اخبار آموزشی

امکان اعتراض به نتایج کنکور سراسری ۹۸ هم وجود دارد؟

اعتراض به جواب کنکور

آیا امکان اعتراض به نتایج کنکور سراسری سال 98 وجود دارد؟

داوطلبانی که بعد از انتخاب رشته و دریافت کارنامه ی نهایی کنکور سراسری 98 نسبت به نتیجه ی قبولی خود اعتراض دارند تا 31 شهریور ماه 98 فرصت دارند سوال یا تقاضای خود را به صورت کتبی به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش ارسال نمایند.

بدیهی است به درخواست هایی که بعد از تاریخ مذکور به سایت سازمان سنجش ارسال گردند رسیدگی نخواهد شد.

محرومیت از انتخاب رشته دانشگاه روزانه به چه صورت است؟

سوال رایج این روزهای داوطلبانی که از قبولی خود در دوره های روزانه رضایت ندارند نحوه ی اعمال محرومیت این داوطلبان است! آیا این محرومیت شامل محرومیت از کنکور سال آینده می باشد یا محرومیت از دانشگاه های سراسری؟ مدت محرومیت چند سال است و…

داوطلبان عزیز توجه داشته باشید قبولی در دوره های روزانه یکسال محرومیت از انتخاب مجدد دوره های روزانه را در پی خواهد داشت نه یکسال محرومیت از کنکور مجدد.

یعنی این دسته از داوطلبان که امسال در رشته دانشگاه های سراسری و روزانه پذیرش شده اند حتی در صورت عدم ثبت نام در دانشگاه مذکور، سال آینده امکان شرکت در کنکور را خواهند داشت با این تفاوت که ثبت نام آنها فقط در دوره های شبانه، پیام نور، آزاد، پردیس های بین الملل، غیر انتفاعی و سایر دوره ها و بجز دوره های روزانه بلامانع است!

این داوطلبان یکسال از انتخاب مجدد دانشگاه های روزانه ی سراسری محروم می باشند.

شاید ذکر این نکته ضروری باشد که حتی در صورت ثبت نام و گذراندن یک ترم و بعد از آن انصراف از دوره هم شامل این محرومیت خواهد بود.

مطلب پیشنهادی: محدودیت ها و محرومیت های انتخاب رشته چیست؟

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

  1. سلام یعنی هیچ راهی نداره اگه روزانه قبول بشی ونری سال بعد از روزانه محروم نشی؟ نمیشه بری خود سازمان سنجش؟

    1. سلام
      اگر روزانه قبول شدی و نرفتی ثبت نام کنی و برای کنکور ۹۹ میخوای محرومیت انتخاب رشته روزانه براتون لغو بشه باید بصورت حضوری (تهران . کریمخان) یا مکاتبه (سیستم پاسخگویی اینترنتی سایت سنجش) با سازمان در ارتباط باشی و نامه بنویسی و درخواست لغو محرومیت بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن