برنامه ریزی تحصیلیبرنامه ریزی تحصیلیمشاوره صوتی

شخصی سازی برنامه ریزی و منابع کنکور نیمسال دوم

چگونه برنامه و منابع مناسب خودمان را پیدا کنیم؟

چگونه برنامه و منابع خود را شخصی سازی کنیم؟

شخصی سازی یعنی با توجه به وضعیت علمی، فرصت ها و تهدیدهای یک داوطلب، زنجیره های از پیش تعیین شده ی برنامه ها را شکسته و قالب هایش را به نفع خودمان تغییر دهیم و برنامه ریزی کنکور مخصوص خود را داشته باشیم.

شخصی سازی در برنامه ریزی کنکور

مفهوم شخصی سازی در برنامه ریزی برای نیمسال دوم دارای اهمیت بسیاری است چون فاصله ی علمی داوطلبان کنکور نسبت به هم زیاد است.

در شخصی سازی باید به این نکته توجه کنید که با توجه به شرایط موجود خود داوطلب مباحثی را که مورد نیاز نیستند حذف کرده و جایگزین بهتری برایشان انتخاب کنید.

مثلاً اگر با برنامه ی آزمون پیش می روید و در قسمتی به مبحث حد و پیوستگی رسیدید به طوریکه پیش نیاز علمی آن را رعایت نکرده باشید باید برنامه را تغییر داده و زنجیره ی علمی مناسب خود را برگزینید.

به طور مثال اگر در رشته ی علوم تجربی مباحث گیاهی تمام پایه ها را قبلاً مطالعه کرده و به آن ها تسلط داشته باشید می توانید در برنامه ی آزمون آزمایشی جایگزین دیگری برایش انتخاب کنید.

برخورد با بودجه بندی های آزمون و برنامه های عمومی کنکور

شخصی سازی برنامه ی آزمون آزمایشی کاری جهت دار و مضاعف است که باید به دنبال آن باشید.

پس اگر به برنامه های عمومی که همه ازآ ن استفاده می کنند برخورد کردید دقت کرده و با توجه به وضعیت موجود خود مطالب و مباحث را اضافه و جایگزین آن کنید. مثلاً برای کسی که از اسفند آغاز کرده نمی تواند با برنامه ی جمع بندی دروس در عید پیش برود.

پس حتماً به این نکته توجه کنید که برنامه و توصیه ی یک مشاور در سطح کلی و عمومی را به عنوان وحی نپذیرفته و منطقی مطالعه کنید.

مهندسی مباحث و منابع کنکور سراسری

مهندسی مباحث و منابع یعنی همان شخصی سازی، پس تغییر برنامه ی آزمون با توجه به شرایط یک فرد توسط مشاور کنکور یا خود شخص کاری مفید و نوعی شخصی سازی برنامه محسوب می شود.

حتی داوطلبی که از امکانات مشاور نیز بهره ای نداشته اما برنامه را با توجه به شرایط خود تغییر داده وشخصی سازی می کند بهترین مشاور برای خود محسوب می شود.

پس زود جمع کردن درس های کنکور و مباحث درشرایطی اهمیت دارد که داوطلب با بیشترین بازدهی به برنامه خود عمل کرده وتنها به فکر اتمام کار نباشد. تعداد ضربات یک فوتبالیست به دروازه اهمیت ندارد بلکه توپی که به گل تبدیل می شود با ارزش است.

تقلید کردن ازبرنامه و منابع مطالعاتی دیگران بدون دانش و آگاهی به عقبه ی علمی یک فرد بزرگترین عامل شکست در آزمون کنکور سراسری برای داوطلب می باشد.

مهندسی منابع کنکور سراسری

مهندسی منابع یعنی برنامه ی یک داوطلب متناسب با شرایط و وضعیت علمی وی بوده و به درستی انتخاب شود. تعداد و تعدد منابع برای داوطلب بسیار غیرمفید و مضر می باشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد مهندسی منابع حتما به مطلب مهندسی منابع کنکور مراجعه کنید.

مهندسی مباحث آزمون سراسری

مهندسی مباحث نیز کاری شفاف و اثر بخش است. هیچ مشاوری نمی تواند شما را مجاب کند که مبحثی مانند هندسه را به کلی از آزمون کنکورسراسری حذف کنید اما گاهی بسیاری از افراد وجود دارند که به علت ضعف زیاد در چند مبحث به حذف تمام آن ها تکیه کرده تا از مباحث دیگر امتیاز بهتری را کسب کنند.

پس درباره ی میزان حذف مباحث سخت کنکور، پیش نیازها و این دست مباحث کاملاً مهندسی مباحث داشته تا با بهترین شخصی سازی برای آزمون کنکور سراسری خود را آماده کنید.

بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری که شروع صفر هستند کسانی می باشند که به علت عدم رعایت مهندسی مباحث و منابع تمام مطالب مطالعه شده را فراموش کرده و از ابتدا و صفر شروع به مطالعه می کنند.

مشاوره پیشنهادی : شرکت در کلاس های نکته و تست کنکور 1400


فایل صوتی کامل و جامع استاد علیرضا افشار در مورد شخصی سازی برنامه و منابع برای کنکور سراسری


طرح کلاس مشاوره زمستان
برچسب ها

نوشته های مشابه

‫46 نظرها

 1. سلام استاد من بخام یه ماه مشاوره با شمل داشته باشم باید چیکار کنم از کجا اقدام کنم شروع صفرم و میخام یکی بالاسرم باشه واتساپم ندارم لطفا جواب بدین

 2. سلام ببخشید مزاحم شدم،کنکوری ۱۴۰۰هستم، و تا الان اصلا از خوب نخوندم،تقریبا صفر صفرم،به نظرتون تا عید دهم رو بخونم فروردین یازدهم و اردیبهشت دوازدهم،یا تا عید پایه رو بخونم و بعد از عید دوازدهم یا یه کاری که خودتون صلاح میدونید،رشته تجربی هستم

  1. پایه به پایه نخوان
   مبحثی کار کن
   اصل تمرکز خودت بذار روی مباحث تست خیز تر و ساده تر

 3. سلام
  اوقات به کام
  من از مهر تا الان ۲ تا مشاور عوض کردم
  ترازم تغیر نکرده
  در سخت یا اسون بودن مباحث افراط و تفریط میکنه
  و میخواد منو به ازمون برسونه
  تازه بهم میگه فصل ۱ و۲ و۳ فیزیک دوازدهم
  هندسه احتمال و شمارش بدون شمردن حذف کن
  نمیدونم چیکار کنم؟

  خیلی به خودم هم مطمئن نیستم

  و نمیدونم الان بباید چیکار کنم؟

 4. سلام
  اوقات به کام
  من از مهر تا الان ۲ تا مشاور عوض کردم
  ترازم تغیر نکرده
  در سخت یا اسون بودن مباحث افراط و تفریط میکنه
  و میخواد منو به ازمون برسونه
  تازه بهم میگه فصل ۱ و۲ و۳ فیزیک دوازدهم
  هندسه احتمال و شمارش بدون شمردن حذف کن
  نمیدونم چیکار کنم؟

  خیلی به خودم هم مطمئن نیستم

  و نمیدونم الان بباید چیکار کنم؟
  احساس میکنم شروع صفرم
  الان به نظرتون از الان بیشتر روی ازمون ۲۴ اسفند سرمایه گذاری کنم یا ۱۷ فروردین
  و اگه ۱۷ فروردین، مباحث دوازدهم چیکار کنم؟
  و الان ارجعیت به چه مباحث از فیزیک و ریاضی بدم؟
  واقعا ممنون میشم

  1. سلام
   با یک مشاور کار کن تا اخر
   بهش اعتناد کن و برنامه هاش پیاده کن تا از آشفتگی برنامه بیای بیرون
   واتساپ منشی ۰۹۳۵۸۹۶۰۵۰۳

 5. سلام
  الان با شیوه یک هفته جمع کردن مباحث ریاضی و فیزیک موافقید؟؟
  هر پیشنهاد دیگه ای دارید ممنون میشم

  ریاضی و فیزیک چه مباحثی حذف کنم

  و اگه الان خودم بخوام برنامه بنویسم چه نکاتی باید رعایت کنم؟
  یا پیش یک مشاور دیگه برم😶😑

  1. مباحث ارزشمند تر اول بخوان ؛ اگر رسیدی بقیه جاهای سخت هم کار کن

 6. سلام استاد لطفا خواهش میکنم جواب بدین
  استاد من خیلی دوست دارم با شما مشاوره داشته باشم چون چند ساله پشت کنکورم و هیچی نمیخونم ولی هزینش و ندارم تغییر نظامیم کتابم گرفتم پیشنهادتون برا کسی مثل من چیه از کجا باید شروع کنم ….استاد نمیشه یه طرح مثل همین کانال زمستانه بزارین برای بچه هایی که از الان میخان شروع کنن چون هزینش کمتره ما هم بتونیم استفاده کنیم؟ یه عمر ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سلام
   طرح کلاس مشاوره زمستان برنامه ای که داره شخصی سازی شده برای دانش آموزانی که میخوان تازه شروع کنند و اگر همت کنید حتما میتونی خودت برسونی بهش
   به ادمینش بگید شما را با ۳۰٪ تخقیف ثبت نام کنه
   https://t.me/sabtenam_tarh

   1. ممنون استاد ولی من دو سه ماه عقبم ازش تا خودمو برسونم میشه اردیبهشت دیر نیست بنظرتون؟استاد برنامه ای برای شروع از اسفند ندارین ؟ببخشیدشاید فکر کنین ادم پرروییم

     1. سلام استاد میشه بگین برنامه ای که به این دوستمون گفتین و کی پست میکنین ؟

     2. استاد خواهش میکنم ازتون همین امشب بزاریدش که بهونه ی از شنبه نداشته نباشیم اگه ممکنه براتون لطفا این کارو بکنید خیلیا منتظرن

    1. سلام استاد خسته نباشید ..استاد میشه این برنامه ای که گفتین و زودنر بزارین نیمه ی اسفند که خیلی دیره دیگه تا اون موقع چیکار کنیم بنظرتون؟

    1. سلام
     برای ماه آخر کلاس مشاوره زمستان برای همه ثبت نامی های جدید ۵۰٪ تخفیف در نظر میگیریم که از جمعه ۸ اسفند اعمال میشه

 7. سلام خسته نباشید
  من پشت کنکور تجربی ام
  یه مشکل خیلی بزرگی که دارم اینه که چن روز میتونم پشت سرهم بکوب درس بخونم وتاحدودی میتونم تستا رو خوب بزنم ولی بعدش خسته میشم و ناامیدی به سراغم میاد وگاهی اوقات موقع درس خوندن تمرکزم رو ازدست میدم وهرچی هم که بخوام بخونم دیگه نمیتونم ومیترسم که ساله دیگه هم نتونم نتیجه ای بگیرم مخصوصا تجربی که داوطلب زیادی داره ورقابت هم خیلی سخته
  لطفا اگه میشه منو راهنمایی کنیدکه باید چیکارکنم

 8. سلام استاد افشار.
  خسته نباشید.

  من کنکوری 1400 هستم.تو سال های پایه دروس اختصاصی رو خوندم و درس زبان رو کلا نخوندم و تازه استارت زدم واسه خوندن زبان.
  حالا سوالم اینه منی که توی درس های دیگه هم عقب ماندگی دارم، بهتر نیست به جای اینکه زبان رو بخونم که ضریب 2 داره درس های اختصاصی رو بخونم که توی این مدت هم خوندمشون و زودتر هم رشد میکنه برای من؟؟
  و ضرایب بالاتری هم دارن.

  مثلا فیزیک دو تا درس نوسان و دینامیک رو میخوام حذف کنم در حالی که اگه زبان رو نخونم و اینا رو بخونم که 6 تا تست دارن؟؟

  لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام
   برای زبان حداقل گرامر و بعد هم واژگان کار کن
   برای فیزیک هم حذف حرکت و دینامیک به تنهایی مشکلی نخواهد داشت

   1. سلام استاد لطفا برنامه رو که گذاشتیم آدرسش رو کانال تلگرامتون هم قرار بدین.
    ممنون از لطفتون

 9. سلام اقای افشار خسته نباشید .استاد بنظرتون الان تو کانال زمستانه عضو شیم خوبه یا منتظر برنامه شروع از اسفندتون بمونیم یا هر دوش کدومو خودتون پیشنهاد میدین که تو زمان کم مباحث زیادی جمع بشه

 10. سلام استاد میشه بگین این برنامه ی هشت هفته ای کانال زمستانه تا چند درصد و پوشش میده برای کنکور تجربی ؟میشه امیدوار بود به رشته های خوب؟

 11. سلام استاد ببخشید که وقتتونو میگیرم …استاد این برنامه ی شروع از اسفندی که میگین بدرد مایی کهنظام قدیم بودیمم میخوره ؟سنگین نیست میتونیم از پسش برمیایم و اینکه چند ماهست این برنامه و چند درصد و پوشش میده ممنونتون میشم استاد جواب بدین

 12. سلام استاد بنظرتون از الان شروع کنیم چقدر میتونیم بیایم بالا زیر ده هزار ممکنه استاد ؟بخدا نمیخام که یکی بهم بگم اره میشه یا برعکس فقط میخام بدونم تا کجا دارم رقابت میکنم

  1. زنجیره های ارزشمند هر درس رو فردا شب روی سایت پست می کنیم . استفاده کن

 13. سلام استاد ممنون که جوابمونو میدید استاد بنظرتون امیدی هست من که نظام قدیم بودم و چیزی از جدید نخوندم بتونم موفق بشم در حد یه رتبه ی خوب که برم دانشگاه بالاخره اخه تا الانم چیزی نخوندم و داغونم

 14. سلام وقت بخیر و خسته نباید ، ممنون میشم جواب بدید؟
  ببخشید من درسام خوبه اما نمیدونم چرا هیچ میلی به درس ریاضی ندارم ، و جدیدا میخوام فیلم اقای حیدری رو ببینم اما وقتی میخوام ببینم استرس زمان میگرم وقتی هم میرم خودم بخونی همش استرس دارم شاید خوب یاد نگیرم و ایشون بهتر تدریس کنن و نکات بهتری بگن و…
  ممنون

  1. سلام
   هر استادی که روش تدریس اش متوجه میشی ببین و بعدش حل تست زیاد انجام بده تا راه بیفتی

 15. سلام استاد من در ساعات پر بازده اختصاصیارو میخونم و بقیه ساعات عمومی ولی احساس میکنم برا عمومیا کم میذارم به نظرتوتن چیکار کنم؟

 16. خسته نباشید استاد اگه کسی تا اسفند ساعت مطالعه اش6 باشه نباید دیگه انتظار افزایش داشته باشه؟؟ به نظرتون کیفیت رو ببرم بالا میتونه کمک کننده باشه؟؟

  1. هم ساعت مطالعه بیار بالا و هم تنوع درس و تعداد تست و تمرین هات رو

 17. سلام اقای افشار تو روخدا به این سوال جواب بدین. چرا ما باید برای کنکور بخونیم!!!!!؟؟؟ من در حال یادگیری هیپنوتیزم هستم استادی دارم که پزشک هستند و به عینه دیدن که با هیپنوتیزم چه کارها که نمیشه کرد!! با هیپنوتیزم میشه فرد را به چند ماه اینده وروز کنکورش برد و طی خلسه فرد سوالات را می بینه و از روی انها میخونه صداشو میشه ضبط کرد.
  راه دوم درس خوندن با هیپنوتیزم که بدون تکرار nباره مطالب میشه درس را وارد ذهن ناخوداگاه کرد
  واقعا چرا ما نباید از این قابلیت مغز استفاده کنیم؟
  الان دنیا مدرن شده با هواپیما و قطار و.. سفر میرن کسی با اسب و..سفر نمیره داستاد درس خوندن ما هم همینه چرا باید سنتی عمل کنیم پس هیپنوتیزم به چه دردی میخوره؟

  1. مرتبط با حوزه مشاوره تحصیلی از من سوال بفرمایید که بحث های حاشیه ای باز نشه
   در این موارد سوال داشتید از منشی وقت تک جلسه بگیرید
   واتساپ : ۰۹۳۵۸۹۶۰۵۰۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن