برنامه ریزی تحصیلیبرنامه ریزی تحصیلیبرنامه ریزی تحصیلیمقالاتویدیو

صفر تا صد موفقیت در کنکور 1400

هرچیزی که باید در ارتباط با کنکور ۱۴۰۰ بدانید؟

تفاوت کنکور 1400 با کنکور سال های گذشته

جدای از اینکه برگزاری کنکور سراسری از سال ۹۸ در نظام جدید کلید خورد و رسما اولین ویرایش جدید از کتاب ها و آزمون های کنکوری رونمایی شد می توان گفت که در سال ۱۴۰۰ با تجربه دو سال کنکور در نظام جدید عملا مشکلی با عدم تطبیق داوطلبان و مشاوران و دبیران نداریم.

اما مساله ای که کنکور امسال را در مقایسه با سایر کنکورهای گذشته متمایز می کند فاصله زیاد بین امتحانات یازدهم دبیرستان مدارس و تاریخ برگزاری کنکور ۹۹ است .

همانطور که می دانید به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس از اسفند تا به امروز ، تاریخ برگزاری امتحانات نهایی دوازدهم دبیرستان و کنکور سراسری ۱۳۹۹ به تعویق افتاد و این دو بیش از سال های گذشته از هم فاصله گرفتند.

این امر باعث می شود تا داوطلبان کنکور 1400 (دانش آموز یازدهم دبیرستان حال حاضر) برای شروع پروسه آمادگی خود برای کنکور سال آینده به فراخور شرایط به وجود آمده حساسیت و توجه کمتری داشته باشند ؛ چون عملا بخش زیادی از تمرکز مشاوران ، آزمون های آزمایشی و تدریس اساتید در کلاس های درس معطوف به کنکور 99 می باشد و رسما تا پایان این زمان نمیتوان از دست اندرکاران آموزش انتظار داشت که با تمرکز و ساعت کاری بالا روی کنکور ۱۴۰۰ کار کنند .

برای کنکور ۱۴۰۰ از چه زمانی شروع کنیم ؟

همه ساله فاصله بین امتحانات یازدهم دبیرستان و برگزاری کنکور نهایت ۳ هفته بود اما امسال این فاصله به بیش از ۸ هفته خواهد انجامید.

پس با توجه به این تغییر مهم باید هرچه سریع تر برای کنکور ۱۴۰۰ شروع به مطالعه و برنامه ریزی کنیم و نگذاریم فصل تابستان (بهترین فرصت برای جلو زدن از رقبای کم خیال و کند تر) به روزهای منتهی به ماه شهریور برسد .

چه زمانی برای کنکور 1400 کتاب تست بخریم ؟

همچنین با توجه به تاریخ برگزاری کنکور سراسری 1399 نباید انتظار داشته باشید منابع جدید التالیف و تازه ویرایش شده با آخرین تغییرات کتاب های درسی و شامل تست های سال ۹۹ زودتر از شهریور و مهر در بازار موجود باشد ؛ پس بهترین کار استفاده از کتب کمک درسی سال چاپ قبل (سال ۹۸) است .

خوشبختانه میزان تغییرات منابع در نظام جدید بصورت جزئی بوده و تغییرات و اصلاحات به قدری نیست که با مطالعه کتب کمک درسی سال گذشته به مشکل جدی بربخورید .

 

چند تذکر برای انتخاب های مهم در کنکور ۱۴۰۰

 

آزمون آزمایشی کنکور 1400

در انتخاب کنکور آزمایشی حتما به چیدمان برنامه آزمون دقت کنید ؛ بطور مثلا آزمون های تعاونی سنجش در تابستان سال های گذشته حجم بسیار کم و شامل یکی از پایه ها بودند که عملا برای ۳ ماه تابستان کار ناچیزی است و بنابراین اصل فشار کاری روی داوطلب در فصل پاییز و زمستان خواهد افتاد .

یا مثلا آزمون های گزینه دو در تابستان شامل مباحث دوازدهم دبیرستان نخواهد بود ؛ حال اگر داوطلب کنکوری بخواهد با کلاس استادی پیش رود که اعتقاد دارم باید مباحث دوازدهم در تابستان تدریس شود ، به مشکل برخواهد خورد .

تعداد دفعات مرور مباحث برای هر درس در آزمون و همچنین کیفیت تست های انتخاب شده برای آزمون نیز اهمیت دارد که مثلا در کانون قلمچی برای آزمون های تابستان زیاد از تست های کنکورهای سالهای قبل استفاده می شود که اینکار بجای طرح تست های با کیفیت خیلی قابل دفاع نیست.

 

بخاطر داشته باشید در انتخاب کنکور آزمایشی فاکتور های جامعه آماری آزمون ، کیفیت طرح سوالات آزمون ، برنامه ریزی و دوره های آزمون و خدمات و هزینه های موسسه را بررسی کنید و شبیه ترین کنکور آزمایشی برحسب شرایط خود و با پیشنهاد مشاورتان را انتخاب کنید .

مرکز مشاوره تحصیلی علیرضا افشار در قسمت آزمون های تالیفی کنکور ، اپلیکیشن مشاوریار و همچنین طرح های کلاس مشاوره آزمون های مختلفی برای شما فراهم کرده است که برای آمادگی هرچه بیشتر بهتر است از آن استفاده کنید.

کلاس کنکور و مدرسه برای کنکور ۱۴۰۰

در انتخاب کلاس کنکور یا مدرسه برای مقطع دوازدهم حتما به سابقه اساتید مجموعه در شهر خودتان دقت کنید و ترجیحا از ثبت نام در کلاس مشاوره یا تدریس اساتیدی که ار زرومه و سوابق آنها اطلاع ندارید اجتناب کنید.

دیده شده که برخی مدیران آموزشی با رونمایی و تبلیغ اساتید درجه چندم کنکور به اسم بزرگان کنکور ایران سعی در جذب حداکثری و پیش فروش آرزوهای محال برای قبولی پزشکی و … را می کنند .

همچنین در انتخاب تعداد کلاس های خود نیز نهایت دقت را بعمل بیاورید تا در خلال طول سال تحصیلی و بازگشایی مدارس به مشکل کمبود زمان برنخورید .

در انتخاب مدرسه برای پایه دوازدهم هم بهتره مدرسه ای را انتخاب کنید که حالت مدرسه کنکور را داشته باشد ؛ یعنی تمام نیاز آموزشی پایه و دوازدهم شما را با آموزش و حل تست مدون و منظم حمایت کند .

متاسفانه برخی مدارس با ارائه پیشنهاد کلاس های فوق برنامه صرفا هزینه های زیادی را به خانواده ها متحمل می کنند اما در عمل بخاطر عدم استفاده از اساتید مجرب و یا نداشتن برنامه ای برای پایه های دهم و یازدهم باعث می شوند که داوطلبان کنکور عینا همان زمان را در کلاس های بیرون یا فیلم های آموزشی نیز دنبال کنند و این یعنی اتلاف وقت یک کنکوری.

منابع کنکور 1400

درباره موضوع منابع کنکور باید در جلساتی مجزا به تفکیک درباره نقاط ضعف و قوت سیستم های مختلف یادگیری حضوری و غیرحضوری صحبت کنیم ؛ اما تا همین جا بدانید که بسیاری از رتبه های برتر کنکورهای سال های گذشته از کتب کمک درسی کنکور استفاده می کردند و با حل تست و تمرین از منابع متنوع مهارت و تسلط خود را به روی دروس بالا برده اند .

پس بهتر است اولین انتخاب شما کتاب تست کنکور باشد و در صورت بروز مشکل با آنها می توان به سمت فیلم های آموزشی کنکور یا کلاس های آنلاین رفت .

دقت کنید منابع خود را با مشورت مشاور بی طرف و نه با پیشنهاد موسسات آموزشی انتخاب کنید تا با هزینه ای منطقی گلچینی از بهترین ها را داشته باشید ؛ همچنین برخی منابع برای مقاطع تکمیلی باید مورد استفاده  قرار بگیرند و برای شروع آموزش کنکور بهتر است از منابع ساده تر شامل تست های سراسری و پاسخنامه های مفصل استفاده شود .

 

انتخاب مشاور کنکور ۱۴۰۰

این روزها صدها برابر منابع و جزوه ها و اساتید دروس ، مشاور تحصیلی کنکور داریم . به لطف فرصت وجود فضای مجازی در زمینه های مختلف بسیاری ها خود را راهنما و صاحب نظر معرفی می کنند که مشاورین کنکور هم جز این دسته پر مخاطب قرار می گیرند .

در انتخاب مشاور تحصیلی به چند اصل مهم توجه کنید . اول اینکه آیا فرد مشاور مستقل است یا اسم او در کنار مجموعه ای برده می شود . عمده مشاوران تبلیغاتی برای جذب موسسات و کلاس ها و آزمون های آزمایشی و بخصوص منابع کنکور فعالیت می کنند و بصورت پورسانتی از جذب هر کدام از داوطلبان کنکور به سیستم و متناسب با سودهی آنها حقوق می گیرند که مسلما این افراد گزینه های مناسبی برای مشورت برای شما نخواهند بود .

دوم اینکه آیا مشاور تحصیلی شما سوابق اجرایی برجسته و قابل دفاعی دارد . این روزها کم نیستند افرادی که مدعی ابتکار و خلاقیت در سیستم آموزشی کشور شده اند و رتبه های برتر کنکور را جزئی از رزومه خود می دانند .

روش های مشاوران مجرب را در قالب فیلم و پادکست و مقاله گردآوری و بازنشر می کنند و برای خود اعتباری می سازند . اما آیا بهترین مدیران آموزشی کشور به آنها اعتماد دارند ؟ چند بار در همایش های استانی کنکور و کشوری دعوت شده اند؟

چند سال سابقه همکاری قابل دفاعی با مدارس سخت گیر سمپاد و موسسات آموزشی معتبر کلان شهرها دارند؟ آیا تحصیلات آکادمیک در زمینه علوم تربیتی و مشاوره و روانشناسی دیده اند یا صرفا با تجربه کنکور خود مشاوره می دهند ؟ بنظر شما چگونه رتبه برتر کنکور سال اخیر که در اولین تجربه کنکور خود موفق شده است درک متقابل از شرایط  و روحیات یک پشت کنکوری چندین ساله را دارد ؟

<<فراموش نکنید که استادی ضعیف فقط یک درس کنکور شما را خراب میکنه ، اما مشاور کنکور حتی متوسط یکسال شما را تباه خواهد کرد.>>

سوم آنکه بعد از انتخاب فرد مجرب برای مشاوره حتما دقت کنید که مشاوره و برنامه ریزی او اختصاصی برای شما باشد.

متاسفانه دیده شده چهره علمی و قابل قبول مشاوره ای که در جمع یک کلاس و یا برای همه شاگردان هم رشته ای خود صرفا یک برنامه مثل هم را ارائه می کند.

فکرش را کنید برای همه داوطلبان کنکور 1400 تجربی که آزمون قلمچی ثبت نام کردند یک برنامه مثل هم (بدون در نظر گرفتن ویژگی های شخصی ، شرایط علمی و ضعف و قوت ها) یا حتی کار نظارت و پاسخگویی به پرسش های کنکوری خود و … را به دلیل تراکم جمعیت و شلوغی خود به دستیاران کم تجربه خود واگذار می کند ؛ یعنی شما اسما از آقا/خانم ایکس مشاوره میگیرید اما او در جریان کار شما نیست و صرفا شما را با تیمی از دستیاران خود طرف خواهد کرد .

ویدیو توضیحات استاد علیرضا افشار برای شروع کنکوری های 1400

 

 

 

نوشته های مشابه

86 دیدگاه

 1. سلام اگر بخواهد سال 1400 کنکور نظام قدیم داشته باشه سازمان سنجش کی اعلام میکنه؟ توی مرداد یا بعد از کنکور 99؟
  چند درصد احتمال داره 1400 هم نظام قدیم داشته باشیم؟؟؟؟

  1. سلام
   فعلا مباحث مشترک بخوانید شما اگر نمیخواهید منبع نظام جدید تهیه کنید تا ببینیم سنجش اخر تابستان چی میگه

   1. سلام. من سال 95 ترمیم معدل شرکت کردم. منتها لیست نمراتم رو گم کردم… کد دانش آموزیم رو هم همینطور. راهی هست که بشه بازیابی کرد؟؟؟

 2. سلام‌‌درکنکور‌۱۴۰۰‌چند‌نمونه‌سوال‌طرح‌میشود؟ایاکتاب‌های‌نظام‌جدید‌از‌قدیم‌سخت‌تر‌هستن‌یا‌اسون‌ترن؟

  1. مشخص نیست
   احتمال زیاد فقط جدید داریم اما بازم هیچی از سنجش بعید نیست چون بارها در اینباره حرفش عوض کرده

 3. سلام توروخدا راهنمایم کنید من چند ماهه نخوندم ودرگیرحاشیه شدم ولی ب خونوادم گفتم دارم میخونم من ووسه کنکور پیش برادرم بودم نمی دونم بهش بگم یانه راستش خیلی می ترسم می خوام ازالن محکم بخونم ولی همش استرس دارم نکنه بفهمه تو روخدا سرزنشم نکنید چند وقته ازبس گریه نردم دیگه جونی واسم نمونده حتی شاید باورتون نشه ب تودکش هم فکرکردم نمی خوام اعتماد خونوادمو ازدست بدم درضمن اگه بفهن دیگخ همش سرزنشم میکنن اینومیکوبن توسرم وشاید نتونم دیگه درس بخونم

  1. سلام
   وقت مشاوره ۱۵ یا ۳۰ دقیقه ای تلفنی از منشی بگیرید تا صحبت کنیم دقیق تر . کمکت می کنم
   ۰۹۳۵۸۹۶۰۵۰۳

 4. سلام استادب شماره ای ک گفتین زنگ زدم ولی کسی جواب نداد

  1. به شماره منشی بصورت واتساپ یا پیامک ارتباط بگیرید . شرایط مشاوره و رزرو نوبت به این شکل اتفاق خواهد افتاد ۰۹۳۵۸۹۶۰۵۰۳

 5. سلام راستش من نمی تونم هزینه مشاوره تلفنی رو پرداخت کنم میشه همینجا بهم بگین ک چیکار کنم اگه شما شرایط منوداشتید چیکارمیکردین من ب خونوادم بگم واقعیتو ؟تواین 2ماه میشه رتبه حداکثر5000اورد یا ن؟خواهش میکنم جوابموبدید تردیدوبلاتکلیفی مثل خوره ب جونم افتاده

  1. پیشنهاد می کنم اگر هزینه مشاور خصوصی کنکور ندارید در طرح کلاس مشاوره ثبت نام کنید
   با هزینه کمتر از ۱ جلسه مشاوره ده ها جلسه آموزش و آزمون و … خواهید داشت

 6. سلام استاد.من دارم از منابع کلاس انلاین برای عربی و ادبیات و ریاضی و فیزیک استفاده میکنم . ریاضی و ادبیات و عربی تا اخر تابستون تموم میشن فقط فیزیک دوازدهم میمونه اونم به وقتش میخونم .بنظرتون ضرر نمیکنم که هزینه کلاس رو برای سال ۹۹ میدم و خودم ۱۴۰۰ هستم ؟ برای عربی سیرتاپیاز دارم بصورت تک پایه ای برای دهم و یازدهم بنظرتون لازمه برم خیلی سبز تهیه کنم؟ برای ادبیات هم بصورت تک پایه ای سیرتاپیاز دارم لازمه تعویض بشه ؟ من هنوز تاریخ و لغت و املا نشرالگو رو نگرفتم (موضوعی ) لازمه الان بگیرم ؟
  برای فیزیک بصورت تک پایه میکرو دارم ولی میگن تک پایه ای خوب نیست بریدبرای پایه یه کتاب بگیرید لازمه برم تعویض کنم

  سوالاتم خیلی طولانی شد استاد جان ولی تمام دغدغه های من شاید همینا باشن خیلی ممنون میشم جوابم رو بدید حتی اگر شده خیلی کوتاه
  ممنون 💖💖💖

  1. سلام
   سوالات شما زیاده و چون در بحش پرسش و پاسخ رایگان سایت بیان نشده فقط یکی جواب میدم
   فرقی نداره با آموزش و تدریس ۹۹ بیای جلو و کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنی . چون بروز شدن با یکدوره کنکور با حل تست اتفاق خواهد افتاد

 7. سلام من میخوام از شما مشاوره بگیرم ولی اولش که نمیتونم ماهی ۴۰۰ یا ۵۰۰ هزار خرج کنم و بعدش شنیدم که شما برای دانش آموزای ضعیف و متوسط زیاد کار انجام نمیدید خیلی دلم میخواد دانش آموزتون باشم و جزو دانش آموزای رتبه برترتون بشم

  1. زمانی به مشاور نیاز دارید که تکلیف خودت برای درس خواندن و همکاری با مشاور روشن باشخ ؛ بعضی ها با ساعت مطالعه صفر و با هر روز کم کاری و نخواندن و پشت گوش انداختن پیش هر مشاوری باشند نتیجه نخواهند داشت . فرمان در دست مشاور هسات و پدال گاز زیر پای خودت

 8. استاد من سوال خاصی ندارم ولی دمتون گرم که این ها رو کاملا رایگان در اختیارمون میزارید دمتون گرممممممممممممممممممممممممممممممممم

 9. استاد ببخشید باید منابع پایه رو از الان تهیه کنم یا وایسم چاپ جدید ؟ و اینکه چه منابعی خوبند برا کتاب های پایه ودوازدهم

  1. الان تهیه کنید که بخوانید زودتر
   منابع جدید که تست های کنکور ۹۹ شاملش بشه مهر میاد

 10. سلام
  ببخشید آقای افشار. من یازدهم رشته ریاضی هستم و دوازدهم را پیش خوانی کردم (همه درس ها را ) و الان فقط با منابع خیلی سبز کار میکنم
  به.نظروتون این برنامه مناسب است

 11. سلام استاد عزیز من دانشجو دانشگاه ازادم اما میخام کنکور تجربی بدم . چون با نظام جدید اشنایی ندارم و سال های قبل مشاور داشتم و ازمون شرکت میکردم اما بیشتر موجب ضعف من شد میخام بدون ازمون جلو برم ‌ . بنظرتون اشتباهه؟؟

  1. با منابع نظام جدید شروع کار کن و در تابستان از خودت هفته ای آزمون بگیر . از مهر و ماه برو قلمچی

 12. سلام استاد با توجه به شرایط موجود به نظر شما امکانش هست واسه کنکور ۱۴۰۰تاثیر معدل مثبت باشه یا اینکه از الان به فکر ترمیم معدل باشم ؟ از طرفی هم دوست دارم تمام تمرکزم رو بزارم روی کنکور وتقویت تست زنی ودلم نمیخواد وقتم رو واسه تشریحی خوندن وترمیم معدل صرف کنم به نظرتون با این اوضاع کرونایی ووضعیت آموزشی تاثیر معدل واسه ۱۴۰۰به چه سمتی خواهد بود؟از راهنمایی تون خیلی ممنونم

  1. سلام
   فعلا به فکر شروع زود هنگام کنکور باشید که خدایی نکرده وسواسی و اهمال کار نشید در آینده و پلک بزنید ببینید تابستان تمام شد

 13. سلام من زبانم خیلی ضعیفه…صفر درصدم….جامع خیلی سبز کیاسالار رو گرفتم…توانایی گرفتن کتاب جدید رو ندارم…ایا این منبع خوبه؟؟

    1. مباحث منتخب بردارند . تست های کنکور بزنند . فشرده و با ساعت مطالعه بالا بخوانند

     منبع زبان خیلی سبز یا گاج

  1. زبان مشاوران برای بچه های ضعیف خوبه؟چونکه میتونم با دوستم جابه جا کنم….

    1. من انسانی نظام جدیدم…برای زبان گفتید خیلی سبز میشه لطفا بگید برای کدام مولف رو بگیرم؟چون خیلی سبز کیاسالار رو دارم ولی خیلی سخته

     1. من رفتم تو سایت خیلی سبز ولی مولف کتاب زبان خیلی سبز برای نظام جدیدا دکتر کیاسالار است…دکتر جابری مولف نظام قدیمه…برای نظام جدید هرچی تو نت گشتم کتاب که چاپ ایشون باشه برای نظام جدید پیدانکردم

    2. خیلی سبز زبان مولفش چه کسی هست؟؟انسانی نظام جدیدم و زبانم خیلی ضعیفه…و اینکه کسی که دینیش صفردرصده خط ویژه براش مناسبه؟؟

     1. من خیلی سبز کیاسالار رو دارم ولی منظور شمارو از خیلی سبز نفهمیدم…

     2. زبان کنکور خیلی سبز و گاج میکرو از کیاسالار ساده تر توضیح دادند

 14. سلام استاد عزیز
  امیدوارم حالتون خوب باشه
  من الان دارم نهایی میدم یعنی 12 تجربی هستم
  با توجه به وضع خودم زیاد امیدی به 99 ندارم
  میخواستم ببینم به نظرتون بعد پایان نهایی برای مشاوره خصوصی بیام پیش شما تا حد اقل تو تابستون پایه رو جمع کنم و روش های مناسب خودمو با کمک شما پیدا کنم
  قبلا دانش اموز شما بودم که به دلیل مشکل مالی نشد ادامه بدم
  ممنوووووون

  1. بعد از نهایی بیا برای ۱/۵ ماه جمع بندی برنامه ریزی بگیر
   ۰۹۳۵۸۹۶۰۵۰۳

 15. سلام استاد خسته نباشید
  خیلی حالم بده و سردرگمم
  من چندسال رفتم دانشگاه و ولش کردم (دیپلم ریاضی ) اومدم امسال کنکور تجربی بدم متاسفانه هیچی نتونستم بخونم وخیلییی حاللممم بده انتظار خیلییی ازم داشتن باتوجه به زحمتتت هاییی ک کشیدن شرمندشونمممم استاد اگه معافیت بتونم درست کنم بنظرتون واسه کنکور 1400 بخونم یا همین 2 ماه
  دوست دارم یه رشته تاپ و دانشگاه تاپ بیارم که این چندسال به فراموشی بسپارم و جواب خوبیای خونوادمو بدم
  درضمن نظام قدیم ثبت نام کردن ، بنظرتون ار الان بشینم برای کنکور 1400 نظام جدید بخونم یا اینکه این دوماه با نظام قدیم جلو برممم
  مرسی اگه کمکم کنیددد

  1. همین ۲ ماه قدر بدون و همه تلاش و توان خودت بذار برای موفق شدن همین تایم که شدنی هست همه چیز

 16. سلام آقا
  الان تکلیف کنکوریای 1401 چی میشه؟
  باید وایسیم برا چاپ جدید کتابای یازدهم (تجربی) یا اگه تغییری هم باشه اندکه از الان منابع تابستونمونو تامین کنیم؟؟؟!

  1. سلام
   فعلا برای کنکور ۴۰۱ چیزی نخرید جز منابع جامع پایه خیلی سبز . تخصصی و عربی

 17. سلام
  استاد وقت بخیر
  اگه مدارس مجازی باشه آیا مثل کنکور امسال برا ما هم مبحث حذف میکنن؟

 18. سلام استاد خسته نباشید
  من هنوز امتحان هام تموم نشده و تا هفتم تیر ماه امتحان دارم به نظرتون بزارم امتحانام تموم شه بعد واسه مشاوره هاتون ثبت نام کنم یانه زود تر بیام
  مرسی

 19. سلام.من کنکوریم وبنا ب دلایلی نتونستم امسال خوب بخونم وپزشکی قبول نمیشم اماخانواده فک میکنن من قبولم از جمله عوامل نخوندنم سروصداهای زیادخونه وجمعیت زیادواینکه مشکل اعصاب هم دارم وباسروصداتجدیدمیشه.خانواده خیلی حمایت میکنن البته ..بابام خواست برام خونه بگیره این دوماه (کنکور مردادماه هست)ک خونه برا دوماه اجاره نمیدادن.امامن میدونم ک امسال قبول نمیشم و خونه برا بیش از یک سال نیاز دارم.منتظرم کنکورو بدم بگم‌خراب کردم بزارمشون تومنگنه که برام خونه بگیرن چون اکراه هم دارن تواین مورد واینجوری دوماهم مثل ماههای پیش سوزونده میشه واز رقبا عقب میمونم چون ماههای پیشم بعلت سروصدا و عصبی شدنم نخوندم.الان میخوام ب بابام بگم ک باباجان من قبول نمیشم امسال همی الان برام خونه بگیر ک از سال بعدهم‌جانمونم اما جرات نمیکنم چون اولاقبول نمیکنه ومیگه ک توهنوز۲ماه وقت داری چجوری میگی قبول نمیشی.توکه هنوز کنکور ندادی وسرزنشم میکنه ک چرابدکار کردم واینجوری شد وقتی شغل مناسبی داشتم رهاش کردم ک کنکور بدم والان این وضعم شده وازاین حرفا.حقیقتا خیلی میترسم بهش بگم برام خونه بگیره.مسعله پولشم هست البته.الان نمیدونم دس دس نکنم هرچه زودتر شرایطمو بهش بگم ک قبولیم صفر درصده یا نه بزارم کنکورو بدم این دوماهم بسوزونم وبعد بگم‌ک حرفو حدیثش کمتر باشه وهمینکه دیگه پذیرفته باشن گرچه میدونم همون موقعم میگن بزار نتیجه هابیاد تو که هنوز نتیجتو ندیدی.تورو خدا کمکم کنید خیلی مرددم تواین مورد ودارم عذاب میکشم

  1. نیاز به خانه و جایی نداری گ اراده کن و خودت هر جور شده و به هر نحوی که هست بخوانو خودت بالا بکش
   ارزشش داره واقعا و بهت قول میچچدم تغییر خوبی بتونی به وجود بیاری

 20. سلام استاد ببخشید من تازه منابعم رو دریافت کردم و میخوام شروع کنم برای خوندن رشته ریاضی هستم میرم دوازدهم یعنی کنکور 1400 دارم، من تنوع دروسم بالاست مثلا هر روز از سه تا تخصصی میخونم عمومی هام فقط جابجا میشن روزانه 12 ساعت مطالعه دارم دو ساعت آخر هم مرور، شیمی و ریاضی سه ساعت فیزیک 2 ساعت ادبیات و دین و زندگی و لغات و اینا هم کار میکنم که میشه روهم 12 ساعت میخواستم بدونم که فکر می‌کنید میشه توی این دو ماه و نیم تابستون دهم و یازدهم کامل بست؟؟و نظرتون راجب برنامم چیه؟؟

 21. استاد سلام . خسته نباشید
  2 سوال دارم
  اگر در کنکور 1400 هر دو نظام جدید و قدیم برگزار بشه، من میتونم در نظام جدید شرکت کنم؟؟( دیپلم نظام قدیم هستم)
  با توجه به اینکه دیپلم و پیش دانشگاهی رشته ریاضی دارم ایا میتونم در کنکور رشته تجربی شرکت کنم؟

 22. سلام استاد چند روزی که خبرهایی مبنی بر ݪغو کنکور از طرف نمایندگان مجلس شنیده میشه این مسئله شدنی ؟اگر کنکور ۹۹لغو بشه خدایی نکرده کنکور ۱۴۰۰هم لغو میشه ؟تکلیف ما که داریم واسه کنکور ۱۴۰۰میخونیم چی میشه ؟ چرا بدون فکر نظر میدن مگه ما چقدر استرس میتونیم تحمل کنیم از راهنمایی تون ممنونم

  1. سلام
   نمایندگان محترم مجلس نمبی توانند به تنهایی و صرفا با مصاحبه و طرح و … کنکور را لغو یا به تعویق بیندازند
   برای کنکور ۹۹ و ۱۴۰۰ بخوانید تا دیر نشده

 23. سلام وقت بخیر من مهر ماه میرم یازدهم و رشته ام هم انسانی هستش الان من تو تابستان چه درسایی رو بخونم با چه منابعی درسم هم خوبه ؟ خیلی دوست دارم تربیت معلم قبول بشم و سال ۱۴۰۱ کنکور میدم
  لطفا راهنمایی کنید ممنون

  1. دهم خودت رو تشریحی عالی کار کن و بعد تست از آرایه و منطق و ریاضی و عربی

   1. سلام منابع این درسارو که گفتین تست کار کنم چی باشه ؟؟
    منطق خیلی سبز دارم
    اما برای ارایه و عربی و اقتصاد از چه منابعی استفاده کنم؟

     1. ممنونم از پاسخگویتون
      اما من ۱۴۰۱ کنکور میدم این منابع مشاوران یا میکرو گاج که گفتین مال کنکور ۱۴۰۰
      حالا من اینارو بخرم؟ چون من رشتم انسانیه و ۱۴۰۱ کنکور میدم

     2. فرقی ندارند . برخی دروس گاج بهتر کار کرده و برخی هم مشاوران
      با هر کدام راحت تر هستید کار کنید

 24. سلام من دانش اموز سال یازدهم رشته تجربی هستم اما هدفم بر این هست که کنکور زبان بدم
  نمیدونم با امتحانات نهایی چه کنم من وقتی ندارم که بخوام دردس تخصصی تجربی امتحان بدم ممنون میشم کمکم کنین

  1. نهایی مانعی برای موفقیت در کنکور نیست
   تاثیر نمره هم در کنکور نداره

 25. سلام استاد گرامی خسته نباشید
  من چندبار پیام دادم اصلا جوابمو ندادید..ایمیل هم هرچی چک کردم پاسخی نیومده بود!!
  کنکوری نظام قدیمم 99 ، درست امسال نخوندم میخام 1400 شرکت کنم بنظرتون آیا امکانش هست پیام بده به سنجش نوع پاسخگویی سوالات آزمون 99 از نظام قدیم به نظام جدید تغییر بده؟؟ میخام اگه اینکار انجام بده از الان منابع نظام جدید تهیه کنم واسه کنکور 1400 که وقت رو از دست ندهم !!!
  آیا امکانش هست سنجش اینکار بکنه؟؟ آیا فکر خوبیه یا نه باتوجه به اینکه دوباره شاید کنکور بیفته عقب ، چون کسی هم که تا الان درست نخونده یکماه هم یا دوماه عقب بیفته کنکور تهران نمیتونه بیاره!!! یا اینکه این 45 روز با منابع نظام قدیم برم جلو و کنکور نظام قدیم بدم و بعد کنکور 99 شروع کنم واسه نظام جدید 1400؟؟
  مرسی اگه جوابمو بدید

 26. سلام استاد…من به دلیل خوردن قرص هایی که دکتر بهم داده همیشه خوابم میاد…و نمیتونم قرصامو قطع کنم…

 27. سلام استاد…من به دلیل خوردن قرص هایی که دکتر بهم داده همیشه خوابم میاد…و نمیتونم قرصامو قطع کنم…و نمیتونم درس بخونم…چکار کنم

 28. سلام ببخشید من بهیار هستم میخواهم ۱۴۰۰ کنکور شرکت کنم ریاضی و فیزیک برام سخته چه کلاس حضوری قلم چی شرکت کنم خوبه ؟ ۳۵ سالمه میخوام پرستاری بخونم برای بازنشستگی‌ام خوبه

  1. سلام
   با کمک درسی خیلی سبز بخوانید متوجه نشدید کلاس کنکور آنلاین آقایان یحیوی و ذهبی خوب خواهد بود

 29. سلام من رشتم انسانیه سال ۱۴۰۱ کنکور میدم
  حالا میخوام درسای تخصصی رو بخونم تابستان
  برای ریاضی و آمار چه منابعی خوبه ؟من میخوام از الان آماده شم
  من خیلی دوست دارم تربیت معلم قبول بشم

  1. اگر ضعف علمی داری با سیر تا پیاز گاج کار کن و اگر نه با گاج میکرو یا مشاوران آموزشی

 30. سلام من کنکوری 1400ام ب نظرتون چه مباحثی حتما باید توی تابستون خونده بشه با توجه به وقتی که باقی مونده.. مشاور خودم بهم گفته ک دهمو کامل ببندم و جمع بندی کنم تا اخرتابستون و بعد، مهربرم سراغ درسهای یازدهم
  تا الان فقط زیست دهم رو کامل خوندم و فیزیک فصل 4دهم رو..

 31. سلام
  من کنکوری ۱۴۰۰ تجربی هستم و تا الان متاسفانه نتونستم دهمو یازدهممو خیلی خوب جمع بندی کنم
  واقعا نمیدونم چیکار کنم
  به نظر شما میتونم توی سال دوازدهم دهم و یازدهم رو هم کامل بخونمو تست بزنم؟

 32. سلام من میخوام کنکور شرکت کنم اما از زمان دیپلمم سال ها می گذره ۳۲ سالمه و لیسانس بازرگانی ولی دیپلم تجربی دارم میخوام دندانپزشکی شرکت کنم میدونم خیلی سخته و شاید غیرممکن و اینکه من شاغلم از صبح تا عصر سرکارم میشه منو راهنمایی کنید ممنونم

 33. سلام ببخشید من مشاور حضوری ندارم و اینکه دسترسی ندارم به کسی اگر میشه مشاوری معرفی کنید بشه آنلاین باهاشون در ارتباط بود متشکرم

 34. سلام ببخشيد يك سوال داشتم
  من امسال كنكور دارم اما به اندازه كافي و قوي درس نميخونم راستش تواناييشو ندارم اگه زياد به خودم فشار بيارم سردرداي شديد ميگيرم و با توجه به اينكه 30درصد هم سهميه ايثارگران دارم ميخاستم بدونم لازمه كه مثل بقيه واسه قبولي پزشكي خيلي به خودم فشار بيارم ؟!!

 35. سلام استاد
  برا کنکور1400 میشه از منابع کتاب تستای کنکور99 استاده کرد
  وکتابای درسی کنکور98

  1. میشه الان
   ولی دینی و زیست و شیمی و لغات ادبیات بعد از عید مهر و ماه های جمعبندی بگیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا