برنامه ریزی تحصیلیبرنامه ریزی تحصیلیمقالات

صفر تا صد موفقیت در کنکور 1401

هرچیزی که باید در ارتباط با کنکور ۱۴۰۱ بدانید؟

شروع مطالعه برای کنکور سراسری سال تحصیلی 1401

یک شروع خوب کمک زیادی به طی کردن با کیفیت مسیر موفقیت در سال کنکور خواهد کرد به همین دلیل در این مطلب نکات مورد نیاز برای شروع مطالعه ی کنکور سراسری سال تحصیلی 1401 بررسی کردیم.

شروع زود هنگام برای کنکور سراسری برای موفقیت در کنکور

این قضیه بسیار مهم می باشد زیرا به هر میزانی که داوطلب قوی و به موقع و با شور و نشاط مطالعه را برای کنکور آغاز کند باعث داشتن ساعات مطالعه ی زیاد و تست زنی کنکور و تمرین کافی به مرور زمان شده که هر دو از ارکان مورد نیاز کنکور می باشد.

بعلاوه شروع و مطالعه در زمان مناسب نیز دارای اهمیت بسزایی است که در نهایت منجر به نتیجه ی شایسته تری خواهد شد پس در بهترین زمان شروع کنکور 1401 با قدرت شروع کنید.

شروع مطالعه ی به موقع برای کنکور سراسری به معنای مطالعه ی مداوم از ابتدا و عدم ایجاد وقفه ی حتی کوتاه مدت یک الی دو هفته ایی می باشد.

بهترین زمان شروع کنکور ۱۴۰۱

بهترین زمان برای آغاز مطالعه ی کنکور سراسری بلافاصله بعد از آخرین امتحانات نهایی داوطلبان می باشد. ایجاد وقفه های متوالی سبب بروز موارد بسیاری از جمله وسواس در مطالعه کنکور و کسب اطلاعات غلط از دیگران می شود.

آغاز نکردن در زمان مناسب و نوسان در مطالعه در بازه های زمانی سبب ایجاد ماندن در زمان گذشته می شود و فرد مدام تمام ذهن خود را به سرزنش و افسوس گذشته پر می کند. همین مورد سبب غالب شدن یک روحیه ی تخریبگر در داوطلب شده و حس روحیه ی افسوس گذشته باعث عدم پیش بردن و مطالعه در آینده می شود.

نکته مهم: شروع کردن در زمان مناسب حتی به غلط و ایجاد روحیه ی پیش بردن به مراتب خیلی بهتر از دیر شروع کردن است.

اهمیت تابستان در شروع و موفقیت در کنکور

فصل تابستان زمان آزمون و خطا و یادگیری روش مطالعه و شیوه ی تست زنی کنکوری می باشد. پس دارای اهمیت ویژه ایی است، زیرا دوران شروع کنکور از مهر ماه زمان مطالعه برای پیش بردن ساز و کار اصلی کنکور سراسری آغازمی شود و برای زمان تابستان دیگر جایگزینی وجود ندارد.

آزمون های آزمایشی برای جمع بندی پایه و موفقیت

داوطلبان کنکور سراسری به توصیه ی بنده می بایست از مطالعه برای اولین آزمون جامع پایه که برخی مؤسسات برگزار می کنند اجتناب کرده زیرا یک فرجه ی حدوداً یک ماهه زمان مناسبی برای مطالعه ی کل سال های پایه نبوده و همین باعث می شود در طول این یک ماه زمان داوطلب از دست رفته و حتی دچار بی برنامگی نیز بشود.

اگر داوطلب بخواهد با برنامه ی آزمون آزمایشی و به طور خود خوان مطالعه را پیش ببرد می تواند با اولین برنامه ی بعد از آزمون جامع پایه تیر ماه اینکار را آغاز کند.

تهیه منابع و فیلم های آموزشی کنکور ۱۴۰۱

برای تهیه و خرید کتاب تست و یا فیلم های آموزشی کنکور عجله نباید داشت و کار را با کتاب های مرسوم مانند گاج و خیلی سبز می توان آغاز کرد.

وقت گذاشتن بیش از حد برای انتخاب منابع هیچ فایده ای به جز اتلاف وقت ندارد،پس با منابع خود شروع کنید اگر نیاز به راهنما دارید به مطلب بهترین منابع کنکور 1401 مراجعه کنید.

مطالعه کنکور 1401 باید با چه دروسی و چگونه آغاز شود؟

مطالعه ی تک درسی و تمام کردن کامل یک درس کار مناسبی نمی باشد زیرا باعث فراموش شدن دروس قبلی می شود.

مطالعه برای کنکور سراسری می بایست مبحثی باشد و مطالعه ی هر پایه به طور جداگانه کار نادرستی بوده زیرا دروس کنکور سراسری دارای زنجیره و پیش نیاز می باشند.

این زنجیره ها شامل مباحثی هستند که برای قاعده و شروع مناسب می باشد. مثلاً در درس ریاضیات ابتدا تابع درس داده می شود و سپس مبحث مثلثات، زیرا این مبحث نیز خود تابع است.

نکاتی در باب برنامه ریزی برای کنکور سراسری سال تحصیلی 1401

کار کردن برای کنکور سراسری در مجموع مبتنی بر زنجیره های مباحث درسی می باشد. به طور مثال در گذشته ذکر شد که برای سال پایه از منابع جامع دروس پایه و یا کنکور استفاده شود که این یعنی آگاهی به مسأله ی زنجیره وار بودن دروس و مباحث کنکور در این مورد در مطلب برنامه ریزی کنکور 1400 بیشتر صحبت شده است.

برخی دروس و مطالب مانند معنی واژگان و از این دست نیازی به رعایت زنجیره وار بودن فصول و دروس ندارند. اما مباحث قرابت معنایی و آرایه و دستور زبان را با رویکرد زنجیره ایی باید پیش برد.

نکته مهم در مورد زمین شناسی و… : دروسی مانند زمین شناسی ، جغرافی و تاریخ در برنامه ی تابستان نباید آورده شوند. مگر برای اشخاصی با شرایط و موقعیت خاص.

توجه مهم : مطالعه ی دروس تخصصی در هر رشته و زبان انگیلیسی به علت حجم کم تر می بایست در تابستان مطالعه شود.

مقوله ی حل تمرین و تست می بایست درکنار هر گام و برنامه ایی که در پیش برده می شود باشد.

تعلل کردن و قصور کردن در تمام گام های ذکر شده باعث بازگشت به درسنامه شده و همین زمان داوطلب را ازدست می دهد.

موفق شدن داوطلبان با پایه درسی ضعیف در کنکور 1401

داوطلبان با پایه ی درسی ضعیف می توانند از تمارین کتب درسی و در مراحل بعد از تست های کنکور سراسری استفاده کرده و در صورت عدم توجه می توان از اساتید و کلاس های آموزشی استفاده کرد.

مباحثی مانند معادله و نامعادله و تابع در ریاضیات، فصول 1 و 2 در درس شیمی، مباحث جانوری و بدن انسان در زیست شناسی، در درس عربی نیز مبحث تجزیه (تحلیل صرفی اسم و فعل) به علاوه نکات ترجمه، آرایه های ادبی در ادبیات، واژگان سال های نهم و دهم حتی با تمرین های کتاب درسی در درس زبان خارجی می بایست در فرجه ی ذکر شده پیش برود.

پیش روی با برنامه های آزمون های آزمایشی و کلاس های درس

برنامه های آزمون آزمایشی برخی اوقات به علت عدم رعایت مباحث زنجیره ایی وفصل به فصل کار کردن نمی توانند مرجع مناسبی برای برنامه ریزی داوطلب باشند.

برنامه ی کلاس های کنکوری که با سرعت کند پیش رفته به طوری که برخی تا آخرین ماه مانده به آزمون اصلی کنکور سراسری ، کلاس جمع بندی می گذارند، خیلی مرجع مناسبی برای مطالعه ی داوطلب نمی باشد. زیرا باعث عدم حل آزمون های جامع و و دوران جمع بندی کنکور وی می شود.

نکاتی برای مطالعه ی دروس کنکور ۱۴۰۱

۱) مطالعه ی حدود 4 الی 5 درس در طول روز مناسب است.

۲) بین 80 الی 120 تست و تمرین در طول روز مناسب است. این شامل تست های تکراری ، پوششی ، تمرین و مثال های تشریحی و تکنیک های تست زنی کنکور نیز می باشد.

۳) رویکرد مطالعاتی با 3 درس اختصاصی و یک درس عمومی یا در نهایت سه درس اختصاصی و دو درس عمومی کافی است.

۴) ساعت مطالعه کنکور اهمیت چندانی ندارد و کیفیت مطالعاتی مهم تراست.

۵) در مطالعه ی درسنامه وسواسی نباشید زیرا حل تست و تمرین بسیار مهم تر و کارآمدتر از درسنامه است. در حل تست ها اگر به درسنامه رجوع شود ایرادی ندارد اما درشرایطی که منجربه یادگیری درسنامه شود. همچنین درصورت عدم یادگیری می توان حل تست تشریحی نیزانجام داد.

۶) رعایت اصول مطالعه و پیش نیازها از کارهای اساسی در برنامه ی مطالعاتی کنکور می باشد.

۷) تسلط به متن کتاب درسی به خصوص دردروسی مانند زیست شناسی لازم است.

۸) در انتخاب منابع وسواسی نباشید و شروع با منابع خیلی سبز و گاج مناسب تر است.

۹) حل آزمون های کانال کلاس مشاوره ما به خصوص برای دانش آزموزان پایه ی یازدهم توصیه می شود.

نکاتی درباره ی ثبت نام مدارس کنکور سراسری سال 1401

اولین مسأله در خصوص شروع برای مطالعه ی کنکور سراسری تعیین تکلیف ثبت نام در مدرسه است:

با توجه به عدم برگزاری و بازگشایی مدارس در تمام سطوح و مقاطع می بایست با فرض برگزاری کلاس های آنلاین مدارس حداقل تا نیمه ی اول سال تحصیلی به این نکته توجه داشت که مدرسه ی داوطلب در سال تحصیلی قبل با چه میزان موفقیتی و در چه سطحی توانسته است کلاس های مجازی و فرآیند آموزش را به خوبی انجام دهد.

آگاهی از سطح رضایت و کیفیت کار مؤسسه ی مورد نظر می بایست توسط خود دانش آموز انجام شود.

تمامی معلمان و اساتید محترم می بایست از زمان های اختصاص داده شده به موارد پرسش وپاسخ کنکوری دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری در طی فرآیند کلاس های مجازی توجه ویژه داشته و انرژی بیش تری را در این رابطه خرج کنند.

متاسفانه غیر حضوری کردن مدارس در پایه ی سال دوازدهم لطمات و صدمات زیادی برای داوطلب کنکور سراسری درپی خواهد داشت. زیرا نمی تواند از تمام زمانی که در اختیار دارد به درستی استفاده کند و هنگام مطالعه دچار بازیگوشی و یا سر درگمی می شود. علاوه بر اینکه این کار غیر قانونی خواهد بود و عواقب محرومیت از امتحانات نهایی را نیز در بردارد.

دو راهکار ثبت نام مدرسه برای سال تحصیلی 1401 – 1400

داوطلب کنکور سراسری برای شرکت و ثبت نام در مدرسه می تواند دو راهکار را پیش بگیرد:

راهکار اول) ثبت نام مدارس عادی

ثبت نام در مدارس دولتی یا عادی و پیش بردن کلاس های درس در حد امتحانات نهایی و در کنار آن مطالعه ی خودخوان دروس با کتب کمک درسی همچنین در صورت لزوم شرکت در کلاس های آموزشی برای فقط برخی دروس می تواند راهکار مناسبی باشد.

راهکار دوم) ثبت نام مدارس با برنامه جامع کنکوری

ثبت نام و شرکت در مدارسی که بتواند تمام کارکنکور از صفر تا صد را پوشش دهد یعنی طرح جامع کنکوری داشته باشد. البته این نکته حائز اهمیت است که در طرح کنکور مدرسه باید به تمام دروس و پایه های تحصیلی شما توجه شود نه فقط چند درس و یا یک پایه ی تحصیلی.

اگر مدرسه ایی یک طرح کنکوری جامع داشته باشد داوطلب کنکور سراسری می تواند به زمان بندی فرآیند آموزشی آن و همچنین نحوه ی مبحث بندی دروس و فصول مختلف آن اعتماد کافی داشته و مطالعه ی خود را با طرح کنکوری آن مدرسه پیش ببرد.

البته این به شرطی قابل اجراست که طرح کنکوری مدرسه ی مورد نظر شامل پایه های تحصیلی دهم و یازدهم یعنی مباحث پایه نیز باشد و تدریس اساتید نیز کامل و با اختصاص زمان هایی به رفع اشکال داوطلبان باشد. همچنین برنامه و طرح باید مشخص و زمان بندی شده باشد.

جمع بندی طرح کنکور و برنامه های درسی نیم سال اول تحصیلی در تابستان بسیارحائز اهمیت و راهگشا خواهد بود برای بهتر نتیجه گرفتن حتما مطلب مدیریت کنکور و مدرسه در سال دوازدهم را نیز مطالعه کنید.

نکته بسیار بسیار مهم: اگر مدرسه طرح جامع کنکوری ناقصی را برگزار کرد و داوطلب مجبور به استفاده ی همزمان از کلاس های آموزشی جداگانه و صرف زمان بیشتر شود و یا به درسنامه ی کتاب تست رجوع کند. تمامی زمان وی سوخت شده و به جای حل تست بیشتر داوطلب را درگیر درسنامه ی کلاس ها می کند پس از انتخاب درست مدرسه که یکی از انتخاب های مهم کنکور است غافل نشوید.

ثبت نام کلاس های کنکوری برای موفقیت در کنکور ۱۴۰۱

با توجه به عدم اعتماد به برگزاری کلاس های درس آموزشگاه های کنکوری به صورت حضوری و عدم باز شدن کلاس های درس کنکوری در حداقل نیم سال اول تحصیلی و نبود تضمین قطعی برای آنها، داوطلبان کنکور سراسری می بایست از نحوه ی برگزاری کلاس ها و ساعات تدریس اساتید در کلاس های مجازی آگاهی لازم را کسب کنند.

و بعد از کسب اطلاعات کافی اقدام به ثبت نام در آن کلاس های کنکوری کنند اما اگر آموزشگاه کنکوری مورد نظر به امید حضوری شدن کار کلاس های مجازی را در زمان مناسب برای کنکور سراسری انجام ندهد و دسترسی به اساتید نیز وجود نداشته باشد داوطلب باید ازشرکت درا ینگونه کلاس های کنکوری صرف نظرکند.

کلاس آنلاین کنکور یا دی وی دی آموزشی؟

اگر کلاس کنکور های حضوری و مجازی مناسب و مرتبط پیدا نشود استفاده از کلاس های کنکوری مجازی و یا فیلم های آموزشی مانند مؤسسات حرف آخر ، ونوس و کنکور آسان است مجاز می باشد و یا استفاده از کلاس های درس مؤسساتی که به صورت کلاس های مجازی اقدام به آموزش می کنند مانند مؤسسات آلا ، تاملند ، کلاسینو مناسب می باشد.

اما قبل از خرید حتما به این دو نکته توجه کنید:

نکته ی اول) به علت به روز نبودن فیلم آموزشی و داشتن ارتباط با اساتید استفاده از کلاس های درسی مجازی در مقایسه با فیلم های آموزشی راهگشا و بهتر خواهد بود.

نکته ی دوم) خریدن تمامی پکیج های آموزشی یک مؤسسه ی خاص صرفاً به معنای تکمیل منابع داوطلب نمی باشد بلکه شروع مطالعه کتاب های درسی و کمک درسی توسط داوطلب و خودخوانی و دست به قلم شدن وی برای حل تست به مراتب تجربه ی بیشتری را برای او درپی خواهد داشت در مطلب مقایسه بین کلاس حضوری و کلاس آنلاین و dvd کنکور بررسی دقیق تری در این مورد داشتیم.

استفاده از منابع کنکور 1400 برای کنکور 1401

استفاده از کتاب های کنکوری سال قبل که چاپ امسال نبوده تا شروع چاپ و پخش کتاب های کنکور سراسری سال 1401 در بازار جایز است. خرید کتاب های جامع پایه یعنی سال های دهم و یازدهم نیز ایرادی ندارد. همچنین می توان در فصول پاییز و زمستان به عنوان منبع آخر و منابع جمع بندی کنکور 1401 کتاب های چاپ سال 1401 را به عنوان سؤالات تألیفی بیشتر و یا جامع کنکور 1401 تهیه کرد.

نکته مهم در مورد سوالات کنکور: کارکردن سؤالات سال 1400 و تبیین نکات سؤالات کنکور سراسری می بایست در طول سال انجام شده و داوطلب کنکور سراسری نباید به این حرف که برخی اعتقاد به دست نزدن سؤالات کنکور سراسری تا اواخر ماه های مانده به کنکور دارند اعتماد داشته باشد.


طرح کلاس مشاوره تابستان

نوشته های مشابه

‫52 نظرها

 1. سلام استاد تو درس زبان صفر صفرم و هر چیی میخونم هیچ نتیجه ای نمیگیرم همه منابع مختلف رو هم امتحان کردم لطفا میشه راهکار بدید ممنون

  1. از واژگان پایه های هشتم و نهم و حل تمرین تشریحی بجای حل تست استفاده کن

   برای یادگیری بهتر زبان خودت کاربرد واژه در جمله ببین و ترجمه اش کن فقط

   1. استاد نظرتون به خوندن و تست زدن برای جا های حفظی شیمی در تابستان برای یک پشت کنکوری برای کنکور 1401 تجربی چیه؟
    خیلی ممنون و سپاس

    1. شیمی مفاهیم داره بیشتر تا حفظی خشک و خالی و بنظرم این جاها نیز باید در تابستان کار بشه . چون کمک میکنه به فرآیند تست زدن شما و بهتر کار کردن تون در مسايل شیمی حتی

    2. سلام استاد، 28سالمه، اولین کنکورم سال91 بود، تصمیم گرفتم مجددا کنکوربدم، شاغل هستم، بنظرتون باساعت مطالعه 5ساعته میتونم به قبولی دندانپزشکی برسم برای کنکور1401،، یا اینکه به 1402 فکرکنم؟ چون تسلطی به منابع ندارم

  2. سلام استاد خداقوت
   توی تابستون اون زنجیره ۵۰ روزه تا کنکور رو دادید بخونیم اشکال نداره ؟

   1. سلام . اون زنجیره برای فارغ التحصیل با پایه درسی خوبه ولی برای دوازدهمی جدید و الورود شروع صفر تند تند پیش میره و زیاده
    یادت باشه من برنامه ۵۰ روزه اسفند دادم . یعنی وقتی حداقل ۹ مماه شما نوعی از کنکورت گذشته و ی چیزهایی بلدی
    در کلاس مشاوره تحصیلی تابستان۱۴۰۰ طرح درس از نو میدم

  3. سلام استاد
   من صبح ها نمیتونم زود بیدار شم اصن دست خودم نیست هر چی گوشی کوک میکنم بیدار نمیشم
   روز ها ساعت ۱۱ بیدار میشم میشه یه راهکار بهم پیشنهاد کنید

 2. سلام ممنون از مطالب مفیدتون
  اینکه واسه تابستون درس به درس دهم رو بخونی و مرور کنی بعدش هم یازدهم رو همینطور کار کنی. اشتباهه؟؟

  1. بله
   برای اغلب درس ها کار پابه به دایه اشتباه هست و باید مبحثی کار بفرمایید
   یعنی از پیشنیاز اول تا آخرین زنجیره

 3. سلام من تمام کتابهای درسی و کمک اموزشیم برای کنکور ۹۹ هست..برای قبولی دررشته های تاپ مشکلی پیش میاد؟سوالات تمام ازمون ازمایشی های طول سال جدید را حل و بررسی میکنم

 4. سلام استاد وقتتون بخیر
  ایا در طرح کلاس مشاوره تابستان برنامه درسی هم میدید؟

 5. سلام استاد
  من اعتماد به نفسم خیلی پایینه مخصوصا تو جاهای جدید و صحبت با آدمای جدید کاملا مضطرب و دستپاچه میشم
  خجالت میکشم که جایی صحبت کنم و مورد تمسخر قرار بگیرم (از این موضوع وحشت دارم)
  همیشه دوست داشتم مثل شما یه آدم با فن بیان خیلی خوب و اعتماد به نفس بالا باشم ولی نیستم
  چه پیشنهادی برای حل شدن مشکلم دارین؟ مطالعه چه کتاب ها یا چه راه کارهایی میتونه کمکم کنه؟

  1. سلام
   با دوستان و آدمای کم سن و سال تر از خودت در ارتباط باش
   در جمع هایی صحبت کن که موضوع برات جذاب هست و اطلاعات خوبی داری درباره اش

 6. سلام استاد، وقت تون بخیر. من رشته م تجربیه و فارغ التحصیلم. لایو ۲۱ خردادتون راجع به شروع ۱۴۰۱ رو نگاه کردم. دو تا سردرگمی برام ایجاد شده
  ۱_شما فرمودید تابستون بیشتر روی مباحث چالشی و مباحثی که ازشون فراری هستید کار کنید. از طرفی هم فرمودید برای زیست فعلا سمت گیاهی و ژنتیک نرید. استاد من از زیست گیاهی بدم میاد فراریم الان تکلیف من چیه به نظر شما تابستون روش کار کنم یا نه؟
  ۲_شما فرمودید تابستون بیشتر روی اختصاصی ها و عربی وقت بذارید. من عربیم خوبه میتونم عربی رو برای تابستون حذف کنم در عوض یا مباحث بیشتری از اختصاصی ها رو پیش ببرم و یا اینکه روی زبان کار کنم چون زبانم ضعیفه. شما موافقید؟

  1. تخصصی و زبان کار کن اگر روی عربی مشکلی نداری
   منظورم از اینکه برید سراغ دروس چالشی یعنی همین تخصصی ها و نه اینکه بعضی ها میرن ادبیات و دینی و … جمع می کنند
   اما در همین دروس چالشی (یعنی تخصصی ها) زنجیره های مطالعاتی رعایت بشه و تا اونجایی که میشه از مباحث ساده تر و پایه ای تر شروع به کار کن

   البته فارغ التحصیلانی که پایه درسی مباحث پیشنیاز رو تسلط دارند بهتره بیان و بیشتر وقت بذارند روی جاهای سنگین تر دروس تخصصی برای همین شروع کار

 7. سلام استاد. من خیلی بد شانسم 🙁 تا الان اصلا درگیر هیچ حاشیه ای نبودم و الانم نیستم.ولی انگار حدودا تو مهر یا ابان مراسم عقد خواهرمه .استاد من با رفت و امد زیاد کلافه میشم و اصلا پدر مادرم اجازه نمیدن وقتی مهمون میاد نرم پیششون.همش میگن ابروی ما و خودتو میبری.واقعا این مسئله داره منو دیوونه میکنه.خیر سرم رو دورقمی شایدم تک حساب باز کرده بودم . به نظر شما رتبه های برتر این مشکلات رو نداشتن؟اگه داشتن چجوری کنار امدن؟!

  1. سلام
   از الان غصه مهر و آبان رو نخور
   عالی باش و خوب بخوان و همه تلاش خودت بذار تا بتونی همه چیز مدیریت و کنترل کنی
   برای اپن بازه زمانی که اوج شلوغی هست با مشورت خانواده جای دیگه ای پیددا کن برای کار و اونجا باش

 8. سلام استاد.می بخشید مرور درس ها را جز ساعات مطالعه درسی حساب کنیم یا نه
  سوال دیگه اینکه من تا حالا با خواندن کامل عربی یازدهم و زبان دهم و یازدهم به طور کامل وعربی دهم تا70 درصد وشیمی دهم کامل و یازدهم تا90 درصد و حسابان 40درصد و ادبیات حدود40 درصد تا حالا خوب کار کردم یا نه

 9. سلام استاد من دانشجوی مقطع کاردانی ام و یک ترم دیگه مونده تا فارغ التحصیل بشم و قصد دارم تو کنکور 1401 شرکت کنم. الان باید مرخصی تحصیلی بگیرم یا با مدرک کاردانی (فارغ التحصیل شدن) هم میتونم تو رشته های مقاطع بالاتر مثل پزشکی ادامه تحصیل بدم؟ (در صورت قبولی تو کنکور 1401)

  1. هنگام ثبت نام کنکور نباید دانشجو روزانه باشی
   اگر روزانه تا اخر بهمن ۱۴۰۰ باید یا فارغ یا انصراف داده باشی

 10. سلام استاد
  تفاوت عربی اختصاصی انسانی با عربی عمومی کنکورش چیه؟
  تفاوت مبحثی دارن یا فقط عربی اختصاصی از عمومی سنگین تره؟

  1. عربی عمومی انسانی خیلی شبیه رشته های دیگه هست اما در کنکور سوالاتش سخت تر میدن گاهی
   اما مثلا تخصصصی دوازدهم مطلب بیشتر داره در بخش منصوبات

 11. سلام، استاد بنده همون کیسی هستم که گفتم 28 سالمه و شاغلم، فرمودید اگر همین امسال وقت بگذارم و جدی بخونم میتونم موفق بشم، میخواستم بدونم از کجا باید شروع کنم؟

  1. سلام .
   منابع خیلی سبز / گاج نقره ای برای شروع کنکورت
   طرح درس مباحث پایه ای و ساده تر از دهم و یازدهم
   مهم اینه حل تست در کنار درسنامه به تطبیق نندازی و هر رورز هم برای کنکور وقت بذارب تا قلق ها رو یاد بگیری

   عربی تحلیل صرفی اسم و فعل
   ریاصی معادلات و توابع
   شیمی ۱ و ۲ دهم
   زیست بدن انسان و گیاهی
   فیزیک مغناطیس القا و گرما

    1. طرح درس یعنی پیشنهاد برنامه
     در کلاس مشاوره تابستان آموزش ها و نکاتی خوبی داریم که میتونه برای همه خوب و مناسب باشه

     https://b2n.ir/z40877

   1. عذر میخوام، مثلا زیست و با چه برنامه ای بخونم؟ من اومدم مجموع فیلم های الا +مجموع صفحات کتب درسی زیست +مجموع تست های گاج میکرو به تعداد روزهای باقبمانده تا کنکور تقسیم کردم،، شد روزی یک صفحه زیست +یک فیلم الا زیست؟+10 تا تست گاج،،،،،، بنظرتون روش درستیه؟؟؟

    1. یک منبع برای آموزش و تست داشته باش
     و بعد از منابع دیگر در ماه های آینده برای حل تست بیشتر استفاده کن
     چند منبعی از اول کار نباش و اگر دیدی با کتاب کمک درسی متوجه نمیشی برو سراغ فیلم آلا

 12. سلام استاد. من پارسال فارغ التحصیل شدم و بعد یک سال تصمیم دارم دوباره برای کنکور بخونم و تقریبا از صفر دارم شروع میکنم.مشکلم اینه که داخل ساعت مطالعه ای که دارم نسبت به دیگران با ساعت مطالعه شبیه من تعداد کمی تست میزنم.میخواستم بدونم از کجا شروع کنم؟و تابستون چیا رو بخونم؟و چجور تست بزنم که تعداد بیشتری تست بزنم؟

  1. طرح کلاس مشاوره تابستان باشید

   برای اینکه تست بیشتر بزنی باید درسنامه ساده تر داشته باشی و به خودت نگی برای حل تست آماده نیستم و هنوز جای کار دارم و …

   https://b2n.ir/z40877

 13. سلام استاد ببخشید در زمان حل تست پوششی آیا لازمه پاسخنامه را برای تست های درست برسی کرد یا فقط برای تست آموزشی کافیه

 14. سلام استاد وقت بخیر
  استاد من کنکوری ۱۴۰۱ هستم .من برای پایه خوب تشریحی کار نکردم و هنوز هم شروع خوبی نداشتم .اگر امکان داره راهنمایی می‌کنید که چه طوری شروع کنم تا هم پایه رو عالی ببندم و همین‌که برای دوازدهم آماده شم؟
  آیا از الان می‌تونم که کتاب‌های دوازدهم رو هم بخونم؟

  اگر راهنمایی کنید ممنون می‌شم🙏🏻

 15. سلام استاد
  ببخشید من برای دوران لیسانس رشته های پیرا پزشکی نخوندم
  برای ارشد می تونم کدوم پیرا پزشکی ها را برم؟
  مثلا هیچ راهی نیست از دبیری برم فیزیوتراپی؟

 16. استاد شما اطلاعات به روز و داع کنکور را از کجا میارین ؟؟
  از پیک سنجش؟!
  پیک سنجش چه روزایی منتشر میشه؟ وکجا؟
  میشه یه توصیحی برای ما مشاورا بدین
  خدا نکرده اطلاعات علط به بچه ها ندیم و اپدیت باشیم
  یکی از منابع خوب من همین سایت شماست
  بقیه اش را از کجا در بیارم؟! از پیک سنجش؟؟
  یا بازم هست!!!!!؟؟؟؟؟

  1. سلام
   هر دوشنبه منتشر خواهد شد و از کیوسک های روزنامه فروشی بخرید . فایل پی دی افش هم رایگان گاهی اوقات منتشر می کنند

 17. سلام، عذرمیخوام برای مطالعه زیست شناسی با پایه ضعیف، بعد از چندسال دوری از درس، چطوری باید برنامه ریزی کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن