روانشناختیروانشناختیمشاوره صوتی

کاهش استرس در دو ماه پایانی کنکور

از بین بردن استرس کنکور

کاهش استرس کنکور سراسری

معمولا زمانی با استرس رو به رو هستیم که به اتفاقات بیرونی وابسته ایم پس طبیعی است که در اثر پیش نرفتن عوامل بیرونی بر طبق افکار و تصورات ما دچار استرس می شویم.

روی پای خودت بایست!

به هر میزان که بیشتر به عوامل درونی و قابلیت های شخصی و قدرت خود پی ببرید و به شخص یا اتفاق دیگری دل نبندید. بدون شک استرس کمتری دارید و برای رفع مشکلات و موفقیت منتظر هیچ کمکی نیستید.

تو منحصر به فردی خودتو مقایسه نکن!

اگر دائما خود را با دیگران مقایسه کنید از مسیر خود غافل می شوید. تنها رقیب شما دیروز خودتان است. علاوه بر این که مقایسه در هر حالتی غلط است خیلی از مقایسه هایی که داوطلبان کنکور انجام می دهند اغراق امیز است و واقعیت ندارد.

شاید افرادی از شما جلوتر باشند اما قطعا تمامی افراد توان،انرژی و انگیزه ی یکسان ندارند و این نکته گاهی اوقات باعث تفاوت نتیجه در انتهای مسیر می شود.

فکر کردن به مشکلات تاثیری ندارد،عمل کنید!

به جای فکر کردن به مشکلات و شرایطی که توانایی تغییر آن را ندارید افکار منفی را دور بریزید و همه چیز را فراموش کنید و تنها بر روی وظیفه ی خود تمرکز کنید.

بجای فکر به مسائل غیر قابل تغییر شرایط حال خود را عوض کنید و این مساله اگر در بازه ای کوتاه انجام گیرد انرژی بازه های طولانی تر را فراهم می کند.

اگر در طول روز پرش ذهنی به افکار منفی داشتید این افکار را به اخر شب موکول کنید و کار فعلی خود را رها نکنید.

سخن پایانی

قصد تغییر خودتان را ندارید؟پس شرایط نیز تغییر نمی کند.اگر با تمام وجود می خواهید که تغییری در شرایط خود ایجاد کنید پس باید بدون فوت وقت کار های اشتباه گذشته را کنار بگذارید و فقط بر روی کار و وظیفه ی فعلی خود تمرکز کنید.

مشاوره کنکور مرتبط : آموزش جمع بندی کنکور99

مشاوره تحصیلی دوران کنکور : نقش والدین در موفقیت کنکوریها

مشاوره کنکور دوران جمع بندی : صفر تا صد تحلیل آزمون

بهانه را فراموش کنید زمان باقیمانده هرچقدر که کم باشد و نتیجه هر چقدر غیر قابل تغییر قطعا تلاش کردن برای هدف از دست رو دست گذاشتن و منتظر ماندن بهتر است.

فایل صوتی استاد علیرضا افشار در مورد استرس در سال کنکور

 

طرح کلاس مشاوره زمستان
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن