی کنکور را شروع کرده اند پس زمان بیش از حد باعث غافل شدن شما از برنامه ریزی برای کنکور ۹۹ و استفاده ی بهینه از زمان نگردد.

بیش از حد خوشبین نباشید

اگر بیش از حد خوشبینانه انتخاب رشته کرده اید منتظر معجزه نباشید و درس خواندن را شروع کنید. انتظار بی دلیل برای اتفاقی که خودتان میدانید ممکن نیست تنها باعث از دست رفتن زمان می شود. به تعویق انداختن استارت کنکور ۹۹ نتایج زیان باری به دنیال خواهد داشت .

تابستان زمان جمع کردن مباحث سنگین تر

حتی اگر کمتر از یک ماه از پایان تابستان باقی مانده باشد باز هم میتوان مباحث سنگین تر بودجه بندی آزمون آزمایشی کنکور را جمع کرد تا به سلامت از سرعت گیر های بودجه بندی عبور کنیم.

هر چه از سال تحصیلی بگذرد برنامه ی آزمون سنگین تر می شود پس قدر زمان باقی مانده از تابستان را بدانید حتی اگر دو یا سه هفته باشد.

عادات مطالعاتی خود را اصلاح کنید

تابستان زمان اصلاح عادات نیز هست بر روی راه های افزایش کیفیت مطالعه ی خود تمرکز کنید البته قبل تر هم اشاراه کرده بودیم تا کمیتی وجود نداشته باشد کیفیت معنا ندارد.

ابتدا ساعت مطالعه ی خود را افزایش دهید سپس به کیفیت آن توجه کنید، تست زنی نیز یکی دیگر از راه های مهم سنجش و افزایش کیفیت مطالعه است.

هشدار های مهم برا پشت کنکوری ها

این نکته درست است که برای موفقیت داشتن ابزار خوب تاثیر گذار است.مثلا بهترین منابع کنکور 99 در اختیار شما باشد یا اساتید و مشاور تحصیلی کنکور با کیفیت و خوبی داشته باشید.

ولی اگر به گفت و گوی رتبه های برتر کنکور توجه کنید متوجه می شوید از منابع کنکور مختلف استفاده کرده اند و از مدارس و کلاس های کنکور مختلفی استفاده کرده اند یا حتی غیر حضوری سال دوازدهم را گذرانده اند.

مطلب پیشنهادی: غیر حضوری خواندن سال دوازدهم (نرفتن به مدرسه)

پس به یک نتیجه ی مهم می رسیم: خودتان را تغییر دهید بقیه ی کمبود ها را با تلاش بیشتر می توان جبران کرد اما کم کاری و تلاش نکردن هیچ راه جبرانی ندارد.

انعطاف در مسیر کنکور

منابع و ابزار کنکور و همچنین روش مطالعه  ی دروس کنکور دو موردی است که به غیر از اصول و چهارچوب کلی میتواند در جزئیات بسیار منعطف و منحصر به فرد باشد.

پس خود را درگیر حواشی و تبلیغات نکنید به عادات و سلایق خود در چهاچوب درست و اصولی اعتماد کنید و با نهایت انگیزه و تلاش به سمت موفقیت کنکور 99 حرکت کنید شما زمان بسیار مناسبی برای این مقصود در اختیار دارید.

پادکست استاد علیرضا افشار در مورد استفاده از شهریور ماه برای موفقیت در کنکور

طرح کلاس مشاوره تابستان
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن