اخبار آموزشی

بودجه بندی کنکور 99 چگونه بود؟ به تفکیک رشته های مختلف

تعداد تست های کنکور از هر فصل چقدر است ؟

بودجه بندی کنکور ۹۹ برای رشته های تجربی، ریاضی، انسانی، زبان و هنر

بودجه بندی کنکور 99 را می توان به پلن مثبت برنامه ریزی کنکور برای داوطلبان تشبیه کرد. از این لحاظ که داوطلب اگر زرنگ و با هوش باشد می تواند با کنکاش و نگاه ریزبینانه به سالهای گذشته و رصد سوالات و محتوای آنها، به احتمال و درصد طرح شدن سوالات از هر بخش از کتب درسی پی ببرد و در نتیجه به موفقیت دلخواه خواهد رسید.

داشتن نگاهی دقیق و هوشمندانه به سوالات سال های گذشته خودش یک علم است که مشاور کنکور به آن اشراف دارد.

اینکه کدام بخش از کتاب اهمیت بیشتری دارد و تعداد سوالات از هر بخش چند تاست، با بودجه بندی کنکور 99 کاملا مشخص خواهد شد و امکان استفاده از منابع کنکور 1400 را به بهترین شکل فراهم می کند.

در این صورت می دانید که وقت تان را چطور تنظیم کنید تا در این فرصت باقیمانده بیشتری کارایی را داشته باشید.

متفاوت بودن بودجه بندی کنکور 99

همیشه این نکته برای همه داوطلبان به عنوان یک سوال گنگ و مبهم مطرح است که در آزمون سراسری 1400 بیشتر سوالات از کدام بخش های کتاب می آید و یا اینکه سوالات بیشتر مفهومی است و یا نه؟

بودجه بندی کنکور قطعا در همه سالها کمی تفاوت دارد و هیچ سالی شبیه به سال دیگر نیست، اما از این نکته نباید غافل شد که همین جمله “کمی تفاوت دارد” را اگر زیرکانه کنکاش کنیم و به سوالات و نحوه طرح آنها در سالهای مختلف دقت کنیم، می شود به نحوه طرح سوالات در بودجه بندی کنکور 1400 پی برد.

جالب است بدانید که بررسی آزمون های سال های گذشته نشان می دهد که در واقع به نظر می رسد سلیقه طراحان سوالات کنکور سراسری در 10 سال گذشته تغییر چندانی نداشته است. این به مفهوم تکراری بودن سوالات نیست، بلکه نشان می دهد که اتفاق نظر روی تنظیم سوالات وجود داشته است. حالا اگر می خواهید از همین امروز روی بودجه بندی کنکور 1400 کار کنید تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.


جدول بودجه بندی هر درس به تفکیک رشته

بودجه بندی دروس عمومی کنکور ۹۹
بودجه بندی ادبیات فارسی کنکور ۹۹
بودجه بندی عربی کنکور ۹۹
بودجه بندی دین و زندگی کنکور ۹۹
بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور ۹۹
بودجه بندی دروس تخصصی رشته ریاضی کنکور ۹۹
بودجه بندی حسابان و هندسه کنکور ۹۹
بودجه بندی گسسته و جبر و احتمال کنکور ۹۹
بودجه بندی فیزیک ریاضی کنکور ۹۹
بودجه بندی شیمی ریاضی کنکور ۹۹
بودجه بندی دروس تخصصی تجربی کنکور ۹۹
بودجه بندی زمین شناسی کنکور ۹۹
بودجه بندی ریاضیات تجربی کنکور ۹۹
بودجه بندی زیست شناسی کنکور ۹۹
بودجه بندی فیزیک تجربی کنکور ۹۹
بودجه بندی شیمی تجربی کنکور ۹۹
بودجه بندی دروس تخصصی انسانی کنکور ۹۹
بودجه بندی ریاضی و آمار انسانی کنکور ۹۹
بودجه بندی اقتصاد کنکور ۹۹
بودجه بندی علوم و فنون ادبی کنکور ۹۹
بودجه بندی عربی اختصاصی کنکور ۹۹
بودجه بندی تاریخ کنکور ۹۹
بودجه بندی جغرافیا کنکور ۹۹
بودجه بندی جامعه شناسی کنکور ۹۹
بودجه بندی فلسفه و منطق کنکور ۹۹
بودجه بندی روان شناسی کنکور ۹۹

بررسی بودجه بندی کنکور ۹۹ دروس اختصاصی تمام رشته ها

برای اینکه بهترین روش مطالعه کنکور 1400 را داشته باشید باید از نحوه بودجه بندی سوالات در زیر گروه آزمایشی خود، اطلاع داشته باشید. تعداد سوالات مطرح شده از هر مبحث با توجه به گروه آزمایشی و دروس اختصاصی یا عمومی متفاوت است همانطور که روش مطالعه دروس تخصصی با روش مطالعه دروس عمومی متفاوت است.

پیش بینی تعداد سوالات از هر مبحث به طور صد در صدی امکان پذیر نیست و همچنین با رسیدن نتایج بررسی سوالات سال گذشته کنکور به روز خواهد شد ولی با توجه به سوالات کنکور در سالهای اخیر انتظار می رود نحوه تنظیم سوالات به این ترتیب باشد:


بودجه بندی کنکور 99 رشته ریاضی نظام قدیم

رشته ریاضی یکی از رشته هایی می باشد که داوطلبان آن نسبت به سالهای قبل کمتر شده است. دفترچه سوالات اختصاصی این رشته شامل سه قسمت :ریاضیات، فیزیک و شیمی می باشد که:

بخش ریاضیات: شامل 55 سوال که از سوال 101 تا 155 می باشد و زمان پاسخگویی 85 دقیقه است. مجموعه سوالات ریاضیات شامل سوالاتی از دروس دیفرانسیل و ریاضیات پایه، ریاضیات گسسته و جبر و احتمال و آمار و مدلسازی، هندسه تحلیلی، هندسه پایه می باشد.

بخش فیزیک: از سوال 156 تا 200 می باشد و داوطلب 45 دقیفه وقت دارد. مجموعه سوالات فیزیک شامل مباحث نور هندسی، فیزیک و اندازه گیری، کار و انرژی، ویژگی های ماده، گرما و قانون گازها، ترمودینامیک، الکتریسیته ساکن، جریان الکتریکی، مغناطیس و القا می باشد.

بخش شیمی: از 201 تا 235 است و مدت زمان پاسخگویی آن 35 دقیقه است. در این مجموعه سوالات مباحث ساختار اتم، جدول تناوبی عنصرها، ترکیب های یونی، ترکیب های کووالانسی، ترکیب های آلی، استوکیومتری، ترمودینامیک، محلول ها، سینتیک، تعادل، اسید و باز، الکتروشیمی قرار گرفته است.


بودجه بندی کنکور 99 رشته تجربی نظام قدیم

این رشته از آن دست رشته هایی می باشد که طی چند سال اخیر توانسته شرکت کننده های بیشتری را جذب کند .در واقع رقابت اصلی در ورود به رشته های پر طرفدار کنکور تجربی در کنکور۱۴۰۰ بیش از سایر زیر گروه های آزمایشی دیده می شود.

تعداد سوالات با توجه به آزمون های گذشته به این قرار است: زمین شناسی 25 سوال، ریاضی 30 سوال، زیست شناسی 50 سوال، فیزیک 30 سوال، شیمی 35 سوال و بهیاری 5 سوال می باشد که مدیریت زمان و نحوه در پاسخگویی تعیین کننده نفرات برتر خواهد بود.

بودجه بندی زیست شناسی در کنکور تجربی اهمیت بسیار زیادی در قبولی داوطلبان کنکور 1400 در کد رشته های انتخابی دارد. برای اینکه بدانید بیشترین وقت خود را روی مطالعه کدام بخش ها اختصاص دهید لازم است تا روی بودجه بندی سوالات زیست شناسی به دقت کار کنید که در ادامه ی این مقاله بررسی شده است.

اگر چه بسیاری از داوطلبان زیر گروه آزمایشی تجربی سوالات مربوط به آزمون زمین شناسی را بدون پاسخ می گذارند ولی نباید سوالات فیزیک، شیمی و ریاضی گروه تجربی را نادیده بگیرید.


بودجه بندی کنکور 99 رشته انسانی

این رشته شامل سه دفترچه دروس اختصاصی و عمومی و معارف و فقه می باشد که دفترچه سوم آن مختص داوطلبانی است که قصد شرکت در آزمون رشته معارف اسلامی را دارند.

دروس عمومی زیر گروه آزمایشی علوم انسانی عبارت است از: زبان و ادبیات فارسی با ضریب 4 ، زبان عربی با ضریب 2، فرهنگ و معارف اسلامی با ضریب 3، زبان انگلیسی با ضریب 2. برای هر 4 درس به تعداد مساوی هر کدام 25 سوال در نظر گرفته شده است. ضرایب دروس عربی و زبان انگلیسی در گروه آزمایشی علوم انسانی یکسان است.

دروس اختصاصی رشته علوم انسانی عبارت است از: ریاضی، اقتصاد، زبان و ادبیات فارسی (اختصاصی)، زبان عربی (اختصاصی)، تاریخ و جغرافیا، علوم اجتماعی، فلسفه و منطق، روانشناسی، اصول عقاید و فقه( دفترچه سوم)

بودجه بندی کنکور ۹۹ برای هر درس در رشته علوم انسانی به این شرح است: ریاضی، عربی، علوم اجتماعی، روانشناسی و اصول عقاید و فقه هر کدام شامل 20 سوال می باشد و دروس اقتصاد 15 سوال، زبان و دبیات فارسی 30 سوال، تاریخ و جغرافیا 30 سوال و فلسفه و منطق 25 سوال می باشد. مشاوره کنکور 1400 برای برنامه ریزی دقیق بودجه بندی دروس با توجه به ویژگی های فردی الزامی است.


بودجه بندی کنکور 99 هنر

همه داوطلبان شرکت کننده در زیر گروه های آزمایشی 3 گانه کنکور می توانند علاوه بر رشته اصلی در گروه آزمایشی هنر نیز شرکت کنند. برای اینکه شانس قبولی در یکی از کد رشته های هنر بالاتر باشد می بایست داوطلبان از قبل نسبت به بودجه بندی و برنامه ریزی درسی آزمون هنر، آگاهی داشته باشند.

برای گروه آزمایشی هنر دو دفترچه جداگانه برای سوالات عمومی و اختصاصی در نظر گرفته شده است. دروس عمومی کنکور سراسری هنر شامل: زبان و ادبیات فارسی، زبان عربی، فرهنگ و معارف اسلامی به همراه زبان انگلیسی می باشد.

داوطلبان لازم است تا به سوالات اختصاصی گروه هنر که در دفترچه دیگری انتشار داده شده نیز پاسخ گویند. سوالات اختصاصی گروه آزمایشی هنر شمل این مباحث است: درک عمومی هنر، درک عمومی ریاضی – فیزیک، ترسیم فنی، خلاقیت تصویری و تجسمی، خلاقیت نمایشی، خلاقیت موسیقی، خواص مواد و…


بودجه بندی کنکور 99 زبان

آزمون سراسری زبان انگلیسی برای داوطلبان علاقمند به زبان های خارجی به صورت شناور برگزار می شود. به این ترتیب همه داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری می توانند علاوه بر گروه آزمایشی ریاضی، تجربی و انسانی در گروه آزمایشی زبان نیز شرکت کنند.

سوالات آزمون در دو دفترچه برای دروس عمومی و اختصاصی به تفکیک در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت. دروس عمومی رشته زبان انگلیسی شامل 4 درس می باشد. زبان و ادبیات فارسی، زبان عربی، فرهنگ و معارف اسلامی و همچنین زبان انگلیسی در دفترچه سوالات عمومی وجود دارد.

دروس اختصاصی زیر گروه آزمایشی زبان انگلیسی تخصصی با تعداد 70 سوال است. اطلاع از بودجه بندی زبان تخصصی در کنکور 1400 رمز قبولی در کد رشته های مورد نظر داوطلب است. با توجه به اینکه در گروه آزمایشی زبان تنها یک درس اختصاصی گنجانده شده، می بایست روی تک تک مباحث به تفکیک برنامه ریزی شود.

اطلاع از بودجه بندی سوالات کنکور 99 در همه گروه های آزمایشی 5 گانه برای داوطلبان یک ضرورت است. در نظر داشته باشید که کنکور 1400 یک رقابت فشرده بین همه کسانی است که از قبل برای آینده شغلی و حرفه ای تصمیم گیری کرده اند. هدف از شرکت در آزمون 1400 صرفا قبولی در دانشگاه نیست بلکه ملاک قبولی در کد رشته-محل تحصیل انتخابی است.


بودجه بندی کنکور 99 دروس عمومی تمامی رشته ها

به این ترتیب سوالات جداگانه ای برای دانش آموزان نظام جدید و دانش آموزان نظام قدیم طرح خواهد شد. بودجه بندی کنکور 99 بر اساس سوالات کنکور 10 سال گذشته تنظیم شده است.

با این راهنما می توانید برنامه ریزی درسی کنکور 1400 و نحوه تست زنی را مدیریت کنید. با توجه به اینکه هنوز تصمیمی در رابطه با برگزاری کنکور به شکل کنونی در سال های آتی گرفته نشده، قبولی در کنکور ۱۴۰۰ برای داوطلبان نظام قدیم و جدید اهمیت بیشتری دارد.


بودجه بندی کنکور 99 زبان و ادبیات فارسی رشته تجربی ریاضی و انسانی

بودجه بندی ادبیات کنکور ۱۳۹۹

معنی لغت3 سوال
املاء3 سوال
حفظ شعر1 سوال
دستور زبان5 سوال
آرایه ادبی4 سوال
قرابت معنایی9 سوال
مجموع سوالات25 سوال

بودجه بندی کنکور 98 به قبل زبان و ادبیات فارسی نظام قدیم

 

موضوع / سال98899091929394959697
واژگان 3 3 3 3 3 3 3 3 33
املا 3 2 2 2 2 2 2 2 22
دستور زبان و نگارش 5 6 5 5 5 5 5 5 55
تاریخ ادبیات 1 3 3 3 3 3 3 3 33
آرایه ها 4 3 3 3 3 3 3 3 33
قرابت معنایی 9 8 9 9 9 9 9 9 99

بودجه بندی کنکور 99 عربی رشته تجربی ریاضی و انسانی

بودجه بندی عربی کنکور ۱۳۹۹

ترجمه و تعريب10 سوال
درک مطلب4 سوال
تحلیل صرفی3 سوال
اعراب گذاری1 سوال
لغت2 سوال
قواعد5 سوال
مجموع سوالات25 سوال

بودجه بندی کنکور 98 به قبل عربی نظام قدیم

 

موضوع / سال98899091929394959697
ترجمه و تعریب 8 8 8 8 8 8 8 8 88
درک مطلب 4 4 4 4 4 4 4 4 44
تشکیل 2 2 2 2 2 2 2 2 22
تحلیل صرفی 3 3 3 3 3 3 3 3 33
قواعد 8 8 8 8 8 8 8 8 88

بودجه بندی کنکور 99 دین و زندگی رشته تجربی ریاضی و انسانی

بودجه بندی دین و زندگی کنکور ۱۳۹۹

آیات و روایات10 سوال
متن4 سوال
متن اشعار و حدیث3 سوال
مجموع سوالات25 سوال

بودجه بندی کنکور 98 به قبل دین و زندگی نظام قدیم

 

موضوع / سال98899091929394959697
سال دوم 9 9 9 9 9 9 9 9 99
سال سوم 9 9 9 9 9 9 9 9 99
سال چهارم 7 7 7 7 7 7 7 7 77

بودجه بندی کنکور 99 زبان انگلیسی رشته تجربی ریاضی و انسانی

بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور ۱۳۹۹

گرامر4 سوال
واژگان8 سوال
درک مطلب
8 سوال
Cloze Test5 سوال
مجموع سوالات25 سوال

بودجه بندی کنکور 98 به قبل زبان انگلیسی نظام قدیم

 

موضوع / سال98899091929394959697
واژگان 8 6 6 7 8 8 8 8 88
گرامر 4 4 4 3 4 4 4 4 44
Cloze Test 5 5 5 5 5 5 5 5 55
درک مطلب (Reading) 8 10 10 10 8 8 8 8 88

 


بودجه بندی کنکور 99 نظام جدید و نظام قدیم دروس اختصاصی رشته ریاضی

داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی در کنکور 99 امکان انتخاب نظام امتحانی را خواهند داشت. دو دفترچه جداگانه برای داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید طراحی شده و در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. لازم است تا هر داوطلب با توجه به نظام امتحانی انتخابی خود که قبلا در موقع ثبت نام، اعلام نموده است دفترچه مورد نظر را انتخاب و نسبت به پاسخگویی اقدام کند.

1)تفکیک بودجه بندی مباحث درس ریاضی رشته ریاضی در کنکور 99

تعداد 55 سوال برای درس ریاضی در نظر گرفته شده است.


بودجه بندی کنکور ۹۹ درس حسابان و ریاضیات پایه و هندسه 1 و هندسه 2 و هندسه 3

 

ریاضی 1
2 سوال
هندسه 1
5 سوال
هندسه 2
8 سوال
هندسه 37 سوال
حسابان 18 سوال
حسابان 27 سوال
مجموع سوالات37 سوال

بودجه بندی کنکور ۹۸ به قبل درس دیفرانسیل و ریاضیات پایه و هندسه 1 و هندسه 2 و هندسه تحلیلی

 

دیفرانسیل و ریاضیات پایه969594939291
یادآوری مفاهیم پایه1
دنباله12112
حد و پیوستگی445443
مشتق و کاربرد مشتق766889
انتگرال222222
تابع221333
الگو و دنباله11
توابع خاص، نامعادله12
توابع نمایی و لگاریتم1111
محاسبات جبری معادلات و نامعادلات343121
مثلثات433332

 

بودجه بندی مبحث “هندسه پایه” رشته ریاضی

 

هندسه969594939291
استدلال در هندسه113212
مساحت و قضیه فیثاغورس11321
تشابه11111
دایره122122
تبدیل­ها11111
هندسه فضایی321222

 

بودجه بندی مبحث “هندسه تحلیلی” رشته ریاضی

 

هندسه تحلیلی969594939291
بردار111211
خط و صفحه122122
مقاطع مخروطی223231
ماتریس و دترمینان311222
دستگاه­های معادله­های خطی12112

بودجه بندی مبحث “ریاضیات گسسته و جبر و احتمال و آمار و مدلسازی” رشته ریاضی کنکور ۹۹


بودجه بندی آمار و احتمال کنکور ۱۳۹۹

 

فصل اول
4 سوال
فصل دوم4 سوال
فصل سوم1 سوال
مجموع سوالات9 سوال


بودجه بندی ریاضیات گسسته کنکور ۱۳۹۹

 

فصل اول4 سوال
فصل دوم3 سوال
فصل سوم2 سوال
مجموع سوالات9 سوال

بودجه بندی مبحث “ریاضیات گسسته و جبر و احتمال و آمار و مدلسازی” رشته ریاضی کنکور ۹۸ به قبل

 

ریاضیات گسسته و جبر و احتمال و آمار و مدلسازی969594939291
گراف211112
نظریه اعداد333233
ترکیبات12111
احتمال443433
استدلال ریاضی222121
مجموعه­ ها، ضرب دکارتی و رابطه222322
آمار و مدلسازی222222
آنالیز ترکیبی1111

2)تفکیک بودجه بندی مباحث درس فیزیک رشته ریاضی در کنکور 99

سوالات مربوط به فیزیک شامل 45 سوال از فیزیک 1،2،3 و فیزیک پیش یک و دو می باشد

بودجه بندی کنکور ۹۹ درس فیزیک رشته ریاضی

 

حرکت بر خط راست5 سوال
دینامیک5 سوال
نوسان و موج6 سوال
برهم کنش موج2 سوال
آشنایی با فیزیک اتمی و هسته ای2 سوال
الکتریسته ساکن4 سوال
جریان الکتریکی و مدارهای جریان مستقیم5 سوال
مغناطیس2 سوال
القای الکترومغناطیسی و جریان متناوب2 سوال
فیزیک و اندازه گیری1 سوال
کار، انرژی و توان2 سوال
ویژگی های فیزیکی مواد3 سوال
دما و گرما
4 سوال
ترمودینامیک2 سوال
مجموع سوالات45 سوال

بودجه بندی کنکور ۹۸ به قبل درس فیزیک رشته ریاضی

 

فیزیک پیش969594939291
حرکت شناسی444444
دینامیک544444
نوسان322333
موج­های مکانیکی233222
صوت232222
موج­های الکترومغناطیسی221222
فیزیک اتمی223222
فیزیک حالت جامد11111
فیزیک هسته­ای121111

 

فیزیک پایه969594939291
نور هندسی444444
فیزیک و اندازه­گیری1111
کار و انرژی11111
ویژگی­های ماده132333
گرما و قانون گازها422222
ترمودینامیک333333
الکتریسیته ساکن433322
جریان الکتریکی334444
مغناطیس و القا444344

3)تفکیک بودجه بندی مباحث درس شیمی، رشته ریاضی در کنکور 99

سوالات شیمی کنکور 99 برای داوطلبان نظام آموزشی جدید و قدیم شامل 35 سوال است.

بودجه بندی کنکور ۹۹ درس شیمی رشته ریاضی

 

کیهان زادگاه الفبای هستی3 سوال
ردپای گازها در زندگی2 سوال
آب آهنگ زندگی5 سوال
قدر هدایای زمینی را بدانیم5 سوال
در پی غذای سالم3 سوال
پوشاک، نیازی پایان ناپذیر3 سوال
مولکولها در خدمت تندرستی3 سوال
آسایش و رفاه در سایه شیمی
3 سوال
شیمی جلوه ای از هنر، زیبایی و ماندگاری3 سوال
شیمی، راهی به سوی آینده روشن
2 سوال
ترکیبی3 سوال
مجموع سوالات35 سوال

بودجه بندی کنکور ۹۸ به قبل درس شیمی رشته ریاضی

 

شیمی دوم979594939291
ساختار اتم232313
جدول تناوبی عنصرها332343
ترکیب­های یونی11111
ترکیب­های کووالانسی334223
ترکیب­های آلی222221

 

شیمی سوم969594939291
استوکیومتری444544
ترمودینامیک444444
محلول­ها444444

 

شیمی پیش969594939291
سنتیک222422
تعادل333113
اسید و باز444343
الکتروشیمی333344

 


بودجه بندی کنکور 99 دروس اختصاصی رشته تجربی

زیست شناسی مهم ترین در برنامه ریزی کنکور 99 است. طبق آمارهای اعلام شده از سازمان سنجش آموزش کشور، تعداد داوطلبان شرکت کننده در زیر گروه آزمایشی بیش از سایر گروه های آزمایشی بوده است بنابراین بودجه بندی کنکور 99 برای گروه علوم تجربی اهمیت زیادی دارد.

بوجه بندی کنکور 99 زمین شناسی گروه تجربی

اولین سوالات مربوط به درس زین شناسی است. بسیاری از داوطلبان ورود به رشته های پر طرفدار تجربی سوالات درس زمین شناسی را اصلا پاسخ نمی دهند. در برنامه ریزی کنکور تجربی این درس جایگاه پایین تری دارد.

تعداد سوالات زمین شناسی در مجموع 25 سوال است.

بودجه بندی کنکور ۹۹ درس زمین شناسی

 

آفرينش کیهان و تکوین زمین4 سوال
منابع معدنی، زیربنای تمدن و توسعه صنعتی4 سوال
منابع آب و خاک4 سوال
زمین شناسی و سازه های مهندسی3 سوال
زمین شناسی و سلامت2 سوال
پویایی زمین4 سوال
زمین شناسی ایران2 سوال
ترکیبی2 سوال
مجموعه سوالات25 سوال

بودجه بندی کنکور ۹۸ به قبل درس زمین شناسی

زمین شناسی سال چهارم

 

موضوع / سال9790919293949596
فصل 111111
فصل 211112222
فصل 312221111
فصل 411111111
فصل 511111111
فصل 611111111
فصل 721222222
فصل 821111111
فصل 912222
فصل 1011111111
فصل 110212
فصل 120111

 

زمین شناسی سال سوم

 

سال
97
فصل 11
فصل 212211111
فصل 311111111
فصل 411111111
فصل 533332222
فصل 612221333
فصل 722222222
فصل 811111111
فصل 921112111

بوجه بندی کنکور 99 ریاضیات گروه تجربی

تعداد سوالات 30

بودجه بندی کنکور ۹۹ درس ریاضیات تجربی

 

دهم11 سوال
یازدهم10 سوال
دوازدهم9 سوال
مجموع سوالات30 سوال

بودجه بندی کنکور ۹۸ به قبل درس ریاضیات تجربی

 

ریاضی979887888990919293949596
مشتق و کاربرد آن566656346554
هندسه 1434444444444
حد و پیوستگی243322322222
مجانب0233211
تابع312123331333
معادله و نامعادله13111111
آمار112223222222
احتمال212232342233
مقاطع مخروطی232222223222
مثلثات231111223213
معادله مثلثاتی1111
لگاریتم و تابع نمایی1211211112
تصاعد و دنباله201121111221
انتگرال232222222222
دستگاه معادلات و معادله خط01121
معادله درجه 21211111
ماتریس 1101111111
آنالیز ترکیبی0111
رشد و زوال01
تابع جزء صحیح01111

بوجه بندی کنکور 1399 درس زیست شناسی

تعداد سوالات 50

بودجه بندی کنکور ۹۹ درس زیست شناسی

 

زیست شناسی، دیروز، امروز و فردا
گوارش و جذب مواد3 سوال
تبادلات گاز2 سوال
گردش مواد در بدن4 سوال
تنظیم اسمزی و دفع مواد زائد
از یاخته تا گیاه1 سوال
جذب و انتقال مواد در گیاهان
تنظیم عصبی2 سوال
حواس2 سوال
دستگاه حرکتی2 سوال
تنظیم شیمیایی1 سوال
ایمنی1 سوال
تقسیم یاخته1 سوال
تولید مثل2 سوال
تولید مثل نهان دانگان2 سوال
پاسخ گیاهان به محرک ها1 سوال
مولکول های اطلاعاتی3 سوال
جریان اطلاعات در یاخته ها2 سوال
انتقال اطلاعات در نسل ها4 سوال
تغییر در اطلاعات وراثتی2 سوال
از ماده به انرژی2 سوال
از انرژی به ماده1 سوال
فناوری های نوین زیستی
رفتارهای جانوران
ترکیبی12 سوال
مجموعه سوالات50 سوال

بودجه بندی کنکور ۹۸ به قبل درس زیست شناسی

 

نام مبحثکنکور 97کنکور 98کنکور 93کنکور 94کنکور 95کنکور 96
مولکول زیستی101
سفری به درون سلول1011
سفری به دنیای جانداران1111
گوارش213221
تبادل گازها1021
گردش مواد315353
تنظیم محیط داخلی و دفع مواد زاید0111
حرکت21312
ایمنی بدن111111
دستگاه عصبی133212
حواس21123
هورمون­ها و دستگاه درون ریز111122
ماده ژنتیک01
کروموزوم­ها و میتوز0131
میوز و تولیدمثل جنسی011
ژنتیک و خواستگاه آن433333
تولیدمثل گیاهان222221
رشد و نمو در گیاهان113111
تولیدمثل و رشد و نمو جانوران313322
پروتئین سازی132322
تکنولوژی زیستی0111
پیدایش و گسترش زندگی1121
تغییر و تحول گونه­ها1121
ژنتیک جمعیت444425
پویایی جمعیت­ها و اجتماعات زیستی2011
رفتارشناسی211111
شارش انرژی در جانداران343623
ویروس­ها و باکتری­ها321212
آغازیان332343
قارچ­ها122111
کاملا ترکیبی374259

بوجه بندی کنکور 99 درس فیزیک گروه تجربی

تعداد سوالات 30

بودجه بندی کنکور ۹۹ درس فیزیک رشته تجربی

 

حرکت بر خط راست3 سوال
دینامیک2 سوال
نوسان و موج7 سوال
آشنایی با فیزیک اتمی و هسته ای2 سوال
الکتریسته ساکن3 سوال
جریان الکتریکی و مدارهای جریان مستقیم4 سوال
مغناطیس و القای الکترومغناطیسی
2 سوال
فیزیک و اندازه گیری1 سوال
کار، انرژی و توان1 سوال
ویژگی های فیزیکی مواد3 سوال
دما و گرما
2 سوال
مجموع سوالات30 سوال

بودجه بندی کنکور ۹۸ به قبل درس فیزیک رشته تجربی

 

مباحث فیزیک979887888990919293949596
نور هندسی323333333333
انرژی – فیزیک 111
نوسان، موج­های مکانیکی، صوت555556655565
مدارهای الکتریکی233333333233
حرکت شناسی243333233333
گرما و قانون گازها313331233233
فشار و ویژگی­های ماده011112111111
دینامیک232222223322
خازن و الکتریسیته ساکن232222212223
مغناطیس و القا232222322222
بردار1111
کار و انرژی4111111111
فیزیک اتمی و جدید424333433333
موج­های الکترو مغناطیسی101111211111

بوجه بندی کنکور 99 درس شیمی گروه تجربی

تعداد سوالات 35

بودجه بندی کنکور ۹۹ درس شیمی رشته تجربی

 

کیهان زادگاه الفبای هستی4 سوال
ردپای گازها در زندگی3 سوال
آب آهنگ زندگی4 سوال
قدر هدایای زمینی را بدانیم5 سوال
در پی غذای سالم3 سوال
پوشاک، نیازی پایان ناپذیر5 سوال
مولکولها در خدمت تندرستی4 سوال
آسایش و رفاه در سایه شیمی
4 سوال
شیمی جلوه ای از هنر، زیبایی و ماندگاری2 سوال
شیمی، راهی به سوی آینده روشن
1 سوال
مجموع سوالات35 سوال

بودجه بندی کنکور ۹۸ به قبل درس شیمی رشته تجربی

 

موضوع شیمی979887888990919293949596
ساختار اتم323322222212
خواص تناوبی عنصرها322133222242
ترکیب­های یونی211112222212
پیوند کووالانسی033432333433
ترکیب آلی021222122232
استوکیومتری444434444445
ترمودینامیک شیمیایی434433344344
محلول­ها264445244544
سینتیک شیمیایی403242333322
تعادل شیمیایی353323232333
اسید و باز343444433234
الکتروشیمی3 3
ترکیبی4

بودجه بندی کنکور 99 دروس اختصاصی رشته انسانی

در رشته ی انسانی نیز با تنوع درس و مباحث بالایی رو به رو هستیم که با دانستن بودجه بندی میتوان مدیریت بهتری برای دروس و مباحث داشت.

بودجه بندی کنکور ۹۹ درس ریاضی و آمار کنکور انسانی

 

دهم6 سوال
یازدهم 6 سوال
دوازدهم7 سوال
ترکیبی1 سوال
مجموع سوالات20 سوال

بودجه بندی کنکور ۹۸ به قبل درس ریاضی و آمار کنکور انسانی

 

بودجه بندی ریاضی انسانی
موضوع9091929394959697
ریاضی سال اولاعداد و نماد ها
مجموعه ها1111111
توان رسانی و ریشه گیری1121221
چند جمله ای ها و اتحاد ها11111
معادلات درجه اول و معادله خط111
نسبت های مثلثاتی11
عبارت های گویا21312122
معادلات درجه دوم و حل آن ها
نامعتدلات درجه اول1
آمار و مدل سازیاندازه گیری و مدل سازی1
جامعه و نمونه11
متغیر های تصادفی1
دسته بندی داده هاو جدول فراوانی111111
نمودار ها و تحلیل داده ها11111
شاخص های مرکزی1111
شاخص های پراکندگی11111
ریاضی سال سومتابع11211121
معادله و تابع درجه دوم23233323
ترکیبات11111111
ریاضی پایه ( سال چهارم )استدلال ریاضی1111
دنباله های اعداد21222222
لگاریتم11111211
مدل سازی ریاضی12222111
احتمال مقدماتی22222222

 


بودجه بندی کنکور ۹۹ درس اقتصاد کنکور انسانی

 

اقتصاد چیست؟
تولید1 سوال
بازار
آشنایی با شاخص های اقتصادی4 سوال
پول
بانک1 سوال
بازار سرمایه
شد،توسعه و پیشرفت
فقر و توزیع و درامد1 سوال
دولت و اقتصاد
بودجه ومالیات دولت
اقتصاد بین الملل
اقتصاد ایران
اقتصاد ایران در مسیر پیشرفت
ترکیبی از مباحث،مختلف8 سوال
مجموع سوالات15 سوال

بودجه بندی کنکور ۹۸ به قبل درس اقتصاد کنکور انسانی

 

بودجه بندی اقتصاد رشته انسانی
موضوع9091929394959697
مقدماتاقتصاد چیست11122
آشنایی با شاخص های اقتصادی33323344
تولید و بازارتولید2211111
بازار11111+1*
مدیریت کالا اقتقادیدولت و اقتصاد111+1*1*
اقتصاد و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران1111*
بودجه ی دولت1۲1+2*1۲۲1+2*1
توسعه اقتصادیمفاهیم و معیار های توسعه11111111
توزیع در آمد و فقر11111111
دولت و توسعه11
بازار های مالیپول112+1*1+2*112+1*2
بانک111*111*1*
بورس121111*11
اقتصاد جهانتجارت بین الملل111111
آشنایی با برخی نهاد ها و موسسات موثر در اقتصاد جهان11*1+2*1*

بودجه بندی کنکور ۹۹ درس علوم فنون ادبی کنکور انسانی

 

تاریخ ادبیات و سبک شناسی9 سوال
آرایه های ادبی7 سوال
قافیه و دستور زبان2 سوال
وزن شعر-اختیارات-حذف همزه4 سوال
عروض و قافیه1 سوال
تقطیع هجایی و اختیارات1 سوال
عروض-وزن دوری1 سوال
مفهوم و قرابت معنایی5 سوال
مجموع سوالات30 سوال

بودجه بندی کنکور ۹۸ به قبل درس علوم فنون ادبی کنکور انسانی

 

بودجه بندی ادبیات اختصاصی
موضوع9091929394959697
تاریخ ادبیات ایران و جهان 1خط و زبان در ایران پیش از اسلام11
عصر پیش از رودکی
عصر ردکی
عصر فردوسی1
عصر عنصری1111
عصر ناصرخودرو
عصر بیهقی112
عصر انوری1
عصر ابولمعالی11
عصر مولوی1111
عصر سعدی۱
تاریخ ادبیات جهان12222211
ترکیبی11112
تاریخ ادبیات ایران و جهان 2عصر حافظ1
عصر خواجه رشید الدین1
عصر صائب
عصر قائم مقام1
عصر هاتف111
عصر صبا1111
عصر بیداری1111
عصر نیما2
تاریخ ادبیات جهان22222222
ترکیبی12111
آرایه های ادبیمقدمات
قالب های شعر فارسی
بیان11121
بدیع1
ترکیبی بیان و بدیع57343553
بودجه بندی ادبیات اختصاصی کنکور انسانی
موضوع9091929394959697
ادبیات فارسی سال چهارمقافیه22222222
عروضاختیارات شاعری21113312
طبقه بندی اوزان334322۳2
اوزان دوری111
تقطیع هجاییی1
سبک خراسانی11
سبک عراقی3223111
سبک هندی121121
سبک شناسی ترکیبی
دوره ی بازگشت123114
ادبیات معاصر22
عرفان و تصوف۱22
نقد ادبی122
تحلیل آثار مهم نظم و نثر فارسی111

بودجه بندی کنکور ۹۹ درس عربی اختصاصی کنکور انسانی

 

ترجمه6 سوال
تعریب1 سوال
مفهوم2 سوال
تجزیه و ترکیب3 سوال
تشکیل (اعراب گذاری)1 سوال
قواعد7 سوالل
مجموع سوالات20 سوال

بودجه بندی کنکور ۹۸ به قبل درس عربی اختصاصی کنکور انسانی

 

بودجه بندی عربی رشته انسانی
موضوع9091929394959697
ترجمه و تعریبترجمه34434444
تعریب22222222
مفهوم1
شکل و تجزیهحرکت گذاری22222222
تجزیه و ترکیب22222222
عربی 2تذکار111
معرفه و نکره
انواع اعراب
اعراب فعل مضارع
مبنی المعلوم و مبنی المجهول
عدد
افعال ناقصه
حروف مشبه بالفعل
صفت و مضاف الیه
تصغیر و نسبت1121111
عربی 3مثال
اجوف
ناقص
مفعول مطلق و مفعول له
توابع111
حال1
تمییز11
منادی
مستثنی
اسالیب جمله1122211
بلاغت22222222
عربی ( پیش دانشگاهی )اقسام کلمه111122
جامد و مشتق
معرفه و نکره21111
معرب و مبنی2
اعراب فعل مضارع111
نواسخ11
مفاعیل11111
حال و تمییز11111
استثنا و منادی11111
مضاف و مهموز1

 

بودجه بندی عربی کنکور انسانی
موضوع9091929394959697
ترجمه و تعریبترجمه34434444
تعریب22222222
مفهوم1
شکل و تجزیهحرکت گذاری22222222
تجزیه و ترکیب22222222
عربی 2تذکار111
معرفه و نکره
انواع اعراب
اعراب فعل مضارع
مبنی المعلوم و مبنی المجهول
عدد
افعال ناقصه
حروف مشبه بالفعل
صفت و مضاف الیه
تصغیر و نسبت1121111
عربی 3مثال
اجوف
ناقص
مفعول مطلق و مفعول له
توابع111
حال1
تمییز11
منادی
مستثنی
اسالیب جمله1122211
بلاغت22222222
عربی ( پیش دانشگاهی )اقسام کلمه111122
جامد و مشتق
معرفه و نکره21111
معرب و مبنی2
اعراب فعل مضارع111
نواسخ11
مفاعیل11111
حال و تمییز11111
استثنا و منادی11111
مضاف و مهموز1

بودجه بندی کنکور ۹۹ درس تاریخ کنکور انسانی

 

دهم5 سوال
یازدهم5 سوال
دوازدهم5 سوال
مجموع سوالات15 سوال

بودجه بندی کنکور ۹۸ به قبل درس تاریخ کنکور انسانی

 

بودجه بندی تاریخ ( تاریخ شناسی ) پیش دانشگاهی
موضوع9091929394959697
انسان و تاریخ111
زمان و اهمیت آن در تاریخ1111
جغرافیا بستر تحولات تاریخی11
دنیای پر رمز و راز افسانه ها و حماسه ها1111
آثار باستانی ، مرز تاریک و روشن تاریخ1111
سکه ها آینه ی گذشته ها
هنر و تاریخ111111
ادبیات و تاریخ1111
سفر نامه ، گشت و گذار در سرزمین ها11
زندگی نامه ها و تاریخ11
اسناد تاریخی1
نشریه ها و تاریخ نویسی1111
مورخان و تاریخ ایران1111
مورخان و تاریخ جهان1
بودجه بندی تاریخ ( تاریخ ایران و جهان 2 )
موضوع9091929394959697
تحولات مذهبی ، فکری و علمی اروپا در قرون جدید11
تحولات سیاسی آمریکا و اروپا در قرون جدید 1
آخرین امپراطوری های مسلمان11
اروپا و امریکا در قرن نوزدهم
آفریقا و آمریکا لاتین در قرن نوزدهم ، نبرد علیه استعمار1
آسیا در قرن نوزدهم ، مقاومت در برابر استعمار1111
جنگ جهانی اول1
جهان در میان دو جنگ11
جنگ جهانی دوم
عصر جنگ سرد1
ایران در عصر صفویه111
ایران از سقوط صفویه تا پایان حکومت زندیه111
اوضاع سیاسی و اداری ایران در غصر قاجار11
روابط خارجی ایران در دوره قاجار11
اوضاع اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی ایران در دوران قاجار
زمینه های انقلاب مشروطیت ایران1
انقلاب مشروطیت ایران
دخالت های روسیه و انگلستان در ایران
ایران در دوران سلطنت رضا شاه1111
اوضاع ایران از اشتغال متفقین تا کودتای 25 مرداد
نهضت اسلامی به رهبری امام خمینی ( ره ) 11
تداوم مبارزه علیه رژیم پهلوی 11
انقلاب اسلامی ایران1111
ایران در دوران جمهوری اسلامی 1
هشت سال دفاع مقدس1

بودجه بندی کنکور ۹۹ درس جغرافیا کنکور انسانی

 

دهم5 سوال
یازدهم5 سوال
دوازدهم5 سوال
مجموع سوالات15 سوال

بودجه بندی کنکور ۹۸ به قبل درس جغرافیا کنکور انسانی

 

بودجه بندی جغرافیای 2
موضوع9091929394959697
ناحیه چیست ؟1111111 ( ترکیبی با فصل چهارم )
زندگی در نواحی ساحلی1
زندگی در نواحی کوهستانی11111
زندگی در نواحی گرم و خشک ، گرم و مرطوب1112
زندگی در نواحی قطبی111
سکونت گاه های شهری و روستایی1112112
نواحی سیاسی12121 ( ترکیبی با جغرافیای پیش دانشگاهی )
نواحی اقتصادی111
بودجه بندی جغرافیای سال چهارم
موضوع9091929394959697
ماهیت و قلمرو دانش جغرافیا11
سیستم چیست ؟11111
راه و روش پژوهش های جغرافیایی 1111
نقشه و فرآیند تهیه ی آن11111
نمایش شکل زمین1111
کاربرد رایانه در جغرافیا11
سنجش از دور111111
سیستم های اطلاعات جغرافیایی11111
مدل های جغرافیایی
نقش جغرافیا در مدیریت محیط111
جغرافیا و آمایش سرزمین1111

بودجه بندی کنکور ۹۹ جامعه شناسی کنکور انسانی

 

دهم3 سوال
یازدهم9 سوال
دوازدهم6 سوال
ترکیبی2 سوال
مجموع سوالات20 سوال

بودجه بندی کنکور ۹۸ به قبل جامعه شناسی کنکور انسانی

 

بودجه بندی علوم اجتماعی ( جامعه شناسی 1 )
موضوع929394959697
کنش انسانی1
علوم انسانی1
اهمیت علوم انسانی
کنش اجتماعی1
علوم اجتماعی1
تاریخچه جامعه شناسی121
پیشینه علوم اجتماعی در یونان و جهان اسلام
جهان اجتماعی و جهان طبیعی
اجزا و لایحه های جهان اجتماعی11
جهان های اجتماعی11
پیامد های جهان اجتماعی11
انواع جهان اجتماعی
شناخت اجتماعی11
انواع شناخت اجتماعی
شناخت اجتماعی تجربی
شناخت اجتماعی عقلی111
شناخت اجتماعی شهودی
شناخت اجتماعی در قرآن
ترکیبی جامعه شناسی ( 1 )23121
بودجه بندی علوم اجتماعی ( جامعه شناسی 2 )
موضوع929394959697
گستره جهان اجتماعی
نظام اجتماعی
فرهنگ 1 و 221
هویت
هویت فردی و اجتماعی11
بازتولید هویت اجتماعی
تغییرات هویتی و تحولات اجتماعی21
تحولات هویتی فرهنگ1
از خود بیگانگی فرهنگی11
هویت ایرانی
قدرت و اقتدار
نظام سیاسی111
انواع نظام سیاسی
بودجه بندی علوم اجتماعی
موضوع929394959697
ترکیبی جامعه شناسی 241
جهان فرهنگی111
فرهنگ جهانی1
فرهنگ جهانی 1 و 2111
عقاید وا ارزش های بنیادین فرهنگ غرب1
تکوین فرهنگ جدید غرب1
جامعه جهانی11
تحولات نظام جهانی21
جهان دو قطبی121
جنگ ها ، بحران ها و تقابل های جهانی1
بحران های زیست محیطی ، معرفتی و معنوی11
بیدارگران اسلامی و منورالفکران و روشنفکران غرب زده 111
انقلاب اسلامی ایران11
بیداری اسلامی 11111
ترکیبی علوم اجتماعی31153
ترکیبس از جامعه شناسی 1 و جامعه شناسی 2521
ترکیبی از جامعه شناسی 2 و علوم اجتماعی521
ترکیبی از جامعه شناسی 1 و علوم اجتماعی 2213
ترکیبی از هر 3 کتاب4311

بودجه بندی کنکور ۹۹ فلسفه و منطق کنکور انسانی

 

دهم9 سوال
یازدهم8 سوال
دوازدهم8 سوال
مجموع سوالات20 سوال

بودجه بندی کنکور ۹۸ به قبل فلسفه و منطق کنکور انسانی

 

بودجه بندی فلسفه ی سال سوم
موضوع9091929394959697
فلسفه چیست ( 1 )21111*1
فلسفه چیست ( 2 )11111
فلسفه چیست ( 3 )1
آغاز فلسفه111221
شهید راه حکمت111111
گوهر های اصیل و جاودانه2111111
علت های چهارگانه1111111*
بودجه بندی فلسفه سال چهارم
موضوع9091929394959697
کلیات ( 1 )111
کلیات ( 2 )1111
مبانی حکمت مشاء( 1 )1111111
مبانی حکمت مشاء( 2 )4411111+1*1
نمایندگان مکتب مشاء ( 1 )11111
نمایندگان مکتب مشاء ( 2 )1111111
افول حکمت مشاء1111
حکمت اشراق12111111
جریان های فکری عالم اسلام1111
صدر المتالهین
مبانی حکمت متعالیه12211111
حکمای معاصر1111111
حیات فرهنگی1
بودجه بندی منطق
موضوع9091929394959697
انسان و تفکر111
چگونه تعریف می کنیم ؟111211*2
تعریف و دنیای مفاهیم22321*
اقسام ذاتی و عرضی ( کلیات پنجگانه )1111111
اقسام تعریف111111
جایگاه قضیه در استدلال111111*1
اقسام قضایای حملی و شرطی1111
اقسام قضایای حملی1111121+1*1
استدلال ( ترکیب قانونمند قضایا )111111
اقسام قیاس1221111*1
ارزش قیاس11
محتوای استدلال ( ماده )1111111*
مغالطه1111111

بودجه بندی کنکور ۹۹ روان شناسی کنکور انسانی

 

روان شناسی، تعریف و روش مورد مطالعه3 سوال
روان شناسی رشد3 سوال
احساس،توجه، و ادراک4 سوال
حافظه و علل فراموشی2 سوال
تفکر (1) حل مساله2 سوال
تفکر (2) تصمیم گیری3 سوال
انگیزه و نگرش2 سوال
روان شناسی سلامت1 سوال
مجموع سوالات20 سوال

بودجه بندی کنکور ۹۸ به قبل روان شناسی کنکور انسانی

 

بودجه بندی روانشناسی
موضوع9091929394959697
کلیات75544375
رشد28959716
فرآیند های شناختی75474457
سلامت روانی و اختلال روانی42243672

 

مشاوره کنکور مرتبط : آموزش جمع بندی کنکور

مشاوره تحصیلی دوران جمعبندی : بهترین منابع جمعبندی کنکور

مشاوره کنکور دوران جمع بندی : بهترین روش مدیریت زمان در آزمون

استاد علیرضا افشار در مورد آموزش های جمع بندی کنکور برای شما چیزی کم نگذاشته است

طرح کلاس مشاوره زمستان
برچسب ها

نوشته های مشابه

‫54 نظرها

  1. سلام
   تا چند روز آینده بروز خواهد شد . البته همانطور که اطلاع دارید وزن سوالات کنکور ۹۸ نظام قدیم به سمت مباحث مشترک آمده است و همانند سال های قبل نمی باشد

  2. سلام وقتتون بخیر
   استاد بوجه بندی تعداد سوالات اپدیت نشده برا نظام قدیم هنوز… کِی اپدیت میشن؟ چند روزه سر میزنم،

   1. چهارشنبه ۲/۱۰ با همه اطلاعات موجود برای کنکور ۹۷ و ۹۸ بروز رسانی انجام شد

    1. استاد یعنی بودجه بندی اختصاصی های تجربی برا سال ۹۸ رو نمیذارید؟ فقط تا ۹۷ هستش شما تو کانال بهار زدید ۹۸ :(((

     1. سلام
      هرچی بودجه بندی بود برای کنکور ۹۸ نظام جدید اینجا هست . برای نظام قدیم انسانی هم نیز همان جا هست .
      تجربی و ریاضی ها هم در همه سایت های معتبر آموزشی گشتیم و معتبرترین و بروز ترین بودجه بندی را پیدا کردیم براتون اینجا ولی میدونم کامل نیست

 1. سلام .خسته نباشید
  استاد زیستو ریاضی و فیزیک چه موقعه ب روز میشه؟؟؟؟؟
  منتظریم😙😙😙

 2. سلام استاد عزیز میشه لطفاً دروس تخصصی رو هم بروز کنید چون تو تموم ویس هاتونم میگید بروز شده ولی فقط عمومی ها بروز شده نه تخصصی ها 🙏🙏

 3. سلا وقتتون بخیر میشه لطفا بروزرسانی کنید و اختصاصی های ۹۸ رو هم اضافه کنید؟

  1. سلام
   هر آن چیزی که بروز شده آخرین بروز رسانی است و آمار و اطلاعات باقی درس ها برای کنکور نظام قدیم در دسترس نیست و یا قابل اعتبار نیست

 4. سلام وقتتون بخیر، استاد تو ویس بودجه بندی نظام قدیم با اون چیزی که اینجا بروز رسانی انجام شده متفاوته مثلا انتگرال رو تو ویس گفتین یک تست ولی اینجا زدین ۳ تا ، یا فیزیک اتمی و جدید رو تو ویس گفتین۴ تست ولی اینجا زدین دوتا، یا نوسان موج صورت رو تو ویس گفتین ۳ تست ولی اینجا زدین ۵تا، کدوم یکی دقیق تره سایت یا ویس؟

  1. سلام
   اطلاعات سایت برای همه رشته ها بروز رسانی شده و مطابق با آخرین کنکورهای موجود است

 5. سلام استاد تیتر زده اید بودجه بندی 1400 ولی از بودجه بندی تا 98 ذکر خیر کرده اید .انتظار این بود که با توجه به برگزاری کنکور 99 بودجه بندی انجام شده اخیر را زحمت می کشیدید .

 6. سلام
  آقای افشار من تا الان پیوسته درس نخوندم ، خ‌وندم و ول کردم و باز مجدد همین شکلی
  پشت کنکوریم
  به نظرتون کاری که می خوام بکنم منطقیه؟
  می خوام تا آخر اردیبهشت از همین امروز بخونم و درسا رو تا آخر اردیبهشت بدون حذفیات جمع کنم، می خواستم حتما به آزمونای جمعبندی عید برسم ولی می بینم هیچ جوره نمیشه
  به نظرتون عاقلانست بدون آزمون دادن تا آخر اردیبهشت ماه درس خوندن به کوب؟ دوران جمعبندیم خیلی کم میشه، اشکالی نداره؟

  1. کم تسلطی های قبلی اول تست بزن و تقویت کن و بعد برو سراغ مباحث نخوانده اونم با اولویت قسمت های تست خیز و روان تر

   1. سلام استاد خستا نباشید
    یه سوال دارم اونم اینه که ایا این بودجه بندی ۹۹براساس سوالات کنکورهست یا به طور حدسی؟

 7. البته بدون آزمون هم که نه
  آزمون خودم به تفکیک مباحث خونده شده ، قراره از خودم بگیرم
  منتها بیشتر بحثم سر نرفتن به قلمچی و آزمون های جامع عید هستش
  که می خوام ببینم به نظرتون کارم درسته یا با آزمون جلو برم؟
  ببخشید ولی میشه کامل توضیح بدید 🙏🙏🙏

 8. استاد یه لطفی کنین تغییرات زیست و دینی پایه رو هم بزارین دیگههههه🙏🙏🙏🙏

 9. سلام استاد من کنکورم رابه خاطر فیلم های بد و… ازدست دادم راستش خودم فهمیدم وقتی استرس دارم یامیخوام مطالعه درسی انجام بدم همش این چیزامیاد توذهنم یعنی الان که دانشجو هستم موقع نزدیک شدن به امتحان هادوبار این جوری شدم یعنی تاکتاب جزوه بازمیکنم هی میگم برم فیلم های بد ببینم خیلی کلنجار میرم که نبینم ولی باز نمیدونم چی میشه که میرم سراونا
  وخودارضایی وتایمم راازدست میدم درحالت عادی کلا سر این جور مسائل نمیرم انگار شرطی شدم که مطالعه درسی بخوام انجام بدم برم سمت این جورکارهای ناجور نمیدونم چه کارکنم درست بشه حتی یک مدت تصمیم گرفتم دوباره برای کنکور بخونم ولی چون دیدم دوباره این قضیه ها پیش میاد کلا ول کردم کنکور رابه همون دانشجو بودنی که ازرشته ام خیلی راضی نیستم کفایت کردم چه کارکنم این راازبین ببرم تلاقی دقیقا افتاد روی درس یعنی روی کارروی کارهای دیگه زندگیم نیست فقط روی درس های که اجباری هست این جوری هستم مثلا کلاس زبانی که میرم این جوری نیستم وراحت میخونم ولی برای فاینال بااین که خوب بلدم بازم نزدیک های امتحان های مثل فاینال یاپایان ترم ویا بخوام برای کنکور شروع کنم نمیتونم وهمش ذهنم میره اون سمت به نظرتون کلا درس رابذارم کنار برم سرکار دارم دیونه میشم از خودم واقعا متنفرم میشه گفت هزاربار یابیشتر خواستم تغییر کنم ولی کم آوردم 😔😔😔
  چه کارکنم که برگردم به دور دبیرستان من خیلی درسخوان بودم تاسوم دبیرستان معدل بین ۱۸تا۱۹خورده ای بوده

  1. سلام
   هر چه سریع تر کنکور شروع کن
   کار کنکور هر چه سریع تر باید بیاد در برنامه هات . دیماه آخرین فرصت برای برای رسیدن به برنامه هات هست

 10. سلام آقای افشار دعا میکنم همیشه شاد و سلامت و پر انرژی باشید انشالله
  آقای افشار من خدمت سربازی فروردین ماه تموم میشه و رشته ریاضی بودم و میخوام بعد از خدمت کنکور تجربی شرکت کنم برای سال1401 و بشم رستگار رحمانی بعدی با اول تلاش و حمت خودم و دوم خواست و رضلی خدا یه خبری اومده که میخوان تاثیر معدل 60 درصدی اعمال کنن برای کنکور1401
  آیا این خبر درست میباشد؟و اینکه من ترمیم معدل شرکت کنم؟؟ یعنی برای قبولی رشته های پزشکی معدل تاثیر داره؟
  سوا دومم در مورد زیست شناسی هستش که بصورت سال به سال با خیلی سبز و کلاسهای تدریس الا میخوام کار کنم به نظرتون فاگوزیست رو هم کار کنم یا نه؟چون بعضیها اعتقاد دارن باید نکته وار خوند و بعضی دیگر به تست زیاد اعتقاد دارن و خواندن زیست در تست. لازم به ذکره که من حتی تعریف بافت و سلول و تفاوت RNA و DNA رو هم نمیدونم . پیشنهاد شما برای زیست چیه؟

  1. سلام
   اگر خیلی سبز براتون سخت بود با فاگوزیست کار کن
   نگران تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۱ هم نباش ؛ فکر نمی کنم نیازی به ترمیم معدل و … باشه

   1. استاد چجوری میتونم باهاتون تماس بگیرم؟یه سری سوال دارم که باید بپرسم ازتون

 11. استاد برای درس فیزیک پایه نظام قدیم دارم به نظرتون چه مبحثی وچه قسمتیش رامیتونم بخوانم برای کنکور نظام جدید یک فصل فقط برای شروع کردن کارمیخوام برای ۴روز

   1. استاد بامدرک نظام قدیم هنرستان خیاطی باید کاردانی ثبت نام کردیا میشه کارشناسی رشته حقوق بدون آزمون رفت ؟فکرکنم حدودامدرک ام راسال۷۰گرفته باشم اون موقع هاهنرستان چهارسال بود

    1. سلام
     مدرک پیش دانشگاهی سابق یا معادل کاردانی نیاز دارید برای ثبت نام در رشته های بدون آزمون کارشناسی پیوسته ؛ مگر اینکه کفگیر دوستان در رشته محل های بدون آزمون به ته دیگ بخوره و مجبور بشوند کارشناسی درجا (کارشناسی پیوسته) بدون آزمون از همه کس و همه جور شرایط ثبت نام کنند که البته بعید هم نیست و بهتره یکسری بزنید به دانشگاه آزاد و پیام نور شهر خودت

     1. ۴سال دوره هنرستان راگذروندم وسال چاهرم مدرک دیپلم بهمون میدادند یعنی نیازی به کاردانی ندارم ؟

     2. عرض کردم حضوری تشریف ببرید ی دانشگاه بدون آزمون سوال بفرمایید / نظر من اینه مشکلی برای کارشناسی پیوسته نداری

 12. برای درس ریاضی من تخته سیاه نظام قدیم دارم چه قسمتی رامیشه برای کنکور نظام جدید خوند یک مبحث برای ۴روز میخوام

 13. ۱.زیست دهم نشرالگو دارم به نظرتون برای تغییر نظامی مشکلی نیست منبع دیگه ای فعلا نمیتونم تهیه کنم فصل ۱دهم به نظرتون ۴ردز خوبه زمان بندی؟
  ۲.وشیمی خیلی سبز دهم فصل یک خوبه درچندرورز خوانده بشه ؟
  وعربی خیلی سبز جامع دارم ازچه مبحثی شروع کنم توکتاب درس به درس هست ازدرس یک دهم شروع کنم برای این ۴روز؟
  نمیخوام صفر باشم توکنکور موقعی که امتحانات دانشگاه که اول اسفند تموم میشه میخوام برنامه ۴روزه راتوی یک هفته بذارم همراه باکلاس های دانشگاه خواندن وبرای پایان ترم وکارهای دانشگاه ازامروز قول میدم تاآخر امتحانات فرق کنم

  1. سلام
   برای زیسن از خیلی سبز شروع کن که ساده تر ؛ اگر الگو را از ابتدا می فهمی اشکالی نداره ؛
   عربی از تحلیل صرفی اسم و فعل آغاز کن
   برای دانشگاه در طول ترم وقت بذار و همه کارها را به لحظه آخر موکول نکن

   1. استاد شرایطش نبود که طول ترم بخونم ولی نه اصلا ولی میشد خیلی کم برای طول ترم بخونم ونخوندم وخیلی پشیمون هستم ازترم بعد طول ترم میخونم ولی چیز دیگه ای هم که هست بیشترین حذفیات برای امتحان توی طول ترم آخر های ترم جلسه های آخر میگن آدم زورش میاد بخونه بعد حذف بشه ولی چشم ازترم بهمن توطول ترم میخونم الان به نظرتون بچسبم کامل به امتحان های دانشگاه چون توی طول ترم نخوندم ؟یادوتاراباهم بیارم جلو کنکور ودانشگاه را۴و۵بهمن ۳تاامتحان خیلی سنگین دارم بعد میره امتحان بعدیم برای ۱۹بهمن اندیشه اسلامی ۲۱و۲۹بهمن برای درس میکروب و بیولوژی
    به نظرت الان برای امتحان ۴و۵ بهمن که سه تاهست شروع کنم به خوندن بعد از۵بهمن فقط کلاس های دانشگاه برم رای کنکور بخونم تا۱۶بهمن بعد از۲۹بهمن بعد امتحان دوباره شروع کنم برای کنکور به نظرتون باوقفه ای که ایجاد میشه خیلی ضرر میکنم هدفم کنکور۱۴۰۱یا۱۴۰۲هست

 14. سلام استاد افشار من میخوام کنکور بدم بلکه فرهنگیان اراک قبول بشم شرایط خیلی بدی دارم برای گذران زندگی وحمایت از خانوادم میخوام کنکور بدم و فرهنگیان قبول بشم بنظر شما بودجه بندی رو بخونم میتونم رتبه سه رقمی بشم فزهگیان بیارم تورخدا جوابمو بدین من امکان مشاوره ندارم حتی کتاب تست هم ندارم توروخدا جوابمو بدین

   1. سلام استاد افشار ممنونم ازتون ازخدا براتون میخوام سلامتی و حال خوب داشته باشین برای مباحث تست خیز همین بودجه بندی رو بخونم کافیه استاد؟

 15. سلام استاد افشار ممنونم ازتون ازخدا براتون میخوام سلامتی و حال خوب داشته باشین برای مباحث تست خیز همین بودجه بندی رو بخونم کافیه استاد؟

 16. سلام استاد یازدهم تجربی ام و برای ریاضی مهر و ماه و خیلی سبز رو کار کردم به نظر شما برای منبع سخت تر بین نردبام و آی کیو کدوم بهتره؟

 17. با سلام و عرض ادب خدمت استاد گرامی سوال من این بود که اگر کسی فصل یک اندازه گیری و دو فیزیک دهم کار و انرژی و توان رو حذف کند و به سایر مباحث بیشتر کار کند میتواند بالای 60 بزند

 18. سلام وقتتون بخیر
  مشاور من برنامه ای که برای سه هفته آخر سال هست رو ب من دادن شامل دروس شیمی و زیست و دروس عمومی هست و فیزیک و ریاضی رو گذاشتن برای 15 روز اول عید ( و البته مرور دروس شیمی و زیست و عمومی ها )
  بعد 15 روز عید هم از نیمه فروردین گفتن میخوان برام کنکور سال های قبل رو تو بازه های سه روزه بزارن ک هر سه روز یکبار من کنکور بدم
  بنظرتون این برنامه معقولی هست ؟
  این جدایی درس ها باعث لطمه نمیشه ؟
  ممنون میشم نظرتونو بهم بگین …..

  1. سلام
   نمیشه نظر داد ؛ منطقی بودن یا نبودن این برنامه عجیب بستگی به شرایط شما و اهداف مشاور شما از این برنامه خواهد داشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن