روانشناختیروانشناختیویدیو

پشت کنکور ۱۴۰۰ ماندن یا رفتن به دانشگاه؟

آیا پشت کنکور بمانم موفق می‌شوم؟

همه چیز در مورد پشت کنکور ماندن

سوال اصلی که در این مقاله به آن پرداخته شده است این است : پشت کنکور ماندن خوب است یا بد؟ شما با آن موافق هستید یا خیر؟

به طور قطع همه ی شما داوطلبان با این تبلیغات که پشت کنکور بمانید خوب است و یا نمانید بد است مواجه شده اید.حتی بعضی از مؤسسه های آموزشی نیز برای تبلیغات خودشان ، از پشت کنکور ماندن حمایت می کنند و مثلا می گویند با شرکت در کلاس ها و برنامه های ما و انتخاب منابعی که ما معرفی می کنیم ؛ امسال موفق خواهید شد.

تجربه سال ها مشاوره در مورد پشت کنکور ماندن

بنده طبق تجربه در تمام این سال ها ، متوجه شده ام که مشکل خیلی از داوطلبان با کنکور مضاعف نیز هم چنان حل نشده است! حتی برای برخی از داوطلب ها علاوه بر این که تغییری مثبت ایجاد نکرده ، بلکه رتبه آنان در سال دوم نیز بدتر شده است!

البته شاید حتی پیشرفت کمی صورت گرفته باشد اما کاملا بی فایده…به طور مثال رتبه ی داوطلبی از 25000 به 20000 رسیده است که در طیف انتخاب رشته ی او تغییری ایجاد نشده است.بنده نمی توانم دقیقا بگویم که پشت کنکور ماندن خوب است و یا بد! اما می توانم آن را برای داوطلبان با انگیزه های مختلف دسته بندی و تحلیل کنم.

دسته بندی داوطلبانی که تصمیم می گیرند پشت کنکور بمانند:

داوطلبانی که تسلیم شده اند

داوطلبانی که قبل از رسیدن تاریخ برگزاری کنکور تسلیم کنکور شده اند و دیگر تلاش نکردند و برای راه فرار خودشان تصمیم می گیرند در کنکور سال آینده به هدف مورد نظرشان برسند.در واقع این گونه از داوطلبان در کنکور ، قبل از شکست ،تسلیم می شوند.

داوطلبانی که تلاش کرده اند و به هدف خود نرسیده اند

برخی از داوطلبان دیگر بخاطر آرزوها و آینده ی ایده آل فکر خودشان که می دانند تنها با دانشگاه یا رشته ی خوب محقق می شود ، تصمیم می گیرند پشت کنکور بمانند.

تحلیل پشت کنکور ماندن برای داوطلبان گروه اول و دوم

پشت کنکوری های بهانه جو

بنده با پشت کنکور ماندن داوطلبان گروه اول و داوطلبانی که قبل از شکست تسلیم شده اند مخالف می باشم.بگذارید با یک تست روانشناسی دلیل مخالفت خود را بیان کنم…تستی در مبحث علم روانشناسی وجود دارد که می گوید شخصیت موفق با خود می گوید برای آن که بتوانم به نقطه ، هدف و غایت آخر خود برسم باید از همین الان روی خودم کار کنم ، الگو های رفتاری مناسب برای رسیدن به آن اهداف مشخص کنم و انرژی بگذارم تا به آن آدمی که ملاک موفقیت دارد تبدیل بشوم. پس شخصیت موفق یعنی همین!که ذهنیت در آن بسیار مهم است.

در نتیجه داوطلبی که بخواهد موفق شود هرگز زود تسلیم نخواهد شد و شکست را قبول نخواهد کرد.داوطلب موفق می داند که مسیر دقیقا چی است؟و می داند سال دیگر نیز باز باید از همین نقطه ی که در حال حاضر در آن قرار دارد شروع کند…داوطلبان گروه اول صرفا برای این که زمان بیشتری به دست بیاورند تصمیم می گیرند که پشت کنکور بمانند.

نکته: داوطلبان گروه اول با پشت کنکور ماندن ، می خواهند خودشان را قانع کنند که اگر امسال نمی خوانم و تلاش نمی کنم ؛ در عوض سال دیگر تلاش خواهم کرد و به هدف مورد نظر خود و یا دانشگاه مورد علاقم خواهم رسید…این گونه داوطلبان حرف هایشان قشنگ است و گاهی با مطالب انگیزشی کنکور به طور موقتی انرژی میگیرند اما در عمل کاری نمی کنند و عملگرا نیستند.

پشت کنکوری های عملگرا

داوطلبان گروه دوم در صورتی که عملگرا هستند و امسال (سال کنکور در حال حاضر) تا لحظه ی آخر تسلیم نشده اند و اما به دلایلی به رتبه ی مورد نظر خود نرسیده اند؛ شرایط پشت کنکور ماندن آن ها می تواند متفاوت و بهتر از گروه اول باشد.

حتی امسال (سال 1400) که کنکور به دلیل شیوع بیماری کرونا یک ماه و نیم عقب افتاد برخی داوطلبان از این زمان اضافه استفاده کردند اما برخی دیگر نیز با وجود این زمان هم چنان تلاش نکردند.

کسانی که برای رهایی از فشار به دانشگاه می روند

داوطلبان دیگری نیز هستند که برای رهایی از فشار کنکور به دانشگاهی که قبول شده اند ورود می کنند.بنده حتی با این داوطلبان موافق تر از داوطلبانی هستم که فشار کنکور را تحمل کرده ولی به امید واهی مانده و تلاش نمی کنند.

برای مثال حدود 800 هزار داوطلب در کنکور تجربی شرکت می کند همه ی آن ها در رشته های پزشکی و دندان پزشکی نمی توانند قبول شوند. اگرچه قبولی در رشته های پرطرفدار تجربی با ارزش است اما این را نیز باید بدانید که همه ی افراد قرار نیست تنها با رتبه ی کنکور خود به شخصیت موفق تبدیل بشوند برخی دیگر نیز می توانند در دانشگاه و یا در جنبه های دیگر موفقیت خود را نشان دهند.

هر چند که بنده با پشت کنکور ماندن چندان موفق نیستم اما  پشت کنکور ماندن و کنکور دوم ، مزایایی نیز دارد.

برخی از مزایای پشت کنکور ماندن

به طور کلی سال دوم برای خواندن کنکور ،  نیاز به امکانات و هزینه ی کمتری نسبت به سال اول است زیرا نیاز به خرید مجدد منابع کنکور نیست.داوطلب دارای آرامش و تجربه ی بیشتری است و هم چنین پیش زمینه ی درسی و زمان بندی درست تر دارد. به طور کلی می توان گفت که داوطلب در سال دوم کنکور ، قلق کار دستش آمده است.

هم چنین داوطلب دیگر مدرسه و کار تشریحی نیز ندارد و به طور کلی نرفتن به مدرسه باعث وقت بیشتر داشتن می شود.بنده خودم شاگردی داشتم که در سال دوم کنکور خود توانست رتبه سه رقمی بیاورد اما این را نیز باید بدانید که او در دی ماه تمام درس های خود را خوانده بود و زمان را تلف نکرده بوده است .هم چنین برخی از داوطلبان از حمایت خانواده نیز در سال دوم برخوردارند (برخی خیر که البته بستگی به داوطلب نیز دارد اگر او مانند سال قبل رفتار کند و تلاش کافی نکند باید به خانواده ی خود حق بدهد که نخواهند او را دیگر حمایت کنند.)

نتیجه گیری پایانی پشت کنکور ماندن

داوطلبانی که می خواهند پشت کنکور بمانند باید حتما انگیزه ی آن ها فرار از کنکور امسال و تلاش نباشد و بدانند که حتما در سال آینده تلاش کافی خواهند کرد.

قبل از تصمیم خود را تست کنید

پیشنهاد بنده به این دسته از داوطلبان این است که خود را تست کنند.به طور مثال تا زمان انتخاب رشته یعنی از 31 مرداد امسال(سال 1400) تا آخر شهریور که زمان انتخاب رشته است حدود 4 هفته فرصت دارید؛ در این 4 هفته اگر توانستید تغییری کنید و با انگیزه تلاش کنید و همه متوجه ی تلاش و تغییر شما شدند؛ در نتیجه می توانید سال دیگر نیز پشت کنکور بمانید اگر نتوانستید پس خیر نمانید.

دو شاگرد با دو سرنوشت متفاوت: اگر شخصیت موفق شکل بگیرد و در درون داوطلب باشد ؛ دیگر فرقی ندارد که کجا باشد. در هر جایی جواب مورد نظر خود را می گیرد و به موفقیت می رسد.اما اگر شخصیت موفق درون داوطلب نباشد در هر جایی که باشد به موفقیت نخواهد رسید.

برای مثال یکی از شاگردان بنده که در شرایط دشواری است و پدر معلول نیز دارد که باید از ایشان مراقب نیز نماید اما تلاش خود را به صورت عالی انجام می دهد و به موفقیت خواهد رسید؛ در مقابل شاگردی داشته ام که 3 سال پشت کنکور مانده بود و همه ی شرایط نیز مطابق میل او بوده است و حتی از سهمیه ی دانشگاه نیز استفاده کرد… اما باز هم تلاش کافی نکرد و به رتبه ی دلخواه خود نرسید.

در نتیجه کلام آخر بنده این است: داوطلب عزیز، همه موارد به خود شما و تلاش و اراده ی خودتان بستگی دارد.

مشاوره تحصیلی پیشنهادی : مقابله با بی انگیزگی

ویدیو صحبت های استاد علیرضا افشار در مورد پشت کنکور ماندن یا رفتن

دانلود ویدیو آموزشی

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫51 نظرها

 1. سلام چرا در مورد کنکور تجربی هیچی نمیگید؟😔 به نظرتون تخمین رتبه با کدوم سال بسنجیم؟ ( ۹۴، ۹۵، ۹۶، ۹۷) ممنون

  1. با ۹۷ تخمین بزنید
   برای دروس تخصصی هر کدام ۵ درصد و شیمی ۱۰ درصد اضافه کنید
   عمومی هم فقط ادبیات ۱۰ درصد

 2. سلام استاد خسته نباشید. یه سوال دارم ممنون میشم جواب بدین. من دیپلم تجربی نظام جدید دارم . میخوام برای سال ۱۴۰۰ کنکور ریاضی شرکت کنم.
  میدونم که فقط در یک رشته اصلی میشه کنکور داد. یعنی یا فقط تجربی یا فقط ریاضی یا فقط انسانی
  سوالم اینه که اگه کسی تو رشته تجربی در نظام جدید دیپلمش رو گرفته باشه میتونه بجای کنکور تجربی فقط در کنکور ریاضی شرکت کنه؟
  با هنر و زبان کاری ندارم.

  1. سلام
   هر مدرکی که داری
   در یکی از ۳ رشته اصلی تجربی و ریاضی و انسانی میتونی کنکور بدی + هنر و زبان

 3. سلام استاد وقتتون بخیر
  بنده کنکوری ۹۹ گروه تجربی هستم ک امروز کنکور داشتم.من با پایه ضعیف اومدم بالا حتی تابستون پارسالم ب دلیل اینکه اصلا نمی فهمیدم کنکور چیه چی نیست اصلا تو فکرش نبودم .چنبار کتابای درسی رو برداشتم همینجوری خوندم بعدشم دیگه ادامه ندادم همه چی ول شد تا اینکه مهر اومد و ی خروار غصه رو دلم و هر شب گریه پزشکی میخواستم ولی بازم واقعا نمی فهمیدم چیه هیچ وقتم بخاطر ترسی ک از کنکور داشتم نخواستم دنبالش برم آزمون قلم چی هم شرکت میکردم ولی هیچی نمیخوندم در واقع من نمیدونستم اصلا چی میخوام خیلی سر در گم شده بودم. منبع و تست هیچی ازشون سر در نمیاوردم تا اینکه تو عید رفتم دنبالش و متوجه شدم عاشق پزشکی ام خیلی خوشحال شدم ک علاقه فلبیمو پیدا کردم ولی هنوز نمیدونستم دقیق باید چیکار کنم لب کلام نخواستم بخونم ولی الان میخوام. با برنامه ای ک شما برا تابستون دادید دارم پیش میرم دو هفتس و باید حتما حتما حتما سال آینده پزشکی مشهد قبول شم استاد بنظرتون دانش آموزی با این وضعیت ک تاحالا تست نزده میتونه سال آینده پزشکی قبول شه؟
  الانم فقط دارم تست پوششی و آموزشی میزنم

  1. از شهریور استفاده کن و جدی بخوان
   اگر واقعا تغییر کردی میشه روی موندنت پشت کنکور هم حساب کرد

   1. استاد میخوام تا پایان شهریور برنامه اول شما رو ک به کنکوریهای ۱۴۰۰ در لایو ۲۷ خرداد گفتین رو تموم کنم
    خوبه برای شهریور؟؟

 4. با سختی کنکور امسال چاره ای بجز پشت موندن ندارم
  استاد منابع ۹۹ تجربی برای ۱۴۰۰ میشه یا منبع جدید تهیه کنم
  و اینکه در کنکور اگر به جای زبان انگلیسی آلمانی بزنم به نظرتون بهتره یا نه همون انگلیسی؟
  المانیم بهتره ولی نمیدونم کنکور سخت تر میدن یا نه.

 5. سلام استادافشار. من دانشجو رشته مهندسی هستم و امسال در کنکور 99 تجربی قدیم شرکت کردم با اینکه تا به حال زیست نخونده بودم و از آذر ماه شروع کرده بودم ولی تلاشمو کردم اما نتیجه دلخواهمو نگرفتم. آیا دوباره واسه کنکور بخونم یا اینکه لیسانس رو تموم کنم بعد از راه آزمون لیسانس به پزشکی برم پزشکی بخونم؟ ممنون.

 6. البته این رو هم یادآوری کنم که فقط از dvdکنکور استفاده کردم و از مشاور و
  آزمون استفاده نکردم . اگه امسال با آزمون و dvd و مشاور های رایگان شما استفاده کنم میتونم پزشکی قبول شم؟

 7. سلام استاد خسته نباشی من پشت کنکوری نظام. قدیم هستم امسال سال سوم کنکورم بود ولی متاسفانه خوب کار نکردم از فردا صبح میخوام شروع کنم به نظرتون کار درستیه که تا وقتی که اعلام میکنن سال بعد کنکور نظام قدیم داریم یا نه . چون زیست وشیمی خیلی عوض شده فقط مباحث مشترک ریاضی و فیزیک و زبان با نظام جدید رو با همین کتابای خودم بخونم واینکه از فیزیک کجاش بهتره برا مطالعه لطفا جواب بدید ممنون🌸🌸🌸🌸🌸🌻🌻🌻🌻

  1. سلام
   از مباحث مشترک برای کنکور با همان منابع نظام قدیم خودت کار کن

 8. سلام استاد افشار من کنکوری ۹۷ هستم امسال کنکور نظام جدید ۹۹ دادم از اول سال به عشق رشته پزشکی خیلی تلاش کردم و پیشرفت کردم تراز قلمچی ام حدود ۶۴۶۸شد تا حدودا اواسط خرداد به صورت تصادفی اخباری راجب حواشی تعویق شنیدم دقیقا ۲ ماه قبل از کنکور فکر میکردم تعویق میشه و بیشتر وقت دارم برای درس خوندن با امید های واهی که به گوشم میرسید و مسئولین میگفتن مثلا به احتمال زیاد تعویق داریم من جذب همین کانال ها شدم و راستش از اونموقع درس نتونستم بخونم و جمع بندی نکردم حدودا ۳ هفته قبل از کنکور به خودم اومدم که دیگه واقعا دیر شده بود و اصلا جمع بندی نکرده بودم و ازمون های قلمچی هم افت کردم کاملا استرس و شوکه شده بودم که اصلا نمیتونستم درس بخونم و با توجه به سخت بودن سوال ها درکنکور تجربی حتی به کنکور ۹۹ هم امید ندارم که قبول بشم خیلی به معنای واقعی خراب کردم درصدام فکر کنم حدودا ۲۰ درصد بشه نمیدونم 😢 اقای افشار به من کمک کنید چیکار کنم انتخاب رشته بدون کنکور بدم یا برای کنکور ۱۴۰۰ بخونم من هنوزم عشق پزشکی دارم رشته ای که علاقه دارم هر وقت یادم میاد که چه بلایی سر خودم اوردم گریه ام میگیره 😢بعد از کنکور هم، انگار که افسرده ام 😢

  1. متاسفانه یکسری پیج ها و کانال ها برای جذب شما زیاد اخبار حاشیه می گذارند و بچه ها را هوایی می کنند و این خیلی خیلی بده
   اگر کنکور خوبی ندادی از همین الان برای کنکور ۱۴۰۰ استارت قوی خودت بزن و بیا جلو تا بعد ببینی برای انتخاب رشته چه اتفاقی خواهد افتاد

 9. سلام آقای افشار. ببخشید من داوطلب کنکور۹۹تجربی بودمو کنکور ۹۹روبه دلیل سرعت کم در تست زنی و عدم مدیریت زمان نتونستم به اکثر سوالات ریاضی وفیزیک و شیمی حتی نگاه کنم. تصمیم گرفتم برای ۱۴۰۰بمونم (چون تنها مشکل من مدیریت زمان جلسه بود).میخواست بدونم کدام یک از منابع کنکور ۹۹قابل استفاده ۱۴۰۰هستند.؟واینکه من برای بار سوم شرکت خواهم کرد،آیا با ثبت نام در یکی از رشته های پیام نور و درخواست مرخصی تحصیلی میتوانم در کنکور۱۴۰۰شرکت کنم ؟برای کنکور۱۴۰۰من مشکلی پیش نمییاد؟

  1. سلام
   همه منابع کنکور ۹۹ در نظام خودت قابل استفاده برای کنکور ۱۴۰۰ نیز هستند

 10. سلام.من پشت کنکوری نظام قدیم تجربیم باتوجه به اینکه کنکورامسال خیلی وقت گیروعجیب بودمیخواستم بدونم برای 1400نظام قدیم شرکت کنم بهتره یانظام جدید؟آخه نمیدونم امسال برای ماکنکورسخت تربوده یانظام جدیدا.به نظرتون منابعشون چنددرصدشبیه ماست وآیااگه نظامموتغییربدم برام راحتتره یانه.به خداموندم چیکارکنم آخه نظام جدیددرساش راحتتروکمترازماست ولی خوب جدیده واین کاروسخت میکنه واقعانمیدونم چیکارکنم.اگه راهنماییم کنیدممنون میشم

 11. سلام استاد ببخشید برای انتخاب رشته ی ۹۹ از چه طریق باید با شما هماهنگ کنیم؟

 12. سلام استاد
  استاد من تو کنکور 99 رشته ریاضی بودم نظام قدیمی هم هستم سوالات رو بررسی کردم در منزل که برای 1400 نظام جدید صلاح هست یا جدید به این نتیجه رسیدم که برای انتخاب نظام نباید کنکور 98 رو ملاک قرار داد و در کنکور 99 سوالات رویکرد نظام قدیمی داشتن و طراح ذهنیت نظام قدیمی داشت تو سخت تر کردن سوالات و این که کدوم نظام بخونیم واقعا حاشیه است و هر کسی که واقعا تلاش کنه واسش فرقی نمیکنه کدوم نظام باشه هر چند که اگه در نظام جدید شرکت کنن بچها ها احتمال اینکه سوال غافل گیر کننده ای رو مشاهده کنن در کنکور زیاد تر از کنکور نظام قدیم هست و دستطراح تو نظام قدیم واقعا روشنه و هر چقدر بخواد سوال سخت بده باز دستش لو رفته و دیگری اینکه به نظر من اتفاقا بر خلاف اینکه بچه های نظام قدیمی 1400 که توصیه میشه برن از منابع جدید هم یه نیم نگاهی کنن باید برعکس باشه و بچه های نظام جدید برای مباحث مشترک باید بیاییند و سوالات تالیفی و سخت نظام قدیمی ها رو حل کنن در مباحث مشترک البته اگر میخواهند نتیجه عالی بگیرند
  استاد نظر شما در مورد این نتیجه گیری چیه؟ممنون میشم که بگین اشتباه میکنم یانه نتیجه گیریم بعد از بررسی درسته
  چون الآن خیلی از نظام قدیمی ها دو دل و تو حاشیه هستند که برن جدید یا همون قدیم بمونن
  من که خودم به این نتیجه رسیدم همون قدیم بمونم چرا که درسته 20 درصد مطالب رو اضاف میخونم که شاید ازش سوال بیاد شایدم نیاد مثل انتگرال که امسال سوال نیامد ولی استاد انتگرال رو الآن نخونم فردا برم دانشگاه که باید بخونم درسته؟؟ پس چه بهتر که از الآن بخونم دیگه و درگیر این حاشیه و … نشم

  1. یسلام
   برای نتیجه گرفتن در کنکور ۹۹ باید زیاد تست و تمرین کار کی کردید تا تنوع طرح تست از زوایای مختلف آشنا می شدید و هم اینکه به سرعت عمل می رسیدید
   این مساله خیلی خیلی مهم هست و باید براش حسابی تلاش کنید .
   در مورد نظام آموزشی هم فعلا از مباحث مشترک با منابع نظام قدیم خودت کار کن و بیا جلو تا بعد ببینیم چی میشه

 13. سلام.
  خسته نباشید
  بنده شک دارم که امسال می توانم رتبه مورد نظرم را بیاورم یا اینکه باید سال اینده هم کنکور بدم

  بخاطر همین قصد دارم تا مهر درس زبان بخونم بنظرتان حداکثر روزانه چند ساعت بخوانم که اگر قرار شد سال اینده کنکور بدهم انرژی شروع مجدد را داشته باشم؟
  ممنون

  1. سلام
   استارتت بزن و برای ادامه کنکور ۹۹ از همین الان جانانه تلاش کن و بحنگ
   فکر کن کنکور اخر شهریور است . اصلا ببین حوصله بهتر خواندن و اراده تغییر داری
   اگر داشتی ادامه بده به مسیرت

 14. استاد یه خبر دیدم که می گفت کنکور ساله دیگه کنکور حذف می شه آیا واقعا راسته یا برای ایجاد جو روانی دانش آموزاس؟

  1. کنکور برای رشته ها و دانشگاه های تاپ در حال حاضر جایگزین نداره و هرچقدر برای رشته و دانشگاه های متداول تر حذف بشه فعلا برای اون ۵ درصد ظرفیت خاص ها برگزار خواهد شد

 15. سلام استاد
  1آیا این باور همه هست که می گن کنورو سال بعد تر می شه یا نه؟ آیا می تونین چن تا مثال بزنید از دانش آموزان خودتون؟
  2مامانم می گه اگه امسال دبیری یا پرستاری آوردید برید دانشگاه امروز رفتن پیش یه جور سادات و اون گفته که امسال معلمی یا پرستاری میارن برن استاد من تجربی و علاقه ی اصلیم مشاوره ی درسی هست مثل خودتون استاد نمی دونم چیکارکنم اون طرف ساداته هم می گفته که اگر سال دیگه ایی بزارن پذیرش سال دیگه ایی کمتره
  لطفا راهنماییم کنین
  ممنون.

  1. اکثر پشت کنکوریها به خودشان فقط زمان می دهند و نه همت برای تغییر تدارند
   اما اگر عزم و اراده برای تغییر وجود داشته باشه دیگه اونوقت خیلی چیزها میتونه درست بشه

 16. سلام استاد.من متولد ۷۹ هستم. سال ۹۸ دیپلم تجربی گرفتم. میخوام پیام نور ثبت نام کنم و برای ۱۴۰۰ بخونم. اما این بار میخوام در رشته ریاضی کنکور بدم. سوالم اینه که اگه من در کنکور ریاضی ۱۴۰۰ مقطع لیسانس پذیرفته بشم چون یکسال در پیام نور دانشجوی لیسانس بودم سقف سنوات و … به مشکل نمیخوره؟ به من اجازه میدن رشته مهندسی در مقطع کارشناسی رو بخونم یا باید برم سربازی؟

  1. شرایط سقف سنوات تحصیلی تبصره ماده زیاده داره اینو از آموزش دانشگاهت سوال کن
   اگر گفت مشکل برخواهید خورد همین شهریور انصراف بده از دانشگاه تا حداقل تا شهریور سال آینده بتونی از یکسال بعد از انصراف خودت استفاده کنی و کنکور 1400 شرکت کنی

 17. سلام وقت بخیر اقای استاد.بنده فارغ التحصیل نجربی نظام جدید 98 هستم .و میخوام برای 1400 که سومین کنکورم میشه بشینم وبخونم.اما امسال مشمول سربازی هستم ونمیدونم چه کاری کنم که سربازی نرم چون یکبار معافیت تحصیلی تا کنکور 99 گرفتم .ونمیدونم چطور معافیت برای سال دوم بگیرم با وجود خدمت سربازی واین موضوع بسیار نگرانم کرده .ایا راهکاری وجود داره برای معافیت که به خدمت سربازی نرم؟خواهش میکنم جواب بدید استاد.

  1. سلام
   نمیدونم منظورت از معافیت تحصیلی گرفتن چیه
   برای کنکور دوم که کسی مشمول به خدمت نیست
   برای کنکور سوم هم میتونه دانشگاه پولی مثلا پیام نور ثبت نام کنه تا از مرخصی تحصیلی استفاده کنه

   1. سلام.ببخشید استاد.تا چه زمانی وقت دارم در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم چون مشمول خدمتم.بعد از اعلام نتایج کنکور میشه ثبت نام کنم؟

    1. سلام
     الان دفترچه پر کن در پلیس به اضافه ده
     بعد ثبت نام خواهید کرد در دانشگاه و مرخصی میگیری

 18. سلام استاد من پارسال بر اساس سوابق تحصیلی هم ازاد هم روزانه با سهمیه 25 درصدی قبول شدم و نرفتم امسال که کنکور دادم فهمیدم سهمیه ندارم میخام 1400 دوبار کنکور بدم ایا سهمیه ی من بر میگرده یا باید درخواست بدم لطفا جواب بدید خیلی برام مهمه.

 19. سلام استاد افشار
  من می خوام برای سال سوم کنکور سرکت کنم. توی سوال جواب ها خوندم باید برای معافیت سربازی تو دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم باتوجه به اطلاعیه سازمان سنجش به مشمولان سال ۹۸ باید تو این هفته سربازی رو تعیین تکلیف کنم ولی من هیچ اطلاعاتی ندارم
  چطوری باید پیام نور ثبت نام کنم؟برای سربازی چکار کنم؟
  لطفا پاسخ بدید.

  1. سلام
   فعلا دفترچه بگیرید و پر کنید
   روز انتخاب رشتته پیام نور بدون آزمون بردار
   بعدش هم بری ثبت نام کنی دانشگاه برگه مرخصی تحصیلی ببر برای پلیس + ۱۰ تا اعزامت به خدمت استپ بشه

 20. سلام
  وقت بخیر
  آقای افشار به نظر شما تعداد تست کم ، البته زیادم کم نه ها ولی به نبت خیلی بالا نباشه اما تحلیل کامل و مو به مو بهتره ، ینی کیفی تست بزنیم
  یا اینکه از لحاظ کمی رو افزایش تعداد تست کار کنیم؟
  چون نمی دونم چرا ولی تصور من اینه که تحلیل ۵۰ تست به طور کامل بهتر از صرفا زدن ۱۵۰ تسته! البته نمی دونم این حس نوعی وسواس محسوب میشه یا نه؟
  لطفا راهنماییم کنید
  ممنون🌸

  1. تحلیل تست بجای خودش . اتفاقا خیلی هم مهمه از تست زدن برداشت خوبی داشته باشی و تامل کنی
   اما دیگه گاهی وقت ها این مکث کردن ها انقدر زیاد میشه که کار رو خراب میکنه کامل
   تست پوششی بزنید و برنامه های قبلی رو دوره کنید
   تست پوششی یعنی چه ؟

 21. سلام اقاي افشار من كنكوري ١٤٠٠ هستم،در طول سال دهم و يازدهم ترازم در حدود ٧١٠٠ بود اما از زمان شيوع كرونا به اينور خيلي كم كار شدم و به نوعي ميشه گفت انگيزه ام رو از دست دادم و ميشه گفت بعضي روزا حتي يه كلمه هم درس نخوندم ،خواستم از تير به طور جدي شروع كنم اما به دليل ابتلاي مادرم به كرونا و خب كلاس هاي زياد مدرسه نشد و من تا اينجا هيچي از پايه ام رو مرور نكردم و الان فوق العاده نگراني و فكر مي كنم كه زمان كم هست و نميرسم و از الان به پشت كنكور مانده فكر مي كنم،به نظرتون اميدي هست و اگر از الان حدي بخونم به رتبه ٢رقمي منطقه٢ برسم؟ ممنونم از پاسخگويي شما

  1. عالی و پر تلاش ظاهر بشی حتما میتونی موفق بشی
   همه جوره بهت میگم که از امروز ۱۱ شهریورر ماه هیچی برای موفقیت کم نداری جز شخص خودت
   پس بهترین خودت باش و عالی بخوان تا بتونی به هدفت برسی

 22. سلام استاد من کنکوری 99 بودم و میخوام برای 1400 استارت بزنم میخواستم بدونم من که پارسال کلاس های کنکور حضوری شرکت کردم ایا لازمه که امسال هم شرکت کنم؟لازمه بگم که از کلاس ها نتیجه دلخواهمو نگرفتم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن